Контакт

Забава

Пет недели по породувањето, холивудската актерка блесна во фустаните на Мајкл Корс

Објавено пред

Пет недели по раѓањето на ќерката Рани Роуз со музичарот Дани Фуџикава, 39-годишната актерка Кејт Хадсон се појави во јавноста на настан во Лос Анџелес по повод новата улога во Светската програма за храна на Обединетите нации.

На Кејт Хадсон, која се породи на 2 октомври, ѝ се приклучија познатиот американски дизајнер Мајкл Корс и актерката Натали Моралес, која беше модератор на споменатиот настан.

Првиот работен настан за Кејт Хадсон следуваше за помалку од една недела откако беше назначена за амбасадорка на добра волја, како дел од Светската програма за храна на Обединетите нации. Оваа хуманитарна организација со седиште во Рим обезбедува храна за повеќе од 90 милиони луѓе во 80 земји.

Разговорот на Кејт Хадсон и американскиот дизајнер Мајкл Корс на свечената вечера не сакаа да го пропуштат бројни холивудски ѕвезди и колеги на 39-годишната актерка, а на споменатиот настан, Кејт заблеска во два фустана на познатиот американски дизајнер.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Скандал во Британија, ТВ-ѕвезда силувана од двајца мажи

Објавено пред

Британската полиција уапси двајца мажи осомничени дека силувале ѕвезда на телевизиско реално шоу. Не сакаа да го откријат идентитетот на девојката, но рекоа дека е позната личност. Таа тврди дека се разбудила на домашна забава и потоа сфатила дека била нападната. Таа ја повикала полицијата и веднаш добила лекарска помош.

"She was distraught at what has happened."

Gepostet von Daily Mirror am Montag, 21. Januar 2019

Забавата се одвивала во близина на телевизиското студио каде што девојката снимила емисија претходно истиот ден. Полицијата уапси двајца мажи, еден на 20-годишна возраст и еден на возраст од 28 години, под сомнение дека ја нападнале ТВ-ѕвездата. Тие инсистираат на тоа дека станува збор за секс во тројка со согласност на сите учесници. Во тек е полициска истрага и се испрашуваат вработените и гостите за забавата.

„Кога се разбудила, сфатила дека е нападната и веднаш побарала помош. Таа беше во лоша психичка состојба. Таа е познато лице и има многу телевизиски обожаватели”, вели учесник на забавата. Тој рече дека на забавата имало многу алкохол и дрога.

Прикажи повеќе...

Забава

Бред Пит еден од најголемите заводници

Објавено пред

Пред Џенифер Анистон (49), Бред Пит (55) беше еден од најголемите заводници на Холивуд. Американскиот актер, по 17 врски, сега ја сака актерката Шарлиз Терон (43).

Иако се обидоа да ја кријат својата врска, сепак се откри дека се заедно помалку од еден месец, пишува „Сан“, а понатаму следува листата на сите жени што ги сакал Пит.

Актерката Џил Шолен (55)  прва ја имаше можноста да го сака Бред три месеци, во текот на кои дури и се свршија. Но кратката врска заврши кога Џил го снимаше филмот „Фантом на операта” во Будимпешта.

Џина Дејвис (62) и Бред се гледаа тајно. Тие никогаш не одеа заедно на црвениот килим, ниту, пак, јавно излегоа со својата врска. Двајцата заедно соработуваа во 1991 година на „Телма и Луиз”, кој на крајот стана филм што Бред го лансира како сексуален симбол.

Бред потоа беше во врска со британската пејачка Синита (49). А на крајот на 1989 година, Бред започна врска со Џулиет Луис (45). Заедно во 1990 година го снимија „Премногу млади за да умрат”, а три години подоцна и „Калифорнија”. Таа имаше само 16 години кога првпат се сретнаа.

 

Во 1994 година, Бред Пит почна да излегува со актерката Џулија Ормонд (54). Врската ја започнаа во филмот „Легенди на есента”, но таа не траеше долго.

Во врска со Робин Гивенс (54), поранешната сопруга на Мајк Тајсон (52), тој беше од 1986 до 1987 година. Во тоа време се зборуваше дека Мајк налетал на Бред во својот дом, среде бракоразводната тужба од Робин. Поранешниот боксерски шампион за врската на Робин и Бред дознал за време на разводот.

Три години подоцна, Бред имаше кратка афера со модел по име Јитка Полодек. Но, за време на врската со моделот, Пит сè уште размислуваше за Џулиет, која не ја преболи.

На снимањето на „Севен“ во 1994 година, Бред се запозна со Гвинет Палтроу (46), со која помина три години, а беа и свршени, но тие наскоро прекинаа бидејќи, според нејзините зборови, Гвинет не била подготвена.

„Тој беше премногу добар за мене”, рече таа во 1997 година.

Две години по паузата со Гвинет, тој имаше врска со Џенифер Анистон (49). По две заеднички години, се венчаа во 2000 година во Малибу. Бред потоа доби гостинска улога во „Пријатели”. Бред и Џен беа толку познати како двојка што во 2004 година нивните восочни фигури беа поставени во музејот „Мадам Тисо” во Лондон, и тоа неколку месеци пред да се разделат. Тие се сретнаа со проблеми во бракот четири години подоцна, а потоа Бред доби улога во филмот „Господин и госпоѓа Смит” и ја запозна Анџелина.

Анџелина Џоли и Бред го чека првото дете во 2006 година, и на крајот тие имаат шест деца, три биолошки, три посвоени. Кога конечно се венчаа во 2014 година, сите мислеа дека нивната љубов ќе трае вечно, но, за жал, како што е познато, тоа не се случи.

Прикажи повеќе...

Забава

Денес е најдепресивниот ден во годината

Објавено пред

Денешниот ден, понеделник 21 јануари, се смета за најдепресивен ден во годината – таканаречениот „син понеделник” (blue monday), кој секоја година се паѓа на третиот понеделник во јануари.

Оваа теорија е воспоставена пред 14 години од страна на психологот Клиф Арнал, кој ја аргументира со неколку нешта – временските услови се често лоши иако деновите се подолги, празниците се завршени и секој главно се враќа на работа, сметките се испразнети, а повеќето веќе сфатија дека не ќе можат да ги исполнат своите новогодишни одлуки. Покрај тоа, летото изгледа многу далечно.

Сè заедно, според психолозите, резултира со тага и ниско ниво на мотивација.

Но, многумина „синиот понеделник” го сметаат за обичен маркетиншки трик бидејќи трговците на овој ден обично даваат попусти на производи кои треба да го поправат расположението.

Прикажи повеќе...

Најново

Економија4 минути

Поскапуваат бензините и дизелот

Цените на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за 2,5 односно 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за...

Бегството на Груевски14 минути

(Видео) Груевски повторно „уловен“, овојпат на шопинг во Будимпешта

Експремиерот Никола Груевски вчеравечер бил на шопинг во трговски центар во Будимпешта. Како што објавуваат унгарските портали, во времето кога...

Бегството на Груевски1 час

(Видео) Телохранителите на Груевски сослушани за неговото бегство, роднините нема да се сослушуваат

Роднините на Груевски нема да бидат повикани да дадат исказ пред Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за неговото...

Вести1 час

(Видео) Трамп, Макрон и Меј го откажаа учеството на економскиот форум во Давос

Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари,...

Гордана Јанкулоска, судење, Титаник Гордана Јанкулоска, судење, Титаник
Македонија2 часа

Апелациските судии в понеделник ќе одлучуваат за затворската казна на Јанкулоска

В понеделник, на 28 јануари, во 9:30 минути, во Апелацискиот суд во Скопје треба да се одржи рочиштето за пресудата...

Свет2 часа

Трамп за две години изнел 8.158 лажни или погрешни тврдења

Две години по преземањето на функцијата, американскиот претседател, Доналд Трамп, има изнесено 8.158 лажни или погрешни тврдења, покажува Алатката за...

Свет2 часа

(Видео) Израел објави видео од ракетните напади врз Сирија

Израелската војска објави видео на кое се забележани воздушните напади врз Сирија. Цел на нападите биле иранските сили. During our...

Македонија3 часа

Груевски ја повлече тужбата за клевета за Заев со која првично бараше половина милион евра

Утре нема да се одржи судско рочиште за тужбата за клевета и навреда од бегалецот Никола Груевски против премиерот Зоран...

Регион4 часа

Повредени новинари на протестите во Атина: Нападот беше испланиран

Грчката државна телевизија ЕРТ соопшти дека непознати лица за време на вчерашните протеsти во Атина ја нападнале нејзината екипа, а...

Свет4 часа

(Видео) Супер волшебна месечина: Ретко целосно затемнување на небото во северната хемисфера

Илјадници луѓе на северната хемисфера се бореа со ниските температури за да го видат целосното затемнување на Месечината, феномен познат...

Свет4 часа

Поради снежна бура во САД откажани 5 000 летови

Поради снежната бура и последиците од естремно ниските температури што ги зафатија сојузните држави во централните и северноисточните делови на...

Свет6 часа

„Кликни за молитва“ : Папата Франциско промовираше католичка мобилна апликација

Папата Франциско лансираше нова дигитална платформа во своето традиционално неделно обраќање што ќе им овозможи на верниците да се молат...

Македонија20 часа

Со мерките за загаденоста, властите се борат со последиците наместо со проблемот

Над 150 деца во моментов се хоспитализирани на Детската клиника, а голем дел од нив се соочуваат со респираторни нарушувања...

Македонија21 час

Поради големото загадување на воздухот, се продолжува распустот за сите ученици

Поради големото загадување на воздухот, се продолжува зимскиот распуст за сите ученици заклучно со вторник 22 јануари, соопшти Владата на...

Македонија21 час

„Никоб“: Обврската на вработените е да обезбедуваат, а не да напаѓаат новинари

Националната агенција за обезбедување „Никоб“ и годинава традиционално ја обезбедуваше манифестацијата на положување на Светиот Крст во водите на Вардар....

Спорт23 часа

Македонија се намачи, но го победи Чиле

Македонија официјално го заврши настапот на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска со пласман на 15. место, откако...

Македонија1 ден

Бесплатен јавен превоз, поскап паркинг и запирање на градежните работи поради загадувањето

Наместо градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, на прес-конференција денеска се појави неговиот портпарол Ваљон Салиху кој ги соопшти чекорите...

Свет1 ден

Британците го молат принцот Филип да ја врати возачката дозвола

Војводата од Единбург е забележан како вози нов „Ленд Ровер“, два дена откако учествуваше во сообраќајна несреќа на пат во...

Свет1 ден

(Видео) Ужас во француски ски-центар, две лица изгореа во пожар во хотел

Најмалку две лица загинаа а повеќе се повредени во пожар кој изби во хотел рано утрово, во ски ресортот Куршевел...

Свет1 ден

(Видео) Силен земјотрес во Чиле, двајца загинати и илјадници без струја

Силен земјотрес со интензитет од 6,7 степени по Рихтер го погоди средишниот и северниот дел на Чиле. Најмалку две лица...

Досие