Контакт

Забава

Магична свадба на зајдисонце: Гвен Стефани и Блејк Шелтон

Објавено пред

Официјално е! Поп-ѕвездата Гвен Стефани и кантри-ѕвездата Блејк Шелтон изгледаат среќно вљубени додека позираат на зајдисонце по врзувањето на јазолот на интимна венчавка во неделата, 4 јули.

Поп-ѕвездата (51) заблеска во шик комбинација – корсет и балско здолниште од тил, креација на Вера Ванг, на церемонијата на ранчот на кантри-пејачот во Оклахома.

Според „Пипл“, на превезот на невестата рачно извезени се имињата на Гвен и Блејк, како и имињата на нејзините синови Кингстон Џејмс Мекгрегор (15), Зума Неста Рок (12) и Аполо Боуви Флин (7).

Втората венчаница на Гвен е кратка варијанта од долгата верзија – свилен креп во комбинација со каубојски чизми од Ле Сила и пократок превез украсен со цветни апликации.

На една од фотографиите од венчавката споделени на „Инстаграм“ во понеделникот Стефани и Шелтон се бакнуваат пред прекрасната торта.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Маргот Роби е визија во бело за премиерата на „Одред самоубијци“

Објавено пред

Актерката Маргот Роби ги покажа своите беспрекорни модни инстинкти во понеделникот вечерта на премиерата на „Одред самоубијци“(The Suicide Squad) во Лос Анџелес.

31-годишната sвезда одлучи да го прескокне традиционалниот гламурозен фустан во корист на елегантен бел комплет панталони и топ од „Шанел“ – Chanel Resort 2022 Collection – за премиерата што се одржа во „Риџенси вилиџ“ театарот во Вествуд, Лос Анџелес.

Австралијанката, ѕвезда на „Беше еднаш во Холивуд“, го спои горниот дел со бели панталони со висок струк.

На премиерата присуствуваа и други членови на актерската екипа, вклучувајќи го и Џон Сина, кој се облече во костум од „Миротворец“, Сторм Рид, Џоел Кинаман и неговата партнерка Кели Гејл, и Кејт Бекинсејл.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Жена обвинета за вознемирување на мајка гризли во Јелоустоун

Објавено пред

Жена од Илиноис е обвинета за вознемирување на диви животни откако била снимена како се приближува до гризли во Националниот парк Јелоустоун.

Во широко споделуваното видео се гледа како Саманта Деринг им приоѓа на мечката и две младенчиња за да ги фотографира. Таа си оди дури откако мајката мечка почнува да ѝ се приближува.

Саманта сега се соочува со неколку обвиненија, како и со „кршење на правилата за огранично растојание“. На посетителите на паркот им е забрането да се приближуваат на мечки на помалку од 300 метри.

Деринг била меѓу група туристи кога ја здогледале женката гризли и нејзините младенчиња во планинскиот дел на паркот. Сведоци подоцна им рекле на истражителите дека таа ги игнорирала предупредувањата да се врати во возилата на групата се додека мечката не тргнала кон неа.

Националниот парк Јелоустоун пред неколку месеци објави снимка од „блиската средба“ и побара информации од јавноста. Откако доби дојава за идентитетот на Деринг, полицијата пронајде фотографии од мечката на нејзините профили на социјалните медиуми.

Таа се соочува со федерално обвинение согласно сојузниот закон со кој се забранува хранење, допирање, задевање, заплашување или намерно вознемирување на диви животни.

Прикажи повеќе...

Забава

Хајди Клум воодушевува со совршената фигура

Објавено пред

Некогашниот супермодел Хајди Клум среќата ја пронајде дури по разводот со пејачот Сил.

Барем така тврди убавата Германка за својот трет, 16 години помлад сопруг Том Каулиц, со кого се венча во август 2019 година, по два месеци веридба.

Судејќи според фотографиите на папараците, но и оние од профилот на социјалните мрежи на 48-годишната Хајди, љубовта навистина цвета во нејзиниот брак. Многумина тврдат дека тоа се рефлектира во нејзиниот беспрекорен изглед.

Таа едноставно блеска на одмор во Италија каде што папараците прво ја уловија во прегратка со нејзиниот сопруг на улиците во Рим. Подоцна на парот им се придружија и нејзините деца, па заедно ги посетија знаменитостите како Колосеум и фонтаната Треви, а потоа се препуштија на гастрономски задоволства во популарниот римски кварт Testaccio.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија28 минути

Армијата е ангажирана во најкритичните точки во справување со пожарите

Припадниците на Армијата се активни во најкритичните точки во справувањето со пожарите. Хеликоптерите од воздухопловниот ВИНГ кои во текот на...

Македонија2 часа

Жителите на Кочани што побараа лекарска помош се пуштени дома

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани, кои синоќа побарале лекарска помош поради вдишување чад како последица од...

Свет3 часа

Коронавирус регистриран во Вухан по една година, се тестира целото население

Властите во кинескиот град Вухан најавија дека ќе го тестираат целото население на коронавирус по појавувањето нови локални случаи на...

Европа3 часа

Речиси 30 проценти од Европејците не може да си дозволат одмор, сиромаштијата во пораст

Околу 28 проценти од Европејците не можат да си дозволат една седмица одмор надвор од нивното место на живеење, а...

Македонија4 часа

Пожарите локализирани и ставени под контрола, противпожарните служби остануваат на терен

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните. На одделни места во близина...

Македонија4 часа

Од денес стапува во сила целосната забрана за движење во шумите

Владата доцна синоќа излезе со соопштение во кое апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја. „Во текот...

Македонија13 часа

„Водовод“ и „Комунална хигиена“ испратија цистерни за гаснење на пожарот во Кочани

ЈП Водовод и канализација – Скопје и ЈП Комунална Хигиена – Скопје на барање и во координација со Град Скопје...

Македонија14 часа

Пендаровски: Хеликоптерите не можат да летаат ноќе

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва на Фејсбук напиша дека хеликоптерите на армијата немаат технички можности за ноќно летање. „...

Македонија14 часа

Десетина луѓе во Кочани побарале лекарска помош

Кочанчани очајно се борат со огнената стихија, која проголта куќи и други објекти. Според информациите, десетина граѓани побарале помош, откако...

Македонија16 часа

15 пожарникари и 3 возила од Скопје ќе помагаат во гаснењето на пожарот во Кочани

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и...

Македонија16 часа

(Видео) Пожар се шири во Кочани, жителите во паника бараат помош

Огромен пожар се шири во кочанско Белско маало и местото викано Драчевник. Зафатени се шуми, но и бандери. Жителите бараат...

Спорт18 часа

Полска ѝ даде азил на белоруската атлетичарка

Драматичниот случај на белоруската атлетичарка Кристина Циманускаја најверојатно е пред решение откако Полска и понуди хуманитарна виза, односно и одобри...

Македонија21 час

Во Македонија 54 нови случаи на коронавирус, почина едно лице

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 54 нови случаи на коронавирус, а едно лице почина, соопшти Министерството за...

Топ23 часа

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино. Според информациите на полицијата, мигрантот со тешки повреди е пренесен во болница. Несреќата...

Македонија23 часа

(Видео) Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот

Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови...

Македонија23 часа

(Видео) Мицкоски: Илинден обедини генерации Македонци за слобода

Илинден обедини генерации Македонци за слобода, испраќам апел за обединување против Заев и рушење на најлошата власт до сега, рече...

Свет1 ден

(Видео) Туристи во Бодрум со чамци бегаат од пожарите, Ердоган призна дека земјата нема канадери

На југот на Турција, како и на други места во Средоземното Море, со денови беснеат огромни пожари. По петдневните пожари...

Свет1 ден

(Видео) Еден починат и 600 уапсени на протестот во Берлин против корона-мерките

Полицијата во Берлин објави дека 49-годишен маж починал откако полицијата го уапсила за време на протестот против мерките во борбата...

Македонија2 дена

Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес е почувствуван вечерва во Скопје. „Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вечерва во 23 часот и 07 минути,...

Спорт2 дена

Надал: Ѓоковиќ може до гренд слемот оваа година

Рафаел Надал се подготвува за својот прв настап на Сити опен во Вашингтон, каде што ќе стави крај на подолгата...

Досие