Контакт

Забава

Мишел Обама: Почестена сум да бидам потретирана од Виола Дејвис

Објавено пред

Поранешната прва дама на САД неодамна ја промовираше својата кулинарска емисија Waffles + Mochi на „Нетфликс“, каде што проговори за еден друг проект.

dobivaj vesti na viber

Минатиот февруари, само неколку недели пред пандемијата на Ковид-19, „Шоутајм“ објави дека оскаровката Виола Дејвис ќе ја толкува Мишел Обама во серијата „Првата дама“ .

Иако сè уште е нејасно кога ќе дебитира шоуто, Мишел во интервју за „Ентертејнмент тунајт“ вели дека се чувствува недостојна Дејвис да ја портретира.

„Виола Дејвис е најдобра! Чувствувам дека не сум достојна“, рече поранешната првата дама во текот на интервјуто.

„Би сакала да бидам исто толку добра како ликот што Виола мора да го глуми, тоа е многу возбудливо“, додаде Обама.

„Што и да прави Виола, тоа го прави со страст и голема енергија, и знам дека нема да стори ништо помалку за оваа улога “, заклучи таа.

Забава

Ким Кардашјан и уметноста на одвраќање внимание

Објавено пред

Ким Кардашјан даде сè од себе да ја совлада уметноста на одвраќање внимание во четвртокот вечерта на настан во Мајами, каде што се појави во крајно необично издание во обид да го испразни бесот од случувањата со поранешниот сопруг Канје Вест и скандалот во врска со нејзиниот омилен моден бренд „Баленсијага“.

dobivaj vesti na viber

Американските таблоиди објавија фотографии од Ким (42) со минималистички топ, кој ѝ ја разголува половината. Папарацаите ја уловија додека влегува во ресторанот „Геко“ заедно со сестра си Клои Кардашјан (38) за време на „Арт Базел Мајами“.

Штотуку разведената реалната ѕвезда за малку ќе претече од претесниот топ додека ја пребродува драмата со Канје Вест и скандалот со „Баленсијага“, пишуваат таблоидите.

Мајката на четири деца го комбинира минималниот горен дел со сини тркачки панталони и ултрависоки чизми од црна кожа.

Прикажи повеќе...

Забава

Дали шлаканицата на Вил Смит влијае на рецензиите за „Еманципација“?

Објавено пред

Првиот филм на Вил Смит по шлаканицата на комичарот Крис Рок на сцената на „Оскарите“, доби топли реакции од критичарите.

dobivaj vesti na viber

Но, многу рецензии за „Еманципација“ исто така се фокусираат на поширокиот наратив што го опкружува Смит – и дали филмот може да обезбеди пат до неговото искупување во Холивуд.

Сместен во 1860-тите, филмот го следи робот Питер, кој бега од плантажа и се движи низ мочуриштата на Луизијана среде потера од неговите поранешни господари.

Во смртоносната премиса мачка и глушец ранетиот Петар бара облека, храна, вода и скривалишта пешачејќи километри додека се обидува да ги избегне ловците на робови.

Филмот, кој беше снимен пред годинешната церемонија на доделувањето „Оскари“, доби неколку рецензии со четири ѕвезди – иако неколку критичари го оценија ниско со две ѕвезди. Некои се фокусираа исклучиво на содржината на филмот, а други дебатираа за околностите за неговото објавување.

Прикажи повеќе...

Забава

„Венсдеј“ најгледана серија на „Нетфликс“ изминатава недела

Објавено пред

Научнофантастичната хорор-серија „Венсдеј“ со Џена Ортега во улогата на Венсдеј Адамс е на врвот на топ-10 листата на „Нетфликс“ за неделата од 21 до 27 ноември со 341,2 милион прегледани часови по премиерата на 23 ноември.

dobivaj vesti na viber

Новата серија со наслов Wednesday Adams собори рекорди бидејќи спинофот на семејството Адамс ги симна од тронот сите други на стриминг-платформата со најмногу прегледани часови во рок од седум дена.

Брзорастечката популарност може да се припише на одличната изведба на Ортега, која ги користи очите за да ги пренесе скриените емоции на титуларниот лик.

Оваа серија е направена од тим предводен од Тим Бартон и ја следи приказната за Венсдеј, член на фиктивното семејство Адамс.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет1 минута

Патниците наскоро ќе можат да ги користат сите опции на своите телефони во авионите

Патниците во авионите во ЕУ наскоро ќе можат да користат мобилни телефони за време на летот без да го вклучат...

Економија10 минути

Објавена листата на најскапите градови во светот

Њујорк и Сингапур се рангирани како најскапи градови во светот, според годишното истражување на глобалните трошоци за живот на Economist...

Македонија36 минути

Османи одржа предавање на колеџ во Варшава: „Нема место за агресија во Европа во 21. век“

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи одржа предавање на Колеџот на Европа во кампусот Натолин во Варшава, следствено по учеството...

Свет57 минути

Белата куќа ја објасни изјавата на Бајден: Засега не планира да се среќава во Путин

Белата куќа ја појасни изјавата што американскиот претседател Џо Бајден ја даде претходно, истакнувајќи дека американскиот претседател во моментов не...

Свет59 минути

Британскиот министер: Путин би можел да ги искористи мировните преговори за обнова на армијата

Рускиот претседател, Владимир Путин, би можел да ги искористи мировните преговори за обнова на војската пред да почне со нова...

Свет1 час

Зеленски тврди дека од руско заробеништво се ослободени повеќе од 1.000 украински војници

Повеќе од илјада Украинци беа ослободени од руско заробеништво за време на војната, рече Володимир Зеленски. Украинскиот претседател изјави дека...

Економија11 часа

ЕУ постигна договор за руската нафта

Членките на Европската унија се согласија да ја ограничат цената на руската нафта на 60 долари за барел, во согласност...

Свет12 часа

(Видео) Еруптираше најголемиот активен вулкан во светот, лавата се поблиску до градот

Лава тече од вулканот Мауна Лоа на Хаваите, кој е најголемиот активен вулкан во светот и чија ерупција започна на...

Свет14 часа

Сноуден се заколна на верност на Русија и доби руски пасош

Едвард Сноуден доби руски пасош откако се заколна на верност на земјата која го штити од американските власти од 2013...

Свет14 часа

Британија стравува од бактерија што се шири во училиштата, за помалку од месец починаа четири деца

Велика Британија стравува од епидемија на стрептокока А откако за помалку од еден месец од вообичаено безопасната бактериска инфекција починаа...

Македонија15 часа

Мицкоски: За само 3 дена од 5 до 7 декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само...

Македонија21 час

Триесет години „Макфакс“, десет години „А1он“ – медиумите на „Клип медија груп“ прославија јубилејни родендени

Првата независна новинска агенција „Макфакс“ прослави 30 години постоење, сега како дел од групацијата „Клип медија груп“, а јубилеи прославија...

Македонија22 часа

Лажни дојави за бомби во три основни училишта во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училиштата...

Свет22 часа

Орбан: Проширувањето на санкциите на ЕУ за рускиот гас би имало трагични последици

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека продолжувањето на санкциите на ЕУ за рускиот гас и енергија од нуклеарните централи...

Свет22 часа

Сана Марин: Војната во Украина покажа дека Европа не е доволно силна

Финската премиерка Сана Марин изјави во Сиднеј дека Европа „не е доволно силна“ сама да се спротивстави на Москва. Премиерката...

Регион23 часа

Ескобар: Србија мора да ја почитува границата со Република Српска

Заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, даде целосна поддршка на евро-атлантските интеграции на...

Економија1 ден

СДСМ: Даночна реформа, нема нови даноци и се укинува прогресивното даночење

Владата предводена од СДСМ од почетокот на наредната година почнува со етапно воведување нов даночен систем, чија главна карактеристика е...

Топ1 ден

Во Германија запленети 2.100 лажни часовници наменети за македонскиот пазар

Повеќе од 2.100 фалсификувани луксузни часовници се запленети во четвртокот на аеродромот во Франкфурт, соопшти полицијата. Во меѓувреме се појавија...

Македонија1 ден

Приватните превозници утрово на протест на „Илинденска“

Превозниците од „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утрово повторно го блокираа сообраќајот во Скопје на десната лента на булеварот Илинден. Директорот...

Свет1 ден

Бајден и Макрон: Русија е одговорна за воените злосторства во Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден и францускиот претседател Емануел Макрон ветија дека Русија ќе одговара за „широко документираните злосторства и воени...