Контакт

Забава

„Нетфликс“ ќе го прикаже контроверзниот мјузикл за принцезата Дијана

Објавено пред

Принцот Хари го тераат да стори сè што е можно мјузиклот за неговата мајка да биде тргнaт од програмата на „Нетфликс“, неколку дена откако тој потпиша мултимиолионски договор со стрим-гигантот, објавија британските весници.

„Нетфликс ќе го прикаже контроверзниот мјузикл – „Дијана: Нов мјузикл“ – кој содржи фиктивна сцена каде кралицата ја етикетира како курва,“ пишува британски „Сан“ во статија со наднаслов „Предавство“

Има и другите контроверзни сцени, како на пример кралицата ѝ вели на Дијана: „Во старите времиња, ќе ви ја отсечевме главата“, а во друга сцена Дијана е во кревет со Џејмс Хјуит.

Поранешен телохранител на покојната принцеза го повикува нејзиниот син да го повлече мјузиклот од стриминг сервисот.

Повиците доаѓаат откако Хари и Меган – војводата и војвотката од Сасекс – потпишаа договор вреден 112 милиони фунти со „Нетфликс“ оваа недела. Според договорот, нивната продукциска куќа ќе снима документарни филмови, играни филмови и детски програми.

Во најавата на мјузиклот, на љубителите на театарот им беше ветена музичка приказна за бестрашната принцеза која стана безвременска. Планираната премиера на Бродвеј беше откажана поради пандемијата на Ковид-19.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Uncategorized

Ана де Армас краси насловна страница во облека на „Сен Лоран“

Објавено пред

Бонд девојката од најновиот филм за славниот агент 007 „Не е време за умирање“, проговори за напорната работа што ја вложи во филмот, но и за животот далеку од нејзиното семејство во Куба: „Ми недостасуваат“.

32-годишната Кубанка блеска во есенска мода на „Сен Лоран“ за најновото издание на магазинот „Флаунт“ додека зборува за предизвиците да се биде во самоизолација во Лос Анџелес, далеку од семејството во Куба, додека се навикнува на холивудската слава.

Ѕвездата – чие целосно име е Ана Селија де Армас Казо – додава дека е среќна што сега се отвораат киносалите, и целиот тим на филмот конечно добива шанса да ја покаже и прослави целата напорна работа.

Во филмот Ана глуми како агент на ЦИА, Палома.

Прикажи повеќе...

Забава

Мараја Кери позира со своите близнаци и миленичиња

Објавено пред

Во книгата мемоари објавена деновиве, пејачката Мараја Кери влегува во својот најголем успех и контроверзите што ја опкружуваа.

Мараја изгледа пресреќно по објавувањето на книгата, а во средата славеше со своите деветгодишни близнаци Марокан и Монро.

50-годишната поп дива на Инстаграм сподели симпатична фотографија од семејството додека се гали со домашните миленичиња.

На втората фотографија се појавува и писателката Михаела Ангела Дејвис, која ѝ помогна на Мараја во пишувањето на нејзините мемоари.

Прикажи повеќе...

Забава

Иман Велани ќе биде новата г-ѓа Марвел

Објавено пред

По повеќемесечно пребарување, „Марвел студиос“ конечно најде совршена sвезда за да го облече костимот на г-ѓа Марвел.

„Марвел“ – фабрика за суперхерои во сопственост на „Дизни“ – ги фрли своите коцки и реши да ја донесе аматерката Иман Велани, која ќе го толкува титуларниот лик.

Велани ќе биде дел од претстојната серија на „Дизни плус“, во која се појавува 16-годишната муслиманка Камала Кан од Џерси Сити, Њу Џерси. Камала личи на суперхероите, како што е капетанот Марвел, па дури има и суперсила да ги менува својата форма и големина.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион5 часа

Захариева: Добрососедството како критериум за членство во ЕУ не го измисли Бугарија

Добрососедските односи не ги измисли Бугарија, тоа е основен услов и критериум за членство во ЕУ. Македонија мора да се...

Свет6 часа

Захарова: Имаме докази дека екстремисти се распоредени во Нагорно-Карабах

Русија од сопствени извори има сознанија за преместување на екстремисти во зоната на судирите во Нагорно-Карабах, изјави денеска портпаролката на...

Свет8 часа

Навални најави тужба против Песков

Рускиот опозиционер Алексеј Навални најави дека ќе го тужи портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој побара наводните докази за неговата...

Македонија9 часа

Штедачите од „Еуростандард банка“ протестираа пред Собранието, бараат закон со кој државата ќе ги обештети во целост

„Вратете ги парите“, „Лопови, лопови “, „Која банка е следна?“ , „Даваме кредити без покритие“, ова беа само дел од...

Европа10 часа

Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

Германската канцеларка, Ангела Меркел, рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источен Медитеран. Доаѓајќи на...

Македонија10 часа

Четворица починати и 162 новозаразени од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на...

Регион10 часа

Вучиќ: Ќе ги преиспитаме сите смртни случаи поврзани со Ковид-19

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, денеска објави дека здравствените власти ќе ги разгледаат сите смртни случаи поврзани со коронавирусот коментирајќи ги...

Свет11 час

Путин, Трамп и Макрон објавија заеднички став за судирот во Нагорно-Карабах

Претседателите на Русија, САД и на Франција усвоија заедничка изјава за состојбата во Нагорно-Карабах. Владимир Путин, Доналд Трамп и Емануел...

Свет12 часа

Азербејџанските сили тврдат дека уништиле ерменски ракетен систем во Нагорно-Карабах

Министерството за одбрана на Азербејџан во средата објави дека вооружените сили на земјата успеале да го деактивираат ерменскиот ракетен систем...

Македонија12 часа

Арсовски: Се разгледуваат сите можности и опции за импичмент на Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ не открива кога би можела да се очекува конечната одлука за импичмент на претседателот Стево Пендаровски, што беше навестена...

Топ13 часа

Приведени тројца малолетници, кои украле златни синџирчиња

Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело тешка кражба на дрзок начин. „На 22 септември,...

Регион13 часа

Границите со Грција остануваат затворени до 12 октомври

Грција ја продолжи забраната за патување државјани на трети земји до 12 октомври, пренесува МИА. Ограничувањата на копнените граници се...

Македонија14 часа

(Видео) Филипче побара разбирање и поддршка за одлуките во образованието

Знам дека многумина сакаат и бараат учењето да се одвива поинаку и, искрено, сите ги разбирам. Но, како здравствен работник...

Топ15 часа

Едно лице загина во сообраќајна несреќа меѓу мотор и машина за сечење дрва во Ченто

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, во несреќата...

Македонија17 часа

МОН: На првиот училиштен час нема посериозни пречки за одржување на онлајн-наставата

Министерството за образование и наука е во постојана комуникација со тимот од ФИНКИ и Бирото за развој на образованието, кој...

Македонија17 часа

Почнува учебната година

Новата учебна 2020/2021 година почнува денеска, со еден месец одложување. Настава со физичко присуство ќе следат учениците од прво до...

Македонија1 ден

Објавен распоредот на телевизиските часови за учениците кои немаат компјутери

Учениците кои немаат компјутер или таблет за да следат онлајн-настава преку платформата на Министерството за образование часовите ќе можат да...

Регион2 дена

Грчките свештеници загрижени за барањето до Вартоломеј за автокефалност на македонската црква

Грчките црковни кругови ги коментираа барањата на македонските власти до вселенскиот патријарх Вартоломеј за автокефалноста на македонската црква. Задната врата...

Македонија2 дена

Сојузот на средношколците најави бојкот во ноември ако не се дозволи комбинирана настава

Сојузот на средношколците најави бојкот на наставата од ноември доколу во октомври остане стабилна епидемиолошката состојба, а институциите не дозволат...

Македонија2 дена

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Заврши координацијата на пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ по што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, информира дека...

Досие