Контакт

Забава

По грабежот во Грција, Џиџи Хадид ја критикуваше земјата што живее од туризам

Објавено пред

Моделите Џиџи (24) и Бела (22) Хадид неодамна ја шокираа јавноста откако признаа дека некој ги ограбил на грчкиот остров Миконос додека уживале на одмор.

По грабежот, Џиџи го критикуваше островот и на социјалната мрежа напиша: „Не дозволувајте Инстаграм да ве измами, тие нè ограбија. Никогаш нема да се вратам. Јас не би препорачала да одите таму, трошете ги парите на друго место.“

По нејзиното соопштение, Грците ја нападнале дека е непристојна затоа што ја „оцрнува“ земјата што живее од туризам. Еден од нејзините следбеници на „Инстаграм“ ѝ порача: „И Ким Кардашијан ја ограбија во Париз, па таа не им кажува на луѓето да не одат во Париз, затоа што има повеќе стил од тебе“.

Забава

(ВИДЕО) Stranger Things: Нетфликс открива изненадување во првите сцени од новата сезона

Објавено пред

Снежната Русија ќе обезбеди сценографија за четвртата сезона на научно-фантастичната хорор серија  на браќата Дафер.

Во соопштение за медиуми во петокот, 14 февруари, Нетфликс објави дека сега е во тек снимањето на четвртата сезона на Stranger Things. Веста беше придружена со кратко видео на кое се прикажани првите слики од новата сезона и изненадувачкото и сосема неочекувано враќање на Џим  Хупер, кој остана мртов на крајот на 3-та сезона.

Сепак, за жал, тој се враќа во живот, но е далеку од удобно опкружување, а соопштението за медиуми местото го опишува како „снежната пустелија на Камчатка“.

Четвртата сезона ќе ја следи борбата на Џим Хупер за да преживее во руски затвор на отворено, имајќи предвид дека тој се бори со луѓе и натприродни сили. Во меѓувреме, назад во САД, долго закопана опасна моќ се буди и ѝ се заканува на целата Земја.

Нетфликс ветува дека оваа четвртата ќе биде „најголема и најстрашна сезона досега“. Како и да е, гигантот за стриминг не го прецизираше датумот на објавување или бројот на епизоди.

Последната понуда на Stranger Things, која зпочна на Нетфликс на 4 јули 2019 година, беше трета сезона од осум епизоди. Неа со нетрпение ја чекаа љубителите на научната фантастика хорор-сага од крајот на втората сезона две години пред тоа.

Сите сезони, вклучително и сезоната 1, која за прв пат се емитуваше во јули 2016 година, се достапни на Нетфликс.

Прикажи повеќе...

Забава

Петчасовен концерт на македонски музичари во СЦ „Борис Трајковски“

Објавено пред

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“, кој ќе се одржи на 28 февруари во СЦ „Борис Трајковски“.

Концерти во иста вечер ќе имаат Владо Јаневски, Слаткаристика и Ферус Мустафов, Сам, „Елита 5“ и групата „Нокаут“.

Фестивалот „Мозаик 2020“ ќе започне во 20, а ќе трае пет часа. По Скопје, концерти ќе има во Прилеп и Куманово.

Прикажи повеќе...

Забава

Hardfaced со концертна промоција на „Бессона дремка на брегот на младоста”

Објавено пред

Вечерва во Младинскиот културен центар ќе се одржи концертна промоција на новиот албум од Hardfaced под наслов „Бессона дремка на брегот на младоста”.

Во склоп на промоцијатa како гости ќе настапат и бендовите Ambroz од Скопје, Misanthrope од Битола и балканските хардкор легенди Last Hope.

20:00 – 20:30 Misanthrope
20:45 – 21:15 Ambroz
21:30 – 22:00 Last Hope
22:20 – 23:00 Hardfaced

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија13 часа

Рот: Законот за ЈО е клучен чекор за европската иднина, останува ЕУ да испорача

Законот за Јавното обвинителство е клучен чекор за владеењето на правото и европската иднина на Северна Македонија, напиша на „Твитер“,...

Македонија14 часа

Митрески: Законот за Советoт на јавни обвинители не се носи со двојно мнозинство

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески на социјалните мрежи сподели листа на закони кои се носат со двојно...

Македонија15 часа

(Видео) Мицкоски: Изгласувањето на Законот за ЈО е спротивно на процедурите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција изјави дека изгласувањето на Законот за јавно обвинителство било „се, само не правда,...

Македонија15 часа

Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

Претседателот Стево Пендаровски, попладнево ги потпиша Указите за прогласување на повеќе закони кои беа усвоени во Собранието. Потпишани за законите...

Македонија16 часа

Димовски: Законот за Советот на јавни обвинители не е донесен, немаше бадентер

Законот за Советот за јавни обвинители не е донесен, истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски и рече дека...

Македонија17 часа

Се распушти Собранието

Со 108 гласа „за“, без против или воздржани Собранието се распушти, што значи дека предвремените парламентарни избори ќе се одржат...

Македонија17 часа

Заев: Со Законот за ЈО гарантирана е разрешница на сите судски процеси почнати од СЈО

Им честитам на сите 80 пратеници, кои презедоа одговорност, го препознаа овој момент како клучен за владеењето на правото и...

Македонија19 часа

Спасовски ја повика ВМРО-ДПМНЕ да предложи нов министер за труд и социјална политика

Техничкиот премиер Оливер Спасовски упати јавен апел до ВМРО-ДПМНЕ да даде предлог за избор на министер за труд и социјална...

Македонија19 часа

Независната пратеничка група: Го поддржуваме законот за ЈО со чиста совест

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата соопшти дека законот за ЈО е од исклучително значење за нашата земја на...

Македонија20 часа

Изгласани законите за Совет на јавни обвинители и за одбрана без присуство на ВМРО-ДПМНЕ

Собранието ги донесе и другите два закони предвидени за денешната седница. Законот за Совет на јавни обвинители беше донесен со...

Македонија20 часа

Мицевски: Го повикуваме Пендаровски да не го потпишува законот за ЈО донесен на нелегален начин

Слугите на Зоран Заев денеска се надминаа себеси. Законот за амнесија на криминалите на Заев не помина. Го донесоа на...

Македонија21 час

Изгласан законот за јавно обвинителство

Собранието го донесе законот за јавно обвинителство со 80 гласови за и 6 против. На гласањето беа присутни 116 пратеници....

Топ22 часа

Тројца повредени во судир на три возила на патот Струмица-Ново Село

На магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај „Робовска крстосница“, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу три возила – „тојота...

Свет23 часа

Цукерберг повика на построга регулација на штетните содржини на интернет

Сопсвтеникот на Фејсбук, Марк Цукерберг повика на поголема регулација на штетната содржина на Интернет, нагласувајќи дека не е на компаниите,...

Свет24 часа

Бројот на заразени надмина 68.000, 70 нови случаи на крузерот во Јапонија

Бројот на заболени од коронавирусот на крузерот во Јапонија, од вчера порасна за 70. Министерот за здравство на Кина, Кацунобу...

Македонија1 ден

Владата ги поништи распоредувањата во МВР од министерот Чулев

На деветтата седница на техничката влада, што се одржа доцна синоќа, Владата донесе неколку одлуки, меѓу кои и за поништување...

Свет1 ден

Водителката која го истепа својот дечко пронајдена мртва

Каролин Флек, поранешната водителка на британското риалити шоу „Лав Ајланд“, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Таа имаше...

Македонија1 ден

Пратениците ќе гласаат за законот за ЈО, одбрана и Совет на јавни обвинители

Пратениците денеска треба да гласаат за законот за јавно обвинителство, законот за одбрана и за законот за Советот на јавни...

Свет2 дена

(Видео) Итно евакуирани патници од авион на аеродромот во Дизелдорф

Патниците од авион на компанијата „Пегасус“, Боинг 737-800, попладнево итно беа евакуирани откако авионот слета на аеродромот во Дизелдорф. Патниците...

Македонија2 дена

Двајца македонски државјани позитивни на коронавирусот

Министерството за здравство има информација за двајца македонски државјани коишто се позитивни на коронавирус. Станува збор за еден член на...

Досие