Контакт

Забава

Мадона се самомотивира додека заздравува од повреда

Објавено пред

Мадона откри дека е сè уште на патерици по повредата на коленото, но се надева дека ќе танцува наскоро.

61-годишната пејачка претрпе повреда на коленото кога падна од стол за време на настап на нејзиниот концерт „Мадам икс“ во Париз кон крајот на февруари, принудувајќи ја да откаже неколку настапи.

Поп-иконата се појави на Инстаграм во вторникот, откривајќи дека таа сè уште е на патерици пет месеци подоцна и дека се надева дека ќе танцува наскоро.

Мадона сподели музичко видео од 2005 година на кое игра со ролерки на нозете на хитот на „АББА“ Dancing Queen.

Под видеото напиша: „Ова ми дава надеж дека не само што ќе одам без патерици еден ден наскоро, туку и повторно ќе танцувам и ролам!!“

„Ми недостасува да бидам кралица на танцување !! И да се забавувам најдобро што можам во мојот живот !!“ напиша таа додавајќи хаштаг positivethinkig (позитивно размислување).©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Меланија Трамп се пресоблече во фустан од „Гучи“ во текот на летот кон Флорида

Објавено пред

По последното збогување од Белата куќа, Меланија и Доналд Трамп заминаа во Јужна Флорида.

Во текот на летот, Меланија се пресоблече во ведар фустан кој се разликува многу од целосно црната комбинација што ја носеше додека ја напушташе Белата куќа.

Додека излегуваше од авионот, таа беше фотографирана во свилен фустан со принтови шестоаголници, креација на „Гучи“, за кој таблоидите веднаш открија дека чини од 3.700 долари.

Вториот изглед на Меланија е драматично различен од оној пред да се качи во авионот. Додека заминуваше од Белата куќа таа на себе имаше црно кусо палто „Шанел“ украсено со златни копчиња, фустан „Долче и Габана“, обувки од нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин и крокодилска чанта од „Ермес“.

Нема дилема дека Меланија се збогуваше од титулата Прва дама со софистицирана елеганација, беспрекорни детали и префинет стил.

Прикажи повеќе...

Забава

Гвен Стефани зрачи со радост додека го покажува свршеничкиот прстен од Блејк Шелтон

Објавено пред

Таа наводно добила зелено светло од Католичката црква да го поништи нејзиниот поранешен брак со Гевин Росдејл претходно овој месец.

Поп-ѕвездата Гвен Стефани изгледа дека е пресреќна со својот свршеник, кантри-пејачот Блејк Шелтон, а тоа го покажува со својата заразна насмевка кога во четвртокот го посети домот на еден пријател во Лос Анџелес.

Свршеничкиот прстен на 51-годишната фронтменка на No Doubt, чија вредност е проценета на 500.000 долари, блеска на сонцето исто како и нејзината насмевка, коментираат таблоидите.

Блејк Шелтон, кој почна да се дружи со Гвен во 2015 година, ѝ го постави прашањето минатиот октомври кога патуваа во Оклахома.

Гвен го сподели прстенот кратко време откако рече „да“ на симпатична фотографија на „Инстаграм“, на која се бакнува со Блејк, а неодамна на своите фанови им даде уште еден поглед со видеото Let Me Reintroduce Myself.

Прикажи повеќе...

Забава

„Не е време за умирање“ одложен третпат

Објавено пред

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд е одложена трет пат поради корона-кризата.

„Не е време за умирање“ веќе двапати беше туркан наназад, а сега ќе дебитира на глобално ниво на 8 октомври, се вели во објавата на веб-страницата на филмот.

Првично требаше да се појави во киносалите во април 2020 година.

Филмот е 25-то продолжение во франшизата за Бонд и во него Даниел Крег петти и последен пат ќе го игра агентот 007 на британската тајна служба.

Доцнењето ќе дојде како дополнителен удар врз киносалите, кои беа принудени да се затвораат со месеци поради пандемијата.

На почетокот на оваа недела водечките филмаџии, вклучувајќи ги Дени Бојл и сер Стив Меквин, ѝ пишаа на владата на Обединетото Кралство повикувајќи на финансиска поддршка за киносинџирите со образложение дека кината во Британија стојат на работ на бездната.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ1 час

(Видео) Пресечен меѓународен канал за дрога, запленети 40 килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, заедно со Одделот за специјални полициски...

Македонија1 час

Општина Центар додели 400.000 денари помош за Петриња и Сисак

Советот на Општина Центар додели парична помош во висина од 400.000 денари на градовите Петриња и Сисак во Хрватска. „На...

Македонија1 час

Заев и Спасовски земаат највисоки плати во Владата

Премиерот Зоран Заев зема највисока плата од 87.813 денари, а министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е втор на списокот...

Македонија2 часа

Царовска на средба со МАНУ: Реформите во образованието се неопходни ако сакаме подобри резултати

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образованието и членовите на работната група денес ги продолжуваат дебатите за предложените...

Регион2 часа

Мира Фурлан починала од западнонилска треска

Познатата актерка Мира Фурлан починала од вирусот на западнонилската треска, пишуваат хрватските медиуми. Актерката неколку месеци се борела со болеста...

Европа3 часа

Урсула фон дер Лаен: ЕУ ќе мора што побргу да обезбеди вакцини за Западен Балкан

Европската Унија со посебен механизам ќе обезбеди вакцини против коронавирусот за Западен Балкан што е можно побргу, рече претседателката на...

Свет3 часа

Уапсени двајца соработници на Навални затоа што повикувале на протести

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, и се закани дека ќе ги тужи другите поради...

Европа4 часа

ЕУ воведува темноцрвени зони на епидемиолошката карта на Европа

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, најави воведување нова ознака на епидемиолошката карта на Европа, темноцрвена зона, од...

Свет4 часа

Бајден бара петгодишно продолжување на договорот за контрола на нуклеарното оружје со Русија

Претседателот на САД, Џо Бајден, ќе побара петгодишно продолжување на договорот за контрола на нуклеарното оружје „Нов СТАРТ“ со Русија,...

Свет15 часа

(Видео) Бајден: Ќе ги поместиме небото и земјата за да вакцинираме што е можно повеќе луѓе

Новиот американски претседател Џо Бајден ѝ се обрати на американската јавност по повод презентацијата на планот за борба против пандемијата...

Европа16 часа

Холандија воведува полициски час, луѓето веќе смислуваат начини како да го избегнат

Предлогот на холандската влада да воведе полициски час, прв по Втората светска војна, помина во парламентот, пренесува АФП. #BREAKING Dutch...

Македонија17 часа

Филипче: Попис во време на пандемија е голем предизвик, но може да се спроведе

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите...

Македонија19 часа

15 починати и 356 новозаразени од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.906 тестирања, а регистрирани се 356 нови случаи на...

Свет19 часа

(Видео) Најмалку петмина мртви во пожарот што ја зафати зградата на најголемиот светски производител на вакцини

Голем пожар избувна денес во Индискиот институт за серуми (SII), фабрика за производство на вакцини во градот Пуна. Пожарот го...

Македонија21 час

Фетаи: Oд доказите произлегува дека изборот на жртвите е да се Македонци

Обвинетите Алил Демири, Африм Исмаиловиќ, Агим Исмаиловиќ да бидат осудени на доживатна казна затвор, на Фејзи Азири да му биде...

Македонија23 часа

Собранието го изгласа законот за попис

По 19 години, во април ќе се одржи попис на населението во земјата. Собрането денеска со 62 гласа „за“, без...

Македонија24 часа

Брнабиќ: Ќе помогнеме вакцините на „Фајзер“ да се регистрираат во Северна Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ „Хепи“ изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Северна Македонија и...

Македонија24 часа

Фетаи за „Монструм“: Овој чин не заслужува ништо помалку од доживотен затвор

Обвинителката Фатиме Фетаи, која го застапува случајот „Монструм“, преку анализа на доказите, односно вештачењата и сведочењата, му докажуваше на судот...

Македонија1 ден

Матурантите ја бојкотираат наставата

Матурантите го бојкотираат почетокот на второто поллугодие. Тие бараат да полагаат два наместо четири предмети од државната матура. „Сојузот на...

Македонија1 ден

Обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина

Скопското Обвинителство поднесе обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина....

Досие