Контакт

Естрада

Обожавателите ѝ ја честитаа „бременоста“ на Лејди Гага

Објавено пред

За Лејди Гага (32) ова беше одлична година. По освојувањето на наградата „Греми“, таа ја доби и оскаровската статуетка за песната Shallow, која ја пее во филмот „Ѕвездата е родена“ со Бредли Купер (44). Поради нивната хемија на снимањето, јавноста почна да шпекулира дека Бредли и Лејди Гага се заедно. Потоа, оскаровката раскина со свршеникот Кристијан Карин (50), а се појавија и озборувања дека е бремена.

Пејачката се осврна на овие коментари на својот твитер-профил.

„Озборувањата дека сум бремена? Да, бремена сум со LG6“, напиша Лејди Гага алудирајќи на новата песна и истоимениот албум, кој ќе биде објавен оваа година.

Многу обожаватели погрешно го сфатија нејзиното соопштение и ѝ честитаа на приновата, а многумина се радуваа на новата песна.

„Се надевам дека набргу ќе ти пукне плодовата вода“, ѝ пишуваа нејзините обожаватели, кои со нетрпение го чекаат LG6.

Ова беше големо олеснување за оние што се загрижени за потенцијалната афера на пејачката и Бредли, кој е во врска со моделот Ирина Шајк (33).

Инаку, фотографиите од септември 2018 година од промоцијата на филмот „Ѕвездата е родена“ покажаа дека Бредли има траги од кармин покрај устата, а Лејди Гага стоеше покрај него со истата нијанса на кармин на устата. Некои обожаватели тврдеа дека двојката се бакнувала, други ги бранеа дека го промашиле образот и случајно се бакнале во уста.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Естрада

Џастин Бибер ќе паузира од музиката

Објавено пред

Џастин Бибер најави дека ќе направи пауза и ќе се одмора од музиката за да се посвети на решавање на своите ментални проблеми.

Тој призна дека обожавателите оправдано го критикувале бидејќи за време на неговата трета светска турнеја во 2016 и 2017 година бил постојано несреќен, така што за време на настапот не успеал да им ја даде потребната енергија.

„Се обидував да дознам што ме мачи, како и повеќето од вас. Сега одлучив да се фокусирам на решавање на некои длабоки психолошки проблеми што ме мачат за да не се распаднам со цел да го зачувам својот брак и да станам татко каков што сакам да бидам“, напиша Бибер на „Инстаграм“.

View this post on Instagram

So I read a lot of messages saying you want an album .. I’ve toured my whole teenage life, and early 20s, I realized and as you guys probably saw I was unhappy last tour and I don’t deserve that and you don’t deserve that, you pay money to come and have a lively energetic fun light concert and I was unable emotionally to give you that near the end of the tour. I have been looking, seeking, trial and error as most of us do, I am now very focused on repairing some of the deep rooted issues that I have as most of us have, so that I don’t fall apart, so that I can sustain my marriage and be the father I want to be. Music is very important to me but Nothing comes before my family and my health. I will come with a kick ass album ASAP, my swag is undeniable and my drive is indescribable his love is supernatural his grace is that reliable…. the top is where I reside period whether I make music or not the king said so. 👑 but I will come with a vengeance believe that.. (grammar and punctuation will be terrible pretend it’s a text where u just don’t care).

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Тој додаде дека тоа не значи оти се откажува од музиката: „Ќе се вратам со албум со кој ќе растурам“.

Во ноември минатата година пејачот се ожени со американската моделка Хајли Болдвин.

Прикажи повеќе...

Естрада

Барбара Стрејсенд јавно се извини за коментарот за Мајкл Џексон и неговите жртви

Објавено пред

Пејачката и актерка Барбара Стрејсенд (76) наиде на неодобрување поради коментарот на сметка на Мајкл Џексон во документарецот „Оставајќи ја Недојдија“.

Актерката за британски „Тајмс“ изјави дека верува во она што го кажале Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак дека кралот на попот сексуално ги злоупотребувал на својот ранч кога биле момчиња, но таа застана во одбрана на Џексон.

„Можете да кажете злоупотребени, но овие деца, како што слушнавте, велат дека биле возбудени поради тоа што биле таму. Двајцата се во брак, и двајцата имаат деца, така што тоа не ги убило. Неговите сексуални потреби се негови сексуални потреби, кои се производ на детството што го имал или на ДНК што ја имал. Жал ми е за децата. Жал ми е за него“, рече Стрејсенд.

Покрај тоа, Барбара истакна дека верува оти родителите им овозможиле на своите синови да бидат злоупотребени.

Таа подоцна изјави дека родителите на овие две деца исто така биле жртви и биле заведени со слава и фантазија.

Потоа таа јавно се извини на социјалните мрежи.

„Длабоко жалам за болката и недоразбирањето што го предизвикав со моите невнимателно избрани зборови за Мајкл Џексон и неговите жртви бидејќи пишаните зборови не ги одразуваат моите вистински чувства. Не сакав да ги минимизирам траумите што ги доживеаја овие момчиња, во никој случај. Како и сите жртви на сексуално вознемирување, и тие ќе мора да го носат тоа со себе до крајот на својот живот. Изразувам длабоко жалење и се надевам дека Џејмс и Вејд знаат дека навистина ги почитувам и им се восхитувам поради откривањето на вистината“, напиша американската уметница на својот профилот на „Инстаграм“.

Прикажи повеќе...

Естрада

Почина Скот Вoкер, еден од најголемите музички револуционери

Објавено пред

Музичарот Скот Вокер, најпознат како фронтмен на групата The Walker Brothers, која беше познат во 60-тите години на минатиот век, почина на 77-годишна возраст во понеделникот утрото, според Би-би-си.

Несреќната вест беше потврдена од неговиот издавач „4Д“, кој го нарече еден од најголемите иноватори на креативна музика.

Некои од попопуларните песни што ги испеа се The Sun Ain’t Gonna Shine Anymore и Joanna. Тој исто така имаше големо влијание врз многу музичари како Дејвид Боуви, кој го доживуваше како идол.

Скот не ја сакаше премногу славата, а освен со бендот, тој имаше и соло кариера, иако не толку успешна. Работел со многубројни изведувачи, како Pulp, Bat for Lashes и Ute Lemper.

Освен во музиката, тој исто така се обиде и во актерството. Имаше улоги во неколку филмови, од кои еден е за него со наслов Scott Walker: 30 Century Man.

Неговото последно дело е музиката компонирана за филмот со Натали Портман – Vox Lux.

„Го сретнав еднаш во Мелтдаун, толку љубезен. Ќе недостига“, напиша музичарот Том Јорк (50).

Прикажи повеќе...

Најново

Свет41 минута

Пентагон одобри милијарда долари за ѕид на границата со Мексико

Пентагон го одобри трансферот на една милијарда долари за воените инженери кои ќе го градат дел од ѕидот на границата...

Македонија4 часа

(Видео) Центар официјално ќе одбие стотина барања за градење по одлуката на Уставен суд

Во исчекување на објавата на одлуката на Уставен суд за укинување на мораториумот за градење во период од 30 дена,...

Топ6 часа

20-те закони што Иванов ги врати во Собранието пратениците повторно ќе ги гласаат

Претседателот Ѓорге Иванов до Собранието врати уште пет закони, со што вкупниот број укази на закони што шефот на државата...

Македонија7 часа

(Видео) УЈП сè уште го истражува имотот на верските заедници

Сè уште не е завршена постапката што ја отвори Управата за јавни приходи за имотот, парите и даноците на верските...

Македонија7 часа

Мијалков: Контактите и имотот во странство ги имав и досега, не помислувам да бегам

Мојот имот во странство, престој во Чешка и наводните мои контакти ги имав и порано и сега. Под истите околности...

Македонија8 часа

ИВЗ: Нема компромис за џамијата во Охрид, ние ќе градиме

Реставрацијата на Алипашината џамија во Охрид и изградбата на 32-метарското минаре за Исламската верска заедница е завршена работа. Градежните работи...

Македонија8 часа

(Видео) Најбогатиот Македонец заработил 3,5 милиони евра

Најбогатиот Македонец во 2017 е скопјанец, кој остварил 212 милиони денари, пријавени како бруто-приход. Зад него следува друг скопјенец, кој остварил приближно...

Македонија10 часа

„Фејсбук“: Избришани над 2.000 лажни профили од Северна Македонија, Косово, Иран и од Русија

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека отстранила повеќе лажни профили од Северна Македонија, Косово, Иран и од Русија за кои навела дека...

Топ12 часа

Автомобил удри во шестгодишно дете од Кумановско

Вчера, во селото Опае, општина Липково, патничко возило со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф. (24) од село Лопате, Кумановско,...

Топ12 часа

Обвинителството гони две лица и инспектор поради сечење трска во Струга

Основното јавно обвинителство од Струга поведе постапка против две лица и инспектор од Министерството за животна средина поради сечење на...

Економија13 часа

Акционерите од „Топлификација“: Поради лажниот стечај, оштетени сме за повеќе од 34 милиони евра

Акционерите од „Топлификација“ испратија отворено писмо до претседателот на Владата, Зоран Заев, и други институции во државата. Во писмото тие информираат...

Македонија14 часа

Aпелација ќе одлучува за притворот на Сашо Мијалков

Апелациониот суд денеска ќе одлучува за жалбата на адвокатите на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, за мерката притвор, која му...

Македонија1 ден

Спасовски за инцидентот во Марино: Секој ќе одговара за направеното, нема кој да влијае врз истрагата

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, го осуди насилството во дискотеката во Марино каде со нож беше избоден полицаец и...

Свет1 ден

Трамп ја призна Голанската Висорамнина како територија на Израел

Претседателот на САД, Доналд Трамп, потпиша декрет со кој официјално го призна израелскиот суверенитет над Голанската Висорамнина, која Израел ја...

Македонија1 ден

Министерството за правда ги чека амандманите од ВМРО-ДПМНЕ за законот за јавното обвинителство

Министерството за правда ги очекува амандманите од страна на ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за Јавното обвинителство. Од Министерството се надеваат на...

Топ1 ден

Каменуван воз на влезот во Тетово

Вчера на железничката станица на влезот од Тетово непознато лице го каменувало патничкиот воз што сообраќал на релација Скопје –...

Македонија1 ден

(Видео) Децата без родители до Царовска: Државата, наместо да ни биде мајка, таа нè брка надвор

До кога децата без родители ќе завршуваат на улица, а ќе се удирате в гради дека има закони и дека...

Топ1 ден

Мицкоски се сретна со пратениците исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во Собранието, се сретна со осумте пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и...

Македонија1 ден

(Видео) Власта со Беса и Алијансата ќе обезбедува мнозинство за СЈО

Фадил Зендели од Беса денеска информира дека биле повикани на работна средба за СЈО, но до власта порача дека тие...

Македонија1 ден

14,5 илјади евра отштета за клевета и навреда бара Фрчкоски од Стојан Андов

Во решението на скопскиот Граѓански суд за привремената мерка забрана за продажба на книгата на Стојан Андов „До атентатот и...

Досие