Контакт

Забава

Пропаднаа надежите за заживување на киносалите, новиот Бонд одложен за 2021

Објавено пред

Дури и 007 не може да спаси тажна година за Холивуд.

Новиот филм за Џејмс Бонд, „Не е време за умирање“, е уште еден во низата блокбастери чие прикажување е одложено за следната година, додека филмската индустрија се бори да се врати назад во бизнис среде пандемија на Ковид-19.

Со одлагањето на Бонд, единствениот хит кој сè уште останува на распоредот за 2020 година е Wonder Woman 1984, и треба да дебитира во декември на Божиќ. Другите високобуџетни филмови, вклучувајќи го „Црната вдовица“ на Марвел и продолжението на „Топ Ган“, исто така се одложени за следната година.

Премиерата на новиот во серијалот филмови за славниот таен агент 007 „Не е време за умирање“  во кој Даниел Крег по петти и последен пат ќе го игра агентот 007, е закажана за 2 април 2021 година.

Одлуката за одложување на филмот се должи на корона-кризата и зголемениот број на случаи во Њујорк и Лос Анџелес, како и во Европа.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ким Кардашијан ќе го позајми гласот во анимиран филм

Објавено пред

39-годишната Ким Кардашијан Вест – која има четири деца Норт (7), Сент (4), Чикаго (2) и Псалм (17 месеци) – се пошегува дека сега е „кул мајка“ на своите деца откако се приклучи на тимот на анимираниот филм Paw Patrol: The Movie („Патролни шепи: Филмот“), во кој ќе се најдат и вокалните таленти на Џими Кимел, Дакс Шепард, Тајлер Пери, Марсаи Мартин, Рандал Парк, Јара Шахиди, Јан Армитаџ и Вил Брисин.

Ким напиша на Твитер: „Сега сум официјално кул мајка за моите деца!“ Патролни шепи, тргнуваме!”

Филмот, базиран на истоимената серија „Никелодеон“, треба да биде објавен од страна на „Парамаунт Пикчрс“ на 20 август 2021 година.

Во „Патролни шепи“ играат седум херојски кутриња предводени од момчето Рајдер. Заедно покажуваат дека ниедна задача не е преголема и ниедно кутре не е премало. Тие споделуваат лекции за граѓанството, социјалните вештини и решавањето проблеми.

Прикажи повеќе...

Забава

Арми Хамер се разведе по 10 години брак, и сè уште верува во љубов

Објавено пред

Тие имаа 13-годишно патување, кое вклучуваше 10 години брак, но во јули годинава холивудскиот актер Арми Хамер објави дека се разведува од сопругата Елизабет Чемберс.

Во изјавата објавена од парот, Арми напиша: “13 години како најдобри пријатели, сродни души, партнери и потоа родители. Беше неверојатно патување, но заедно, решивме да свртиме страница и секој од нас да продолжи понатаму, но не во брак. ”

„Можеби сето ова изгледа мирно на површината, но тоа беше сеизмички настан за мене,“ рече тоја за британскиот GQ.

Сепак, актерот сè уште не го занемарува Купидон, богот на љубовта и страста кај старите Римјани. Во интервју за регионалните медиуми во петокот, 16 октомври, кога говореше за неговиот претстоен филм на „Нетфликс“, „Ребека“, 34-годишниот Арми изјави: „Верувам во љубов. Не сум разочаран од љубовта.“

Прикажи повеќе...

Забава

Компанија нуди бесплатен интернет ако го крстите бебето Twifius или Twifia

Објавено пред

Во замена за 18 години бесплатен интернет, анонимни родители ја крстија својата ќерка Твифија според давател на Интернет услуги. Додека некои го осудуваат нивниот потег, други го нарекуваат шега, а според други родителите се многу „снаодливи“.

Родителите прифатиле понуда од интернет провајдер бесплатен WiFi на возраст до 18 години во замена за давање име на нивното бебе во чест на компанијата. Швајцарскиот интернет провајдер Twifi моментално ја рекламира понудата на својата веб-страница, наведувајќи дека родителите кои своите деца ќе ги крстат Twifius или Twifia ќе сурфаат на Интернет бесплатно додека нивното дете не стане полнолетно.

Огласот гласи: ‘Едноставно испратете фотографија од изводот за родените на вашето дете. По проверка, Twifi ќе ви овозможи 18 години бесплатен интернет’.

Еден 30-годишен пар, кој се одлучи да остане анонимен, наводно ја прифатил понудата и го нарекол своето мало девојче Twifi.

Родителите велат дека парите што инаку би ги потрошиле на WiFi ќе ги стават на штедната книшка на нивната ќерка, со надеж дека ќе и купат автомобил кога ќе наполни 18 години.

Шефот на Twifi, Филип Фотч се обврза да плати за нивниот интернет дури и ако неговата компанија банкротира. Тој додаде дека понудата на Twifi е сè уште отворена за сите, пишува Мирор.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет41 минута

Научниците предупредуваат: Заразата со коронавирус на отворено не е невозможна, но е ретка

И покрај тоа што речиси целиот документиран пренос на коронавирус се случил во затворен простор, експертите велат дека е оправдано...

Свет1 час

Европа ги надмина сите рекорди – многу земји воведуваат построги мерки

Европа, соочена со вториот бран на пандемијата, го премина прагот на 250.000 смртни случаи од коронавирус. За една недела се...

Свет1 час

Италија ги заострува мерките – ситуацијата е критична

Италија најави нови построги мерки поради зголемениот број на позитивни случаи на ковид-19 во земјата. Ова следи по рекордниот број,...

Свет1 час

(Видео) Се качил на кулата на Трамп во Чикаго и барал да разговара со претседателот

Неидентификуван маж се качил на кулата на Трамп во Чикаго, барајќи да разговара со претседателот на САД и медиумите. Мажот,...

Македонија2 часа

Ковид-19 го прележале над 17 илјади лица во земјава

Од Ковид-19 досега оздравеле 17 239 лица во земјава, покажуваат податоците на Министерството за здравство. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани...

Регион2 часа

Полициски час во неколку црногорски градови

Здравствените власти во Црна Гора одлучија да воведат ограничувачки мерки во пет градови во црвената зона според бројот на лица...

Европа14 часа

(Видео) Илјадници Французи излегоа на улиците поради убиството на наставникот

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата...

Европа14 часа

Стотици демонстранти ја нападнаа полицијата во Прага

Чешката полиција употреби солзавец и водени топови за да растера стотици демонстранти во Прага кои ги нападнаа полицајците по протестот....

Регион15 часа

Црногорските медиуми за Амфилохие: Привилегиран e, го лечат со „ремдесивир“

Митрополитот Амфилохие, кој се зарази со коронавирусот, доби лек „ремдесивир“, кој, според порталот ЦдМ, е недостапен за другите пациенти во...

Свет16 часа

Бројот на заболени во светот надмина 40 милиони

Бројот на заразни лица со Ковид-19 во светот надмина 40 милиони, поточно 40.014.845, според податоците на веб-страницата Worldometer. Бројот на...

Македонија17 часа

Аеродром, Центар и Карпош се општини со најголем број заболени од Ковид-19

Аеродром, Центар и Карпош се скопски општини со најголем број на заболени од Ковид-19. Според најновите податоци од Министерствоот за...

Македонија19 часа

Починаа 10 лица со Ковид-19, 428 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на...

Македонија19 часа

(Видео) Ангеловски: За три недели изречени над 12.000 казни за сообраќајни прекршоци

МВР покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени сообраќајни контроли и во другите градови, меѓу кои и Кичево,...

Македонија21 час

(Видео) Пендаровски: Бигорскиот манастир надживеал империи и држави, денеска го започнува своето второ илјадалетие

Денешниов свечен ден е прекраток, за да ги опише, барем, главните настани од илјадагодишната историја на манастирот „Свети Јован Бигорски“,...

Регион22 часа

Во Словенија највисок процент на заразени според бројот на направени тестови

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 726 нови инфекции со коронавирус на 3.765 тестови, објави словенечката влада, што...

Македонија22 часа

(Видео) Заев: Aприл 2021 е месецот за спроведување на пописот

Пописот ќе се одржи во април 2021 по сите правила на Еуростат, објави премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи, каде...

Европа1 ден

Плантажа со марихуана на три ката и со вредност од милион фунти пронајдена во Англија

Во објект на поранешен ноќен клуб во Ковентри, полицијата открила плантажа со марихуана на три ката, за која се проценува...

Европа2 дена

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст над десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ...

Македонија2 дена

(Видео) Димитров: Соседите мора да бидат свесни дека ќе имаме заеднички успех или заеднички дебакл

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров на денешната прес-конференција по повод мандатното писмо за мисијата и задачите на Секретаријатот...

Македонија2 дена

(Видео) Се обединува опозицискиот фронт, ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа...

Досие