Контакт

Забава

Пријанка Чопра како тинејџерка ја исмејувале по операција на носот

Објавено пред

Индиската актерка која своевремено ја освои ласкавата титула Мис на светот сега успешно гради кариера во Холивуд.

Пријанка Чопра во четвртокот сподели на социјалните мрежи фотографија на која воопшто не изгледа како денес.

Sвездата на „Квантико“ облечена во белои бикини и панталони се смешка за фотографирање со рацете на колковите. Во тоа време таа била во доцните тинејџерски години или во раните дваесетти.

На оваа флешбек фотографија актерката изгледа витко и многу самоуверено, и затоа таа напиша: „Срамежлива? Никогаш не сум чул за неа.“

Ова се случува откако 38-годишната сопруга на Ник Џонас во својата нова книга откри дека операцијата на нејзиниот нос поради полипектомија прилично ѝ го сменила изгледот и поради тоа ја исмејувале во  нејзината родна Индија кога била тинејџерка.

Минатиот месец таа им откри на читателите на нејзините мемоари Unfinished („Недовршенo“) дека порано ја исмејувале поради изгледот по операцијата, додавајќи дека не обрнувале многу внимание на естетика во раните 2000-ти.

Некои хејтери ја нарекувале „Пластична Чопра“. Како и да е, неколку години подоцна, таа беше победничка на изборот за Мис на светот.

Забава

Сталоне нема да се појави како Роки Балбоа во новиот „Крид“

Објавено пред

Само неколку дена откако Силвестер Сталоне потврди дека нема да се појави во претстојниот „Крид 3“, режисерот и главен лик во филмот Мајкл Б. Џордан откри зошто.

Минатиот месец беше потврдено дека 31-годишниот Џордан не само што ќе се врати како Адонис Крид, туку и ќе го направи своето режисерско деби со продолжението.

Сталоне (74) во коментар на Инстаграм минатата недела напиша дека филмот ќе се снима, но тој нема да глуми во него. Ваквиот коментар дојде по интервјуто на Џордан за IGN за неговиот нов филм за „Амазон“, Without Remorse.

„Ние сакаме да се фокусираме на Адонис и семејството што тој го создаде. Се надевам дека ќе ви се допадне новата сторија во продолжението кое го подготвуваме. Мислам дека ќе биде нешто посебно “, рече Џордан во врска со одлуката на Сталоне да не се појави во филмот.

Веста не е изненадување, бидејќи Сталоне кон крајот на ноември 2018 година, веднаш по премиерата на „Крид 2“ рече дека ќе го пензионира ликот Роки Балбоа, менторот на Адонис.

Прикажи повеќе...

Забава

Медиуми потсетуваат на денот кога принцот Филип одеше зад ковчегот на Дијана заедно со внуците 

Објавено пред

По веста за смртта на принцот Филип, војводата од Единбург, светските медиуми објавија многу фотографии и стории низ годините.

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета, почина во замокот Виндзор во петокот на 99-годишна возраст.

Една фотографија, широко споделена изминатиов викенд, го покажува војводата од Единбург додека чекори со принцот Хари, принцот Вилијам, нивниот татко принцот Чарлс и нивниот вујко Ерл Спенсер на погребот на принцезата Дијана.

Принцезата Дијана загина во сообраќајна несреќа во Париз во август 1997 година. Во тоа време, принцот Вилијам имаше 15 години, а принцот Хари 12 години.

Некои медиуми објавија дека одлуката да им се дозволи на принцовите Вилијам и Хари да го придружуваат нејзиниот ковчег од палатата Кенсингтон до опатијата во Вестминстер во тоа време била контроверзна.

Принцот Вилијам во документарниот филм Diana: 7 Days That Shook the Windsors (2017) рече дека тоа било одлука на семејството.

„Тоа не беше лесна одлука и тоа беше еден вид колективна одлука на семејството да го сториме тоа … постои таа рамнотежа помеѓу должноста и семејството и тоа е она што моравме да го направиме“, рече тој, како што наведува „Би-би-си“.

„Ивнинг стандард“ објави дека принцот Филип бил загрижен за своите внуци и бил многу отворен во тоа време во врска со улогата во погребната поворка.

Поранешен шеф на владината канцеларија за односи со јавноста изјави за „Ивнинг стандард“дека вечерта пред погребот, принцот Филип им рекол на своите внуци: „Ќе чекорам со вас“.

Момчињата одеа зад ковчегот со нивниот татко, принцот Чарлс, и нивниот вујко Ерл Спенсер, а со нив беше и нивниот дедо принцот Филип.

Прикажи повеќе...

Забава

Ѕвездите заблескаа на црвениот тепих во „Ројал Алберт Хол“

Објавено пред

Фиби Диневор, Пријанка Чопра и Ник Џонас беа меѓу првите што пристигнаа на црвениот тепих на најголемата вечер во британскиот филмски календар, наградите БАФТА.

Поради Ковид-19, победниците и номинираните не присуствуваа лично во „Ројал Алберт Хол“, тие се појавија виртуелно. Но, голем број sвезди дојдоа во лондонската концертна сала, местото каде што се објавуваа победниците.

Фиби Диневор, sвездата на најгледаната серија на „Нетфликс“, „Бриџертон“, донесе гламур на црвениот тепих во елегантен црн фустан на едно рамо.

Пријанка Чопра Џонас и нејзиниот сопруг Ник Џонас застанаа да се бакнат на црвениот тепих.

Рене Зелвегер се појави на екранот додека позира на виртуелен црвен тепих од Лос Анџелес.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет59 минути

Вакцината на „Фајзер“ помалку ефикасна кај јужноафриканскиот сој, покажува израелска студија

Јужноафриканскиот сој на коронавирус може да ја избегне заштитата обезбедена од вакцината на „Фајзер и Бионтек“ до одреден степен, открива...

Македонија1 час

Ќе се ограничат цените за лекување на пациенти со коронавирус во приватните болници

До Владата ќе биде поднесе предлог за измена на законот со кој ќе се ограничи сумата за лекување на пациенти...

Македонија1 час

Две илјади кинески вакцини денеска ќе пристигнат во земјава

Две илјади кинески вакцини денеска ќе пристигнат во земјава, најави министерот за здравство, Венко Филипче. Тој кажа дека вакцините, кои...

Македонија1 час

Девет години од петкратното убиство кај Смилковското езеро

Денеска се навршуваат девет години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, на Велики четврток беа...

Свет2 часа

Научниците со охрабрувачки вести: За секој нов сој ќе имаме вакцини

Во тек е трка помеѓу вакцините против Ковид-19 и мутациите на коронавирусот кои се закануваат да ги загрозат, откриле научниците...

Свет2 часа

„Билд“: Меркел го откажала терминот за вакцинирање со „астра зенека“

Германската канцеларка, Ангела Меркел, сè уште не е вакцинирана против коронавирусот, а според весникот „Билд“, таа требало вчера да прими...

Свет3 часа

Поединци немаат чувство за вкус и мирис дури една година по заразата со коронавирусот

Три дена по позитивниот тест за коронавирус, сè имаше вкус на картон, се сеќава 38-годишната Елизабет Медина, која го изгубила...

Македонија5 часа

Почнува вакцинацијата на новинарите и медиумските работници

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници што се пријавија на повикот и ги исполнија условите за да влезат во првата...

Македонија21 час

Притвор за шестмината приведени во акцијата со марихуана

Скопскиот кривичен суд определи 30-дневен притвор за шестмината осомничени за шверц на марихуана кои пред два дена беа приведени во...

Македонија23 часа

Првачињата ќе учат по нова наставна програма

На предлог на Бирото за развој на образованието, во петокот Министерството за образование и наука ги усвои новите наставни програми...

Македонија1 ден

Трајче Заев: Комбето не е во сопственост на фирма на Заеви, јас сум на службено патување

Трајче Заев – братучед на премиерот, Зоран Заев, ги отфрла обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, за негова поврзаност со акцијата на...

Македонија1 ден

Во болниците се лекуваат 1.699 пациенти со коронавирус, има 340 празни болнички кревети

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и...

Македонија1 ден

(Видео) Милошоски: Македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС, откако стана извесно дека над 200 македонски...

Свет1 ден

Јужна Кореја со „Астра зенека“ ги вакцинира лицата помеѓу 30 и 60 години

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на „Астра зенека“. Корејската агенција за контрола и...

Македонија1 ден

Утре ќе се вакцинираат новинарите над 40 години

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во...

Европа2 дена

Малолетник со македонско потекло уапсен во Виена, се заканувал со тероризам оти Курц не му одговорил на пораките

Aвстриската полиција уапси 15-годишен Австриец со македонско потекло за закана за терористички напад во центарот на Виена, пренесе „Танјуг“. Малолетникот се...

Македонија2 дена

Филипче: До колективен имунитет само со вакцинација на голем број граѓани

Процесот на имунизација е пред нас и само со вакцинација на голем број граѓани ќе успееме да стекнеме колективен имунитет,...

Македонија2 дена

Нови 1.092 случаи на заразени, починаа 32, а оздравеа над 2.000 лица

Во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а регистрирани се 1.092 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 452,...

Македонија2 дена

(Видео) Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади евра

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над...

Свет2 дена

Кина дневно произведува 5 милиони дози вакцини, целта е да достигне 3 милијарди годишно

Кина веројатно ќе произведе три милијарди дози од вакцината против Ковид-19 до крајот на годината, изјави официјален претставник на Националната...

Досие