Контакт

Забава

„Пирати 6“: Иднината на Џони Деп неодредена, но има сценарио без Маргот Роби

Објавено пред

Фановите на откачениот пират Џек Спероу, кој го игра Џони Деп во сите пет претходни продолженија на серијалот „Пиратите од Карибите“, можеби ќе треба да ги смират своите надежи Деп можеби ќе ја повтори својата улога во „Пиратите од Карибите 6“.

dobivaj vesti na viber

Џери Брукхајмер, продуцент на серијалот, во интервју за „Тајмс ги сподели своите размислувања за тоа дали Деп ќе се врати.

Продуцентот на серијалот прво зборуваше за снимањето на „Топ ган: Маверик“, а потоа се префрли на „Пиратите од Карибите 6“, откривајќи дека постојат два проекти, односно две сценарија – едното е со Маргот Роби, другото е без.

„Разговараме со Маргот Роби“, рече тој. „Развиваме две сценарија за „Пирати“ – едно со и едно без неа.“

А на прашањето дали Деп ќе се врати, Брукхајмер рече: „Не во овој момент“. „Иднината допрва ќе се решава.“

Џони Деп е среде повеќегодишна грда правна расправија со поранешната сопруга Амбер Херд. Тој во моментов ја тужи за клевета за текст објавен во 2018 година во „Вашингтон пост“, за кој тврди дека го чинел актерски улоги, вклучително и потенцијална улога во „Пиратите од Карибите 6“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ќерката на Бен Афлек го посети на снимање на филмот за „Најк“

Објавено пред

Бен Афлек во вторникот помина време со својата ќерка Вајолет (16), откако таа им се придружи на него и Мет Дејмон на сетот во Лос Анџелес на филмот за „Најк“, кој сè уште нема официјален наслов.

dobivaj vesti na viber

49-годишниот актер и режисер беше спремен да снима сцена во ликот на коосновачот на „Најк“ Фил Најт, кога 16-годишната ќерка дојде да го посети.

Бен на себе има светлосина кошула и една нијанса потемни панталони, додека Виолет носи долг фустан со принт.

Неговата брада исто така е осветлена за да одговара на стилот додека се подготвува за портрет на успешен бизнисмен.

Мет Дејмон и Бен Афлек се дел од тимот на филмот за Мајкл Џордан и „Најк“.

Оскаровците зад „Добриот Вил Хантинг“ ги глумат двата главни лика во претстојниот филм за напорите на „Најк“ да склучи договор со Мајкл Џордан за патики, според „Холивуд репортер“.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Снимка на Боб Дилан може да се продаде за 1 милион фунти

Објавено пред

Еднократна снимка на легендарниот музичар и поет Боб Дилан се очекува да достигне цена од 1 милион фунти кога ќе се најде на аукција на „Кристи“ в четврток.

dobivaj vesti na viber

Дискот содржи нова верзија на класикот од 1963 година Blowin’ In The Wind, химна на антивоеното движење и движењето за граѓански права во САД.

Според многумина, Blowin’ In The Wind е песна на една цела генерација.

Новата верзија била направена во март 2021 година со неговиот долгогодишен соработник Боун Барнет.

„Се чувствував свето“, изјави тој за Би-би-си њуз. „Секогаш ми е свето да свирам со Боб – и мислам дека тоа го направивме во еден потег, ако не се лажам.“

Дилан, кој го револуционализираше пишувањето песни, често користејќи поезија и хумор за да искаже социјален протест, се смета за најголем текстописец на сите времиња.

„Пикасо на музиката“, рок-револуционерот Дилан во 2016 година доби Нобелова награда за литература за „создавање нови поетски изразувања во рамките на величествената американската традиција на песната“.

Прикажи повеќе...

Забава

Бакнежот на Винона Рајдер и Дејвид Харбор во „Стрејнџер тингс“ не бил во сценариото

Објавено пред

Бакнежот на Винона Рајдер и Дејвид Харбор на крајот на серијата Stranger Things не бил напишан во оригиналното сценарио.

dobivaj vesti na viber

Винона (50) и Дејвид (47), односно нивните актерски алтер-егоа Џојс Бајер и Џим Хопер споделија жесток планиран прв бакнеж претходно во четвртата сезона, но решија да додадат спонтано второ бакнување во финалето на сезоната.

Во пораката на твитер-профилот на Stranger Things се наведува: „Овој бакнеж не е напишан, Винона и Дејвид го додадоа на денот на снимањето“.

 

Зборувајќи претходно за романсата меѓу нивните ликови, Дејвид рече: „Фановите ја сакаат оваа врска меѓу Хопер и Џојс, а и јас исто така, затоа што чувствувам дека тие двајца се осамени, изгубени луѓе кои навистина си требаат еден на друг“.

Дејвид Харбор и Винона Рајдер на премиерата на третата сезона на серијата во Санта Моника, Калифорнија (28 јуни, 2019 година)

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

(Видео) Митрески: Ќе дадеме наши предлог-заклучоци кои ќе се однесуваат на стратешките определби за членството во ЕУ

„Зборуваме за заклучоци коишто би се донеле евентуално по информацијата што ќе ја достави Владата до Собранието по која ние...

Македонија2 часа

(Видео) Партиска средба за разгледување на францускиот предлог

Во Клубот на пратениците во тек е средбата на работните групи на политичките партии за разгледување на францускиот предлог чие...

Македонија2 часа

(Видео) Порака со среден прст за францускиот предлог

Маж изведе перформанс пред Клубот на пратеници, испраќајќи порака до политичарите со среден прст. Тој со кацига на главата во...

Македонија3 часа

ДУИ: Се гледа кој е за Европа, а кој е против!

„Демократската унија за интеграција најостро го осудува антиевропското насилство на улиците на Скопје поттикнато и спроведено од проруските елементи во...

Македонија4 часа

Бибер: Францускиот предлог е катастрофа

Францускиот предлог за одблокирање на бугарското вето е катастрофа за проширувањето, смета експертот за Балканот, Флоријан Бибер. Бибер на Твитер...

Македонија6 часа

Спасовски: Да победи здравиот разум и да не се повтори никогаш веќе 27 април

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утрово ги посети повредените полицајци, кои беа повредени за време на вчерашниот јавен собир...

Свет6 часа

Украински војници пристигнаа во Велика Британија на обука

Првата група украински војници пристигна на обука во Велика Британија, соопшти денеска министерот за одбрана Бен Валас. Обуката е дел...

Македонија6 часа

Протестите продолжуваат и денеска во 19 часот

Протестите против францускиот предлог продолжуваат и денеска. „Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот....

Македонија7 часа

Ковачевски: Најостро ги осудувам нападите врз полицијата, 27 април нема да се повтори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, ги осуди нападите врз полицијата истакнувајќи дека иако протестите се демократско право насилството не може...

Свет7 часа

Милиони луѓе во Кина повторно во локдаун

Десетици милиони луѓе се во локдаун во Кина бидејќи компаниите во главниот туристички град се принудени да ги затворат своите...

Свет8 часа

Гувернерот на Доњецк до цивилите: Евакуирајте се, доаѓаат Русите

Гувернерот на Доњецк повика 350.000 цивили да се евакуираат од тој источен украински регион поради претстојната руска офанзива. Повикот дојде...

Македонија8 часа

Повредени 47 полицајци, а приведени 11 демонстранти во вчерашните протести

Повредени 47 полициски службеници, од кои 11 со потешки, а двајца со сериозни повреди во вечерашниот јавен собир на подрачјето...

Македонија18 часа

Полицијата ги притисна демонстрантите, има приведени неколку лица, но и повредени полицајци

Полицијата ги истурка демонстрантите што беа пред зградата на Собранието. Ги разбрка кон Паркот на жената борец, при што огромна...

Македонија19 часа

(Видео) Демонстрантите ја урнаа оградата пред Собранието

Демонстрантите ја урнаа оградата од пред Собранието. Помала група влезе на тревата пред законоданвиот дом. Фрлаат со факли, петарди, камења,...

Македонија20 часа

(Фото) Демонстрантите фрлаа јајца и петарди кон зградата на МНР

Петарди, јајца и други предмети завршија во фасадата на МНР. И покрај дождливото време, колона граѓани излегоа на улиците за...

Македонија20 часа

(Видео) И покрај дождот, протестите продолжија и вечерва

И покрај дождот, и оваа вечер продолжи протестот против францускиот предлог, што се одржува пред Владата. Голема група граѓани го...

Македонија1 ден

За време на протестите се подготвува нешто што не доликува на земја членка на НАТО, оценува Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски посочи дека денеска се спрема нешто што не доликува на земја членка на НАТО за време на...

Македонија1 ден

Мишел за францускиот предлог: Како пријател, сакам да ви кажам дека можноста е премногу важна за да се пропушти

Вие одлучувате за вас и вашите чекор, а С Македонија припаѓа во ЕУ. Ова е ставот на претседателот на Европскиот...

Македонија1 ден

Ковачевски: Со францускиот предлог, историјата, јазикот и идентитетот се заштитени

Премиерот Димитар Ковачевски тврди дека во европскиот предлог има дефинирани позиции за прифаќање на македонскиот јазик. Во предлогот македонскиот јазик...

Македонија1 ден

Регистрирани се 293 новозаразени со коронавирус, нема починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени 1.254 тестови,...