Контакт

Забава

Нови шпекулации за љубовниот живот на Анџелина Џоли, таа наводно е во врска

Објавено пред

Врската на Бред Пит и Анџелина Џоли е среќна и потоа тажна приказна за таблоидите, која никако да заврши. Три години по поднесувањето барање за развод, Анџелина наводно почнала да излегува со друг.

Додека разводот на Бред и Енџи технички сè уште не е финализиран бидејќи тие не знаат како да го поделат нивниот замок во Франција, „таа повторно излегува и веќе имала неколку средби“, според извор на US Weekly.

Иако изворот не открива со кого излегува, дали тие се сретнале на Tinder или додека се обидувале да го спасат светот. Но, сепак, се чини дека не е ништо сериозно во моментот. На крајот на краиштата, „таа е цврсто фокусирана на децата, на својата работа и, конечно, расчистување на комплицираниот развод“, вели изворот и додава: „Таа не е затворена за идејата да запознае некој нов, но тоа не е нејзин главен приоритет“.

Други извори неодамна тврдеа дека Џоли никогаш нема повторно да се омажи. „Бред вршеше притисок да се венчаат и тоа е нешто што таа никогаш не сакаше да го стори“.

Што се однесува на Бред, се шпекулира дека почнал врска со Сат Хари Калса, дизајнерка на накит. Ако не го следите љубовниот живот на Бред опсесивно како што тоа некои го прават, еве неколку информации: дизајнерката исто така е холистички исцелител, таа и Бред седеа еден до друг на концерт за добротворни цели минатата година, таа беше на премиерата на неговиот филм Ad Astra. Изворот на веста вели дека е можно тие да се само пријатели кои заедно се фокусираат на „духовното патување“ на Бред.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Фамке Јансен – совршена елеганција во плетен џемпер и мини здолниште

Објавено пред

Таа има 55 години и сè уште сите погледи се вперени кон неа кога чекори по тротоарите на Њујорк, благодарение на нејзината манекенска фигура и беспрекорното чувство за стил.

И во неделата Фамке Јансен приреди уште едно супер шоу во текот на лежерна прошетка низ градот – долгонога убавица во плетен џемпер, мини здолниште и високи чизми.

Актерката, модел и поранешна Бонд-девојка ги покажа своите долги нозе со добро координиран комплет облека, совршена елеганција па дури и кога вози велосипед или чекори покрај него.

Јансен моментално е ангажирана во два филма во постпродукција: Endless и Redeeming Love. Но, во овој момент, додека Ковид-19 кризата сè уште трае, датумите на премиерите се во мирување до рана пролет.

Таа неодамна глумеше заедно со Џефри Дин Морган и Куш Џамбо во крими-драмата „Убиства со разгледници“ (The Postcard Killings), филм од 2020 година.

Јансен ја започна својата кариера како модел во 80-тите години на минатиот век, работејќи за најголемите имиња во модната индустријата, како Ив Сен Лоран, Џорџо Армани, Шанел и Викторија сикрет.

Атрактивната Холанѓанка беше и Бонд-девојка.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Рис Витерспун на прошетка со синот откако гласаше предвреме

Објавено пред

Оскаровката Рис Витерспун беше забележана како го носи пијалакот на нејзиниот осумгодишен син Тенеси Џејмс додека тој го вози својот скутер во квартот Брентвуд во Лос Анџелес во неделата.

44-годишната актерка, родена во Њу Орлеанс, израсната во Нешвил, се погрижи да се заштити себеси и другите од коронавирусот, носејќи маска за лице, откако гувернерот Гевин Њусом на 18 јуни ја направи задолжителна за сите излегувања.

Слаткиот второодделенец е единственото дете на Витерспун со вториот сопруг, извршниот директор на „Квиби“ Џим Тот, со кого се омажи во 2011 година, една година по нивното запознавање на забава.

Рис (родена како Лора Џин) ги потсети своите американски фанови да излезат и „да гласаат затоа што некој порано се борел за нивното право на глас“.

Коосновачката на „Хело саншајн“ – која може да се пофали со 34,7 милиони следачи на социјалните мрежи – објави минатиот петок дека гласала предвреме, откако претходно во август навести дека ќе гласа за Џо Бајден за претседател.

Прикажи повеќе...

Забава

Џорџ Клуни окрива детали од својата кариера по „Бетмен и Робин“

Објавено пред

Џорџ Клуни откри дека тој бил одбегнуван од Холивуд по неуспехот на „Бетмен и Робин“.

Овој 59-годишен актер глумеше заедно со Арнолд Шварценегер, Алисија Силверстоун, Крис О’Донел и Ума Турман во филмот за суперхеројот човек лилјак Бетмен во 1997 година и рече дека овој проект за малку ќе ја уништел неговата филмска кариера, бидејќи холивудските режисери одбивале да работат со него по слабиот резултат  на овој филм на кино-благајните.

Филмот зарботи 238 милиони американски долари на меѓународно ниво, со продукциски буџет од 125 милиони американски долари, според Box Office Mojo.

Оскаровецот – кој се појави во ТВ-драмата ЕР од 1994 до 1999 година – за весникот „Сан он сандеј“ изјави дека неговата среќа се сменила кога се здружил со режисерот Стивен Содерберг за да ја снима крими-комедијата Out Of Sight од 1998, во која глуми со Џенифер Лопез.

„Стивен доаѓаше од неколку падови, а јас од ‘Бетмен и Робин’, и на двајцата ни требаше успех“, рече тој. „Нашиот грб беше на ѕид, на некој начин. Во тоа време сè уште бев ангажиран во ТВ-драмата ‘Ер’ и секогаш лебдеше во воздух прашањето дали можете да одите од телевизија на филм. Тоа е голема работа – и јас го губев тој аргумент.“

„Сето тоа успеа, затоа што Стивен го режираше филмот, тој направи добра работа со него“.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ1 час

Кумот на Груевски во притвор поради плацовите на Водно

Кривичниот суд во Скопје му изрече 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кој се товари за сторено кривично дело перење...

Македонија1 час

Филипче: Ситуацијата е навистина сериозна, следен чекор би бил полициски час

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека утре до Владата ќе биде предложен дополнителниот сет мерки за превенција од коронавирусот....

Свет2 часа

Европската агенција за лекови ќе ги разгледа резултатите од студијата на СЗО за лекот ремдесивир

Европската агенција за лекови (ЕМА) ќе ги разгледа резултатите од студијата на Светската здравствена организација (СЗО) за антивирусниот ремдесивир, што...

Македонија2 часа

(Видео) Пендаровски: Научните аргументи и вистината за јазикот се на наша страна и од нив никој разумен не може да се откаже

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на отворањето на манифестацијата Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“. Овогодишниот...

Топ2 часа

Инспекторите растурија свадба во Глумово со 250 гости, следи кривична пријава

Инспекторите откриле уште еден случај на масовно непочитување на мерките против коронавирус во околината на Скопје. Синоќа во периодот од...

Македонија2 часа

Од отворањето на градинките, од корoнавирус заболеле 18 деца и 55 вработени

Од отворањето на градинките на 9 септември досега од коронавирус заболеле 18 деца и 55 вработени, информира министерката за труд...

Македонија4 часа

Приведен кумот на поранешниот премиер Никола Груевски, за плацевите на Водно

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, полицијата утрово го приведе Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски, а...

Свет5 часа

(Видео) Запалени две цркви на протестите во Чиле

Најмалку две цркви се запалени во главниот град на Чиле, а илјадници луѓе се собраа на улиците на првата годишнина...

Европа6 часа

(Видео) „Фајзер“ произведе стотици илјади дози вакцина против Ковид-19

Фармацевтската компанија „Фајзер“ објави видео кое покажува дека веќе има произведено стотици илјади дози вакцина против коронавирус во својата белгиска...

Свет6 часа

Научниците предупредуваат: Заразата со коронавирус на отворено не е невозможна, но е ретка

И покрај тоа што речиси целиот документиран пренос на коронавирус се случил во затворен простор, експертите велат дека е оправдано...

Свет7 часа

Европа ги надмина сите рекорди – многу земји воведуваат построги мерки

Европа, соочена со вториот бран на пандемијата, го премина прагот на 250.000 смртни случаи од коронавирус. За една недела се...

Свет7 часа

(Видео) Се качил на кулата на Трамп во Чикаго и барал да разговара со претседателот

Неидентификуван маж се качил на кулата на Трамп во Чикаго, барајќи да разговара со претседателот на САД и медиумите. Мажот,...

Македонија7 часа

Ковид-19 го прележале над 17 илјади лица во земјава

Од Ковид-19 досега оздравеле 17.239 лица во земјава, покажуваат податоците на Министерството за здравство. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во земјава...

Регион8 часа

Полициски час во неколку црногорски градови

Здравствените власти во Црна Гора одлучија да воведат ограничувачки мерки во пет града во црвената зона според бројот на лица...

Европа19 часа

(Видео) Илјадници Французи излегоа на улиците поради убиството на наставникот

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата...

Европа20 часа

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Чешката полиција употреби солзавец и водени топови за да растера стотици демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците по протестот....

Регион21 час

Црногорските медиуми за Амфилохие: Привилегиран e, го лечат со „ремдесивир“

Митрополитот Амфилохие, кој се зарази со коронавирусот, доби лек „ремдесивир“, кој, според порталот ЦдМ, е недостапен за другите пациенти во...

Свет22 часа

Бројот на заболени во светот надмина 40 милиони

Бројот на заразни лица со Ковид-19 во светот надмина 40 милиони, поточно 40.014.845, според податоците на веб-страницата Worldometer. Бројот на...

Македонија23 часа

Аеродром, Центар и Карпош се општини со најголем број заболени од Ковид-19

Аеродром, Центар и Карпош се скопски општини со најголем број на заболени од Ковид-19. Според најновите податоци од Министерствоот за...

Македонија1 ден

Починаа 10 лица со Ковид-19, 428 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на...

Досие