Контакт

Забава

Лиз Хaрли си отиде дома боса и со деколте во преден план

Објавено пред

Елизабет Харли има 53 години и на постовите на социјалните мрежи таа редовно ја нагласува својата извонредна линија.

Британската актерка овој пат објави видео кое доби над 300 000 допаѓања.

View this post on Instagram

Always a good party when u leave barefoot 😘😘😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

„Забавата секогаш е добра ако ја напуштиш бос“, напиша Лиз, која во видеото носи проѕирен црн фустан под кој се наѕира долната облека.

Инаку, ваквото слободно однесување неодамна го погоди синот на Лиз, Дамијан (16).

View this post on Instagram

English Summer #home #Herefordshire 😘😘😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

„Тој е на возраст кога се срами од сè што прави неговата мајка и едноставно не разбира зошто неговата мајка не може малку да се покрие“, кажа неговиот пријател. Тој додаде дека актерката не разбира зошто нејзиниот син бара да го покрие телото, бидејќи таа е исклучително горда на својот младешки изгледа и му кажува дека нема ништо погрешно во тоа да се биде секси на нејзина возраст.

Англичанката го доби синот во врска со американскиот бизнисмен Стив Бинг (52). Но, тој не го призна веднаш по раѓањето во 2002 година и тврдеше дека имале кратка авантура. Харли го потврди неговото татковство со ДНК-тестот.

Забава

„Спотифај“ го испочитува ултиматумот на Нил Јанг

Објавено пред

Музиката на Нил Јанг е отстранета од стриминг-платформата „Спотифај“, откако пејачот-текстописец се спротивстави неговите песни да се пуштаат на истата платформа што го нуди подкастот на Џо Роган, соопштија компанијата и музичарот.

Претходно оваа недела, Јанг објави писмо упатено до неговиот менаџер и издавачката куќа, „Ворнер мјузик груп“, во кое побара „Спотифај“ повеќе да не стримува негова музика сè додека Роган шири дезинформации за вакцините против Ковид-19.

Во четвртокот, пејачот на Heart of Gold и Rocking In the Free World се заблагодари на неговата издавачка куќа што „застана зад мене во мојата одлука да ја повлечм целата своја музика од „Спотифај“, и ги охрабри и другите музичари да го сторат истото.

„Spotify стана дом на дезинформации за Ковид опасни по живот“, напиша Јанг на неговата веб-страница. „Лаги се продаваат за пари“.

Шведската компанија соопшти дека се труди да ја балансира безбедноста на слушателите и слободата на креаторите и дека отстранила повеќе од 20,000 епизоди на подкаст поврзани со Ковид-19 во согласност со своите детални политики за содржина.

Роган (54) е водител на The Joe Rogan Experience, најдобро рангиран подкаст на „Спотифај“, кој има ексклузивни права на програмата.

Прикажи повеќе...

Забава

Почина британскиот комичар и писател Бери Крајер

Објавено пред

Еден од највлијателните писатели на британската комедија, Бери Крајер, почина на 86-годишна возраст. Тој пишуваше за некои од најголемите телевизиски имиња во текот на својата долга кариера, а на милиони луѓе им беше познат по улогата во емисијата на Би-би-си радио 4 „Жал ми е што немам поим.“

Краер пишуваше за великани на комедијата, вклучувајќи го и Томи Купер, а исто така, и самиот глумеше во етерот и на театарската сцена.

Познати личности од светот на комедијата му оддадоа почит на легендарниот комичар и писател чиј живот беше исполнет со смеа.

Ѕвездата на „Летечкиот циркус на Монти Пајтон“ и „Фолти тауерс“, Џон Клиз, рече: „Никогаш не сум сретнал толку добар, љубезен, ведар човек“.

Дамата Естер Рантзен го опиша како „енциклопедија на хуморот“.

Телевизискиот водител, кој првпат работеше со него во 1960-тите, рече: „На некој начин, Бери беше генијалец, но толку скромен што мислам дека ќе беше зачуден да го наречат гениј – но тој беше.“

„Каква тажна вест, еден од апсолутните великани на британската комедија, Бери Крајер, повеќе го нема. Славен, прекрасен, урнебесен и надарен писател и изведувач кој ги опфати сите традиции на стрипот. Универзално сакан… збогум, Баз,“ твитна актерот Стивен Фрај.

Прикажи повеќе...

Забава

Бредли Купер сакал да се откаже од актерството во 2020 година

Објавено пред

Бредли Купер откри дека за малку ќе се откажел од актерството во 2020 година.

Главниот протагонист во „Ѕвездата е родена“ размислувал да стави крај на кариерата кога култниот режисер Пол Томас Андерсон му се јавил и го замолил да глуми во Licorice Pizza.

Во интервјуто Actors on Actors на „Вараети“, Бредли, кој го портретира филмскиот продуцент Џон Питерс во филмот, рече: „Причината што не се откажав од глумата е Пол Томас Андерсон. Кога ме повика да бидам во неговиот филм, сакав да бидам во тој филм, како да ми отвори врата.“

Филмот е снимен во услови на пандемија во летото 2020 година, а 47-годишната холивудска ѕвезда очигледно не сакал да ја пропушти шансата да работи со 51-годишниот режисер на „Буги најтс“, кој го зеде под своја закрила и ја обнови неговата страст за снимање филмови.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет47 минути

Тропска бура однесе 77 животи во Jужна Африка

Бројот на загинати во тропската бура Ана, која погоди три јужноафрикански земји – Мадагаскар, Мозамбик и Малави, се искачи на...

Свет57 минути

Бајден: Одлучно ќе одговориме ако Русија ја нападне Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден во телефонски разговор со украинскиот лидер Володимир Зеленски ја потврдил подготвеноста на Вашингтон да одговори одлучно...

Македонија15 часа

Регистрирани нови 1.861 случај на Ковид-19 и 27 починати

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се...

Свет17 часа

НАТО со нови барања до Москва

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД ѝ испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото...

Македонија18 часа

СОНК: Второто полугодие да почне онлајн, училиштата можат да бидат опасен кластер

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко...

Топ21 час

Осомничениот за сообраќајката кај Лисиче возел под дејство на алкохол и поминал на црвено

Јавното обвинителство од Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишниот скопјанец за кого постои сомнение за тешки дела...

Европа21 час

Лавров: САД не одговараат на најважното прашање – ширењето на НАТО кон исток

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска изјави дека содржината на американскиот одговор на рускиот предлог за безбедносни гаранции...

Македонија23 часа

Писмо со закани по живот од терористичка организација добил јавниот обвинител Јовески

Државниот јавен обвинител извести дека во текот на вчерашниот ден, преку препорачана пратка експедирана од Пошта Битола на 17.1.2022 година...

Европа24 часа

Данска ги укинува сите ограничувања, короната е исклучена од категоријата на критични болести

Данските власти донесоа одлука за исклучување на Ковид-19 од категоријата на критични болести, а од 1 февруари ќе бидат укинати...

Европа1 ден

Војник застрелал петмина стражари во фабрика за оружје во Украина

Војник на украинската национална гарда од засега непознати причини пукал во припадници на обезбедувањето во воена фабрика во Днепар, при...

Македонија2 дена

Наставата продолжува со физичко присуство на 1 февруари

Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование на учениците да продолжи со физичко присуство на 1 февруари. Оваа...

Македонија2 дена

Се намалува периодот на карантин на седум дена

Владата на денешната седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски е утврдено присуство...

Македонија2 дена

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола...

Македонија2 дена

ЦУК апелира до граѓаните да не се движат под опасната карпа на Матка, се преземаат активности за превенција

Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните да не се движат на местото под опасната карпа на Матка, поточно...

Топ2 дена

(Видео) Разбиена криминална група, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал денеска донело наредба за истрага против три лица за кои постои сомнение дека...

Македонија2 дена

Преку снимки од надзорните камери околу мостот Гоце Делчев ќе се расветлуваат причините за несреќата

Обвинител од скопското основно јавно обвинителство извршил увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа...

Топ2 дена

Пешак прегазен пред мостот Гоце Делчев

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска, нешто по 11 часот, во центарот на Скопје. Пешак бил прегазен во близина на...

Македонија2 дена

Мицевски: Бараме укинување на Пржинската влада

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог-закон за изменување на Законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка,...

Топ2 дена

Фатална сообраќајка во Лисиче – загина возач, а тешко повредена е неговата 15-годишна ќерка

Дежурен обвинител од скопското Основно јавно обвинителство извршил увид на местото на тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу...

Македонија2 дена

Лекарската комора бара промени на казнената регулатива на Фондот

Лекарската комора остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување. Оттаму...

Досие