Контакт

Забава

Мода на црвениот тепих на „Еми“: Највпечатливи изгледи

Објавено пред

На шоуто за награди во 2020 година номинираните се појавуваа виртуелно, но оваа година наградите „Еми“ се вратија на традицијата.

Во живо во центарот на Лос Анџелес, парадата на црвениот тепих започна во 15 часот со рани пристигнувања, вклучувајќи го и Џош О’Конор од „Круната“, водителката Никол Баер, Рита Вилсон и Боуен Јанг.

Трендовите на ноќта се фокусираа на светли, смели бои, особено неонски жолти како тие на Кејли Куоко, Михаела Коел и Ања Тејлор Џој, и брилијантни розови нијанси како тие на Анџела Басет, Узо Адуба и Филипа Су.

Фустаните како принцеза придонесоа на старо-холивудскиот гламур, а во такво издание беа Џурни Смолет, Јара Шахиди и Робин Тед. Неколку момци, во меѓувреме, се одлучија за кадифени комбинации, вклучувајќи го и Џејсон Судекис во костум на„Том Форд“ и Бо Бурнам во „Етро“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Тикток-ѕвезда тврди: Кијану Ривс е мојот татко, имам доказ

Објавено пред

Американскиот тиктокер Дастин Тајлер (36) е убеден дека негов татко е холивудскиот актер Кијану Ривс (57) за што зборуваше во неколку свои видеа на „Тик-ток“, во кои ги откри сите детали.

Дастин тврди дека неговите родители се разделиле пред мајка му да дознае дека е бремена и дека тој пораснал мислејќи дека татко му починал кога бил мал.

„Кога пораснав, мајка ми, конечно, ми ја откри вистината и се покажа дека татко ми е Кијану Ривс,“ објасни Дастин.

„Никогаш не сум рекол дека татко ми ме остави, но дека мајка ми не му кажала дека е бремена кога раскинале“, додава Тајлер. Тој истакна дека не очекува Кијану да го признае како свој син.

Неговите многубројни фанови одлучија да го поддржат во неговата приказна, а многумина од нив му поверуваа затоа што заклучија дека навистина личи на актерот. Дастин вели дека не му е грижа дали татко му ќе го признае, само сака да го сподели ова сознание со сите.

Кијану сè уште јавно не се изјаснил за наводното татковство.

Прикажи повеќе...

Забава

Ти си одвратно човечко суштество: Ајрленд Болдвин ѝ одговори на Кендис Овенс

Објавено пред

Ајрленд Болдвин остро ја нападна Кендис Овенс во врска со нејзиниот твит дека вмешаноста на Алек Болдвин во фаталниот инцидент во Ново Мексико е поетска правда по неговите критики кон Доналд Трамп.

Контроверзната конзервативка (32) се огласи на „Твитер“ критикувајќи го таткото на Ајрленд за случајнотото пукање во кое беше убиена камерманката Халина Хачинс минатата недела.

„Алек Болдвин помина 4 години нарекувајќи го Доналд Трамп и неговите поддржувачи зли убијци. Она што му се случи на Алек е пример за поетска правда…

Реакцијата на ќерката на актерот дојде веднаш по твитот.

„Ти си најодвратното, најомразено, канцерогено човечко суштество што некогаш сум го сретнала“, напиша 26-годишната манекенка на „Инстаграм-стори„.

Таа продолжи: „Без оглед на вашите погрешни мислења најчесто, факт е дека не го почитувате животот на жена што беше случајно и трагично убиена… Срам да ви е“.

Ајреленд исто така ги извести своите 680.000 следачи дека ќе направи пауза на „Инстаграм“ бидејќи се срами да дише ист воздух како оваа жена.

Прикажи повеќе...

Забава

Јапонската принцеза Мако се омажи за обичен граѓанин

Објавено пред

Јапанската принцеза Мако се омажи за своето момче Кеи Комуро, обичен граѓанин без сина крв, објавија светските медиуми.

Веста доаѓа по години контроверзии за финансискиот спор во кој била вклучена мајка му, што доведе до тоа парот да се откаже од традиционалните церемонии поврзани со кралски брак.

Принцезата Мако, внука на императорот Нарухито, го напушти својот кралски статус и стана Мако Комуро во семејниот регистар со својата љубов од универзитетските денови.

Овластена агенција доставила правни документи за регистрација на бракот на Мако и Кеи во нивно име денес наутро, четири години откако нивната врска беше објавена во јавност.

Младенците, двајцата 30-годишни, се појавија заедно пред новинарите првпат по четири години, но наместо вообичаена прес-конференција, кажаа неколку зборови и поделија писмени одговори на пет избрани прашања доставени од медиумите.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија8 часа

Од 15 ноември во ресторани, молови и клубови со потврда за примени две дози вакцина

Владата донесе одлука со која се дозволува влез во секаков вид објекти од отворен и затворен тип, угостителските објекти (кафетерии,...

Македонија8 часа

Дозволено организирање настани во затворено до 50 проценти исполнетост

Владата на денешната редовна 115-та седница, на предлог на Комисијата за заразни болести донесе одлука со која се дозволува организирање...

Македонија9 часа

Шилегов: Во моментов Скопје работи на три најсложени инфраструктурни проекти во својата историја

Скопје по повеќе децении добива нов мост кој овозможува брза врска на најнаселената општина во Скопје, Аеродром, со Гази Баба,...

Свет9 часа

Меркел формално разрешена од должноста канцелар

Официјално заврши мандатот на Ангела Меркел како канцелар на Германија, а претседателот на Републиката Франк-Валтер Штајнмаер ѝ се заблагодари за...

Македонија11 час

(Видео) Шилегов: Со брзата реакција на хероите на градот се спречи поголема материјална штета од пожарот

Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната...

Македонија13 часа

Владата ја стопира изградбата на прифатниот центар за странци во Бардовци

Владата на денешната седница донесе одлука за стопирање на изградбата на прифатниот центар за странци во Бардовци и негово преместување...

Македонија15 часа

За една недела починале 124 лица од коронавирус, 97 од нив не биле вакцинирани

Во периодот од 15 до 21 октомври починале 124 пациенти од Ковид-19, од нив над 78 % биле невакцинирани. Од...

Македонија16 часа

Регистрирани 511 нови случаи на Ковид-19, пријавени 10 починати лица

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се...

Економија18 часа

Бектеши: Нема зголемување на цената на струјата до крајот на годината

До крајот на годината ќе има доволно количина електрична енергија и сакам да ги уверам сите граѓани дека до крајот...

Македонија18 часа

Кај нас има 400 Авганистанци со привремен претстој, седуммина заминаа во Португалија

Северна Македонија во моментот им дава прибежиште на 400 граѓани од Авганистан, информираат од Владата. Oд таму додаваат дека Авганистанците...

Македонија20 часа

Шилегов: Мерките што ги преземаме против загадувањето во Скопје даваат резултати

Загадувањето веќе не е топ-тема во Скопје како што беше во изминатите неколку години. Тоа е факт и тоа е...

Македонија20 часа

Зимското сметање на времето почнува в недела, вечерта пред локалните избори

Зимското сметање на времето почнува в недела на 31 октомври во 3 часот по полноќ со поместување на времето за...

Свет20 часа

(Видео) Двајца загинаа, а четворица повредени во пукање во трговски центар во САД

Две лица загинаа, а четворица, од кои еден полицаец, се повредени во пукотница во трговски центар во градот Бојси, во...

Македонија21 час

Во моментот активни над 6.100 случаи на коронавирус во Македонија

Бројот на заразени од коронавирус изнесува 6.187 лица и бележи зголемување во однос на претходната недела. Според епидемиолошки анализи во...

Свет22 часа

ЕМА ја одобри вакцината на „Модерна“ како трета доза

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри вакцината на „Модерна“ против Ковид-19 како трета доза за лица над 18 години....

Регион2 дена

Рама: Ако Западен Балкан не може во ЕУ, нека дојде ЕУ на Балканот

Влезот на Западен Балкан во Европската Унија се чини дека е привремено замрзнат, но ако регионот не може да се...

Македонија2 дена

11 починати лица, 135 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа биле направени 1.514 тестирања,...

Македонија2 дена

Баравме лекари за да се стави вода во апаратот за кислород, сведочи семејството на 22-годишникот што почина од корона

Семејството на 22-годишното момче од Битола, кое почина како последица на коронавирусот, преку писмо се обрати од министерот за здравство,...

Свет2 дена

ОН: Толку високо ниво на јаглероден диоксид на Земјата имало пред дури 3 милиони години

Концентрацијата на стакленички гасови во атмосферата повторно достигна рекордно ниво, се вели во денешниот извештај на ОН. Концентрацијата на јаглероден...

Македонија2 дена

Антикорупциската сѐ уште чека одговори од Обвинителството за ДУП-от кај „Холидеј ин“ и тендерот на ДИК

Обвинителството сѐ уште не ѝ одговорило на антикорупциската комисија по иницијативите за кривична одговорност во однос на лицата што учествувале во детаљниот...

Досие