Контакт

Забава

Претпразнична еуфорија со инстант-лозот ЕКОСКУТЕР

Објавено пред

Многу причини да купите за себе, или за подарок, пакет инстант-лозови ЕКОСКУТЕР:

· ЗАРАДИ ЗАБАВА И ХУМАНОСТ

· ОД ЖЕЛБА ДА СЕ ОСВОИ ЕКОСКУТЕР

· ОД ЖЕЛБА ДА СЕ ОСВОИ БОНУС ДО 150.000 денари

· ЗАРАДИ СОН ДА СЕ ВОЗИ BMW X1

Инстант-лозот ЕКОСКУТЕР е најзабавен, најхуман и најеко, а тоа е играта што носи и најмногу изненадувања.

Со инстант-лозот ЕКОСКУТЕР забавата најдолго трае, затоа што секој недобитен лоз, доколку го регистрирате преку веб-странicата www.loto.mk, може да е ваша влезница во БОНУС ИГРА и ве донесе до лото студиото во Канал 5 Телевизија, каде што може да завртите тркало на среќата и да добиете паричен бонус до 150.000 денари. Сите други регистрирани лозови, а неизвлечени за учество во студио, остануваат во игра за извлекување на два неверојатни BMW X1.

Важно е и да потсетиме дека за време на празниците, најзабавниот подарок што може да го дадете некому е токму – пакет инстант лозови ЕКОСКУТЕР. Овој инстант лоз чини 60 денари (доколку го купувате поединечно), но пакет од 6 инстант лоза ќе ве чини 300 денари (5+1), при што добивате и повеќе шанси да освоите, или подарите, една од 365-те премии – електричен тротинет.

Не треба да се заборави дека инстант лозот ЕКОСКУТЕР е и најхуман, бидејќи од неговата продажба, покрај редовните 6 % коишто се изделуваат во републичкиот буџет за општестеноодговорни цели, дополнителни 10 % Државна лотарија, во соработка со Црвен крст, посветува на поддршка на најнемоќните лица за борба со Ковид-19.

БОНУС ИГРАТА – ЗАВРТИ ЕКОСУТЕР ТРКАЛО започна на 6 ноември и веќе имаме нови среќни лица со коишто се дружевме во студиото и коишто со едно вртење тркало на среќата добија до 150.000 денари. Дозволете да ве запознаеме со првите пет среќни бонус играчи коишто своите недобитни инстант лозови ЕКОСКУТЕР ги регистрираа преку нашата веб-страница www.loto.mk и влегоа во БОНУС ИГРА.

Анета Спасојева од Радовиш ‒ првата учесничка во бонус играта „Заврти екоскутер тркало“ која ги „одмери силите“ со тркалото на среќата и си замина со освоен бонус од 150.000 денари. Со Анета се дружевме во ТВ-студиото на Лото 7 каде што, пред камерите, ни раскажа дека редовно се забавува со игрите на среќа на Државна лотарија, а особено се израдувала на новата Бонус игра „Заврти екоскутер тркало“ затоа што со недобитните инстант-лозови, играчите добиваат втора шанса за добивка.

Ценко Ивановски од Битола е вториот извлечен гостин од оваа бонус игра и освои 150.000 денари. Ценко регистрирал повеќе недобитни инстант-лозови на www.loto.mk, од коишто со еден беше извлечен, по електронски пат, да биде специјален гостин во емисијата Лото 7. Остатокот од другите негови регистрирани недобитни инстант лозови влегуваат во игра за првиот автомобил BMW X1.

Трајче Мушев од Кавадарци ‒ третиот извлечен учесник во бонус играта ЗАВРТИ ЕКОСУТЕР ТРКАЛО, освои 100.000 денари. Трајче исто така регистрирал повеќе недобитни ЕКОСКУТЕР лозови, на веб-страницата www.loto.mk, но не очекувал дека токму тој ќе биде специјален гостин во 93. коло на Лото 7 и ќе добие можност за бонус добивка. Со нас сподели дека лесно и брзо ги регистрирал недобитните инстант-лозови со внесување на само два баркода во полињата, а воедно и испрати порака до гледачите на Лото 7 да си ја пробаат среќата.

Александар Гроздановски од скопската населба Кисела Вода, си замина дома со освоен бонус од 100.000 денари. Задоволен од остварениот бонус, ни раскажа дека често се забавува со инстант-лотаријата на Државна лотарија и ја поздравува оваа бонус играта затоа што играчите добиваат втора шанса за добивка, а добивката во овој случај може да биде и прекрасен BMW X1.

Тина Белобрадиќ од Скопје учествуваше во тв емисијата на 97. коло Лото 7 и со вртење тркало на среќата освои бонус вреден 50.000 денари. Во краток разговор со нас сподели дека омилени инстант лозови и се ЕКОСКУТЕР и Макси златна рипка. Тина, само што слушнала за новата бонус игра регистрирала вкупно 18 недобитни инстант-лозови ЕКОСКУТЕР. Еден од 18-те регистрирани недобитни лозови ја доведе Тина во ТВ-студиото на Лото 7, останатите нејзини 17 лозови учествуваат во првото извлекување за BMW X1, закажано за 8 јануари 2022 година.

Среќните приказни во Државна лотарија се секојдневие. Со нив се потврдува дека игрите на среќа на Државна лотарија може да го променат или барем да го разубават животот, да внесат радост, забава, среќа и финансиска благосостојба. Затоа сме постојано инспирирани за нови предизвици и изненадувања.

Посебно сме среќни што нашата веб-страница ‒ www.loto.mk е сè почеста адреса за забава, уплата на лото и џокер броеви, а од месец октомври е и адреса на две бонус игри. Влезницата за учество во едната игра е токму недобитен инстант лоз ЕКОСКУТЕР ‒ најзабавниот, најхуманиот инстант лоз којшто носи и најмногу изненадувања.

Можноста за учество во бонус играта ЗАВРТИ ЕКОСУТЕР ТРКАЛО трае заклучно со 23.3.2022 година. Во тек на овој период, по еднаш седмично, секоја сабота, во лото емисијата, се извлекува (по електронски пат) по еден од учесниците којшто ќе биде поканет во живо, да го заврти тркало на среќата со можност да освои паричен бонус (50.000, 100.000 или 150.000 ден.). Сите недобитни регистрирани инстант лозови ЕКОСКУТЕР влегуваат во игра за две возила BMW Х1, и тоа со две извлекувања, по електронски пат ‒ на 8 јануари и на 19 март 2022 година.

Потсетуваме дека со купување на пакет 5 + 1 „Екоскутер“, давате Ваш придонес во општественоодговорни цели и заедничката акција на Црвен крст и Државна лотарија под име „Круг на среќа и солидарност“ наменета за поддршка на најнемоќната категорија граѓани во борба против Ковид-19.

Повеќе податоци на www.loto.mk

(ПР)©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Почина францускиот дизајнер Тиери Маглер

Објавено пред

Големиот францускиот моден дизајнер Тиери Маглер почина во неделата на 73-годишна возраст, пренесоа светските медиуми.

„Со голема тага соопштуваме дека г. Манфред Тиери Маглер почина во недела на 23 јануари 2022 година“, се наведува во објавата на официјалниот фејсбук-профил на Маглер.

Во друга почест објавена на неговата инстаграм-страница, Маглер е опишан како „визионер чија имагинација… ги поттикна луѓето ширум светот да бидат похрабри и да сонуваат сè поголеми сништа“.

Негов претставник изјави за новинската агенција АФП дека тој починал од природна смрт.

Маглер беше познат по дизајните со нагласени раменици и остар крој, инспириран од гламурот од 1940-тите и 1950-тите години.

Креацииите на Маглер ги носеа ѕвезди од т.н. А-листа како Бијонсе, Лејди Гага, Бела Хадид, Ирина Шајк, Кортни и Ким Кардашијан, Дијана Рос, Дејвид Боуви…

Во подоцнежните години, неговиот бренд стана познат по парфемите Angel и Alien.

Тој создаде култни сценски костими за низа музички ѕвезди, меѓу кои поп-дивата Бијонсе, која беше прва од ѕвездите кои му одадоа почит на големиот моден дизајнер во неделата по неговата смрт. Таа сподели црно-бела троубек фотографија на својата веб-страница.

Прикажи повеќе...

Забава

„Невозможна мисија 7 и 8“ одложени до 2023 и 2024 година

Објавено пред

Седмиот и осмиот филм во франшизата „Невозможна мисија“со Том Круз во главната улога се одложени до 2023 и 2024 година поради пандемијата со Ковид-19“, соопштија продуцентите „Парамаунт пикчрс“ и „Скајденс“.

Mission: Impossible 7 требаше да дебитира во киносалите во септември оваа година, проследено со Mission: Impossible 8 во јули следната година.

Новите датуми за филмовите се 14 јули 2023 година за седмиот и 28 јуни 2024 година за осмиот филм од серијалот.

„По внимателно размислување, Paramount Pictures и Skydance одлучија да ги одложат датумите на објавување на Mission: Impossible 7 и 8 како одговор на доцнењата поради тековната пандемија“, се наведува во соопштението на компаниите.

 

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Новинарка ја удри автомобил среде директен пренос, таа стана и продолжи да известува

Објавено пред

Репортерката на „Ен-би-си“, Тори Јоргеј, ја удри автомобил за време на пренос во живо. Таа потоа станал и заврши со прилогот за студено време.

Додека известувала, автомобил налетал на неа одзади и ѝ ја срушил камерата. Тори неколку моменти не се гледала на екранот, а водителот во студиото бил видно вознемирен обидувајќи се да сфати што се случило.

Но по неколку моменти, Тори повторно се појавил пред камера и продолжи да известува како ништо да не се случило.

„Сè е во ред, сите сме добро“, повтори новинарката обидувајќи се да ја смири шокираната жена возач што удри во неа.

„Ова е мојата последна недела на работа, па се разбира дека ова се случи“, се пошегува 25-годишната Тори.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет1 час

Контингент од 8.500 војници во САД е во состојба на готовност поради ситуацијата во Украина

Американската војска денеска соопшти дека контингент од 8.500 војници е во целосна готвоност и е подготвен да биде распореден во...

Свет2 часа

СЗО: Условите се идеални за појава на нови варијанти на вирусот

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Гебрејсус, денеска изјави дека би било опасно да се мисли дека екстремно заразниот...

Македонија6 часа

Вкупно 22 починати и 718 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 теста, а регистрирани се 718 нови случаи на...

Македонија7 часа

(Видео) Премиерот Ковачевски во Софија пречекан со највисоки почести

Со највисоки државнички почести и церемонија што се одржа попладнево на плоштадот Александар Невски во Софија, бугарскиот премиер Кирил Петков...

Европа7 часа

Кличко: Политиката на Германија кон Украина е предавство на пријател во тешка ситуација

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, поранешен светски шампион во бокс, ја обвини германската влада за предавство на пријател затоа што...

Македонија10 часа

Османи за БТВ: Резултати се очекуваат и од Македонија и од Бугарија

Резултати се очекуваат и од Северна Македонија и од Бугарија, рече министерот за надворешни работи Бујар Османи во ексклузивно интервју...

Економија10 часа

Повторно поскапување – од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените...

Македонија11 час

Мицевски: Поднесовме предлог за укинување на техничката Влада

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ до Собранието денес поднесе предлог на Законот за изменување и...

Македонија11 час

Работна група од македонски и бугарски експерти ќе работи на железничкото поврзување

Владата го прифати усогласениот текст на Меморандумот за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република...

Свет12 часа

Бродови и авиони во базите на НАТО – алијансата испраќа дополнителни сили во Источна Европа

Сојузниците на НАТО денеска ја ставија својата армија на подготвеност и ќе испратат дополнителни бродови и борбени авиони во нивните...

Македонија12 часа

Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

Државните институции склучиле договори за јавни набавки со приватни фирми за механизација, работници, сол и ризла за одржување на улиците...

Свет12 часа

Тедрос: Светот е во клучна пресвртница, земјите мора да работат заедно

Во екот на уривањето на рекордите на новозаразени луѓе во светот, СЗО ги повика сите земји да работат заедно за...

Македонија13 часа

(Видео) Јанакиески спроведен на судење со полициско возило

На патерици, легнат во полициско возило, Миле Јанакиески е земен од дома со судска наредба и спроведен на судење. Денеска...

Свет13 часа

По САД и Британија повлекува дел од персоналот во амбасадата во Киев

Велика Британија почна да го повлекува персоналот од амбасадата во Украина поради предупредувањата за руската инвазија. Според извештајот, официјалните лица...

Свет14 часа

Kазнети 3.600 долари зашто на една минута го напуштиле карантинот

Тајванските здравствени власти казнија индонезиски рибари со 3.610 долари затоа што ги напуштиле хотелските соби за време на карантин за...

Свет15 часа

СЗО најавува крај на пандемијата во Европа

Сојот омикрон на коронавирус, кој би можел да зарази 60 отсто од Европејците до март, започна нова фаза на пандемијата...

Македонија1 ден

Локализиран пожарот во „Жито Битола“

Локализиран е пожарот што избувна околу 17 часот во „Жито Битола“. Пожарникарите остануваат на терен, до целосно гасење на огнот....

Македонија1 ден

Нови 1.424 случаи на коронавирус, починаа 20 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.604 тестови, а регистрирани се 1.424...

Свет1 ден

НАТО испраќа се’ повеќе оружје во Украина

Во последните денови, членките на НАТО испраќаат оружје и воен персонал во Украина, како и во блиските европски земји, во...

Македонија1 ден

„Преговорите ги диктира Софија, ова е пазар дипломатија“ – опозицијата со критики за начинот на кој Владата преговара со Бугарија

Остри критики за начинот на којшто се водат преговорите со Бугарија упатија говорниците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на трибината насловена „Заштита...

Досие