Контакт

Забава

(Видео) Рајан Гослинг е најновата муза на „Гучи“

Објавено пред

Рајан Гослинг е официјално следниот убав холивудски фраер што ќе биде заштитно лице на најновата кампања на Гучи, „Валиџерија“.

dobivaj vesti na viber

Американскиот актер ги следи стапките на Џаред Лето, Хари Стајлс и Лана дел Реј, кои се појавија како амбасадори на италијанскиот луксузен бренд.

Најновата кампања се фокусира на патна опрема.

Гослинг позира со разни патни торби и куфери од колекцијата на „Гучи Савој“ пред фотоапаратот на фотографот Глен Лучфорд.

Иако парчињата и облеката се од колекцијата на „Гучи“ за пролет 2022 година, поставката на кампањата е инспирирана од патувачката естетика од 70-тите.

На една од фотографиите Гослинг се гледа како го турка багажот со амблем „Гучи“ облечен во костум, а на друга седи во задниот дел на стар автомобил и носи хавајска кошула.

На други снимки од кампањата Гослинг се чини дека е во мотел со својот багаж „гучи“ и убива време со телефонски повици.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Хауард Стерн до Опра Винфри: Покажи малку самосвест

Објавено пред

Хауард Стерн ја прозва Опра Винфри дека често на социјалните мрежи ги покажува својот раскошен начин и богатството од 2,5 милијарди долари.

dobivaj vesti na viber

Во текот на неговата емисија The Howard Stern Show во понеделникот контроверзниот радиоводител зборуваше за тоа како Винфри, позната како медиумски могул, сака да се фали со својот раскошен живот и не се срами поради тоа.

„Премногу е чудно кога ја следите на ‘Инстаграм’“, му рече тој на ководителот Робин Квиверс пред да додаде: „Треба да бидете повеќе самосвесни и да знаете дека има луѓе што таму надвор се борат да преживеат“.

„Опра воопшто не се срами од своето богатство“, рече тој додавајќи дека кога ја следите познатата водителка на „Инстаграм“, ги гледате нејзините имоти, нејзините градини, луѓето што ѝ служат.

„Таа има слуги и луѓе што готват за неа. И тоа е проклето лудо.

Стерн продолжи со критиките додавајќи дека Опра знае како да биде богата и сака да го покажува тоа.

Прикажи повеќе...

Забава

Вил Смит за оскаровската шлаканица: Тоа беше потиснат бес

Објавено пред

Вил Смит изјави дека неговиот потиснат бес го навел да му удри шлаканица на комичарот Крис Рок на сцената на доделувањето на „Оскарите“ во март.

dobivaj vesti na viber

Актерот јавно проговори во интервју првпат по инцидентот, кој го опиша како „ужасна ноќ“.

Гостувајќи во „Дејли шоу со Тревор Ноа“ во понеделникот, Смит рече: „Поминував низ нешто таа ноќ“.

„Не дека тоа воопшто го оправдува моето однесување. Има многу нијанси и сложености“, рече тој и додаде: „Едноставно – се изгубив“.

Смит упадна на сцената на доделувањето на најпрестижните награди во Холивуд откога Рок се пошегува на сметка на избричената глава на сопругата на Смит.

Тој претходно изјави дека неговата сопруга не барала од него да се соочи со комичарот.

„Она што би можел да кажам е дека, едноставно, никогаш не знаете низ што поминува некој“, рече тој, без да образложи на што мислеше.

Интервјуто во ТВ-емисијата на Тревор Ноа е првпат Смит јавно да е оспоруван за нападот.

„Разбирам колку тоа беше шокантно за луѓето, едноставно забегав. Тоа беше бес што бил потиснат долго време“.

„Тоа беше ужасна ноќ, како што можете да замислите“.

Прикажи повеќе...

Забава

Бандерас сака Холанд да го замени како Зоро

Објавено пред

Антонио Бандерас, кој го глумеше маскираниот одмаздник во „Маската на Зоро“ од 1998 година и во продолжението „Легендата за Зоро“ од 2005 година, изјави дека Том Холанд би бил идеалниот актер да го заземе неговото место.

dobivaj vesti na viber

Во разговор со ComicBook.com, Бандерас рече: „Го снимавме Uncharted (‘Немапирано’) со него и тој е толку енергичен и забавен, а ја има и таа искра“.

Актерот од „Мачорот во чизми“ откри дека би размислувал да се врати во трет филм за да ја испорача маската во Холандија – исто како што направи неговиот претходник сер Ентони Хопкинс во „Маската на Зоро“.

„Да, би ја разгледал таа можност. Зошто да не,“ рече тој.

62-годишниот актер претходно откри дека му пришол легендарниот режисер Квентин Тарантино во врска со нов филм Zorro and Django Unchained, во кој би требало да се здружи со Џејми Фокс.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија25 минути

Државна вечера во чест на Штајнмаер, Пендаровски наздрави за заедничка европска иднина

Дозволете ми со оваа крената чаша да ве повикам да наздравиме во чест на македонско-германското пријателство, соработката и заедничката европска...

Свет3 часа

Катар за првпат призна: Стотици работници загинаа при работа за Светското првенство во фудбал

Шефот на Светското првенство во Катар, Хасан Ал-Тавади за првпат потврди дека стотици работници – мигранти загинале за време на...

Свет4 часа

Заедничка изјава на министрите на НАТО во Букурешт: Решени сме да ја зголемиме помошта за Украина

НАТО ќе ја зголеми помошта за Украина, не само со воена опрема, туку и за обновување на критичната инфраструктура и...

Македонија5 часа

Штајнмаер во Собранието: Вие решавате како треба да изгледа македонскиот идентитет денес и во иднина

Германскиот претседател, Штајнмаер, во обраќањето во парламентот за време на денешната посета во Скопје ја реафирмираше германската поддршка за членството...

Македонија6 часа

(Интервју) Ленин Јовановски: Од Арсовска зависи дали в петок Скопје ќе биде блокирано

„Арсовска е маќеа на цело Скопје“, вели Ленин Јовановски, директор на „Слобода превоз“, во интервју за „Макфакс“. Од градоначалничката на Скопје,...

Македонија10 часа

Почина доктор Јовица Угриновски

По долго и тешко боледување, утрово почина доктор Јовица Угриновски. Веста ја објавија од болницата „Неуромедика“.   View this post...

Македонија10 часа

Дискриминирачки е 10.000 денари повисока плата да имаат вработени во министерства и секретаријати, предупреди Комисијата

Неоправдано е административците вработени во министерства и секретаријати да имаат 10.000 денари повисока плата од другите административци вработени до институциите,...

Свет11 часа

Русија планира гасна унија со две соседни земји

Русија разговара за потенцијална гасна унија со Казахстан и Узбекистан со цел да го зголеми снабдувањето со гас меѓу трите...

Македонија11 часа

Претседателката на Судскиот совет поднесе оставка

Претседателката на Судскиот совет, Павлина Црвенковска, поднесе оставка од функцијата. „Ја известувам јавноста дека поднесувам оставка од позицијата претседател на...

Европа11 часа

Столтенберг: Ќе ја браниме секоја педа од нашата територија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Букурешт изјави дека воената алијанса е подготвена да ја брани секоја педа...

Свет12 часа

Папата Франциско ги навреди Русите, Захарова бурно реагира

Папата Франциско изјави дека најсурови меѓу руската армија во Украина се Чеченците, Бурјатите и другите „што не се дел од...

Свет12 часа

Унгарија, поради скапата струја, затвора стадиони, библиотеки, театри и базени

Драстичниот пораст на цените на енергијата ја принуди Унгарија да ги затвори библиотеките, театрите, базените и нејзините нови стадиони во...

Македонија13 часа

МОН: Испорачан дел од новите печатени учебници за основно образование

Министерството за образование и наука информира дека испораката на учебниците за прво, второ, четврто и за петто одделение во основното...

Свет13 часа

Британскиот премиер: Заврши златната доба на односите со Кина

Британскиот премиер Риши Сунак синоќа изјави дека т.н. златна ера на односите со Кина заврши со оценување дека таа земја...

Свет13 часа

Кличко: Нема да дозволиме Путин да ни го украде Божиќ, ќе поставиме новогодишни елки во Киев

Киев планира да постави новогодишни елки, без светилки, во оштетениот град и покрај нападите на руската инфраструктура, кои оставија делови...

Европа1 ден

Шефот на НАТО: Путин сака да ја искористи зимата како оружје за војна

Русија најверојатно ќе продолжи да ги напаѓа украинската електрична мрежа, гасната инфраструктура и основните услуги за луѓето, изјави генералниот секретар...

Економија1 ден

Евростат: На Европejците сè потешко им е да врзат крај со крај

Сè повеќе Европејци сè потешко врзуваат крај со крај поради растот на цените кои ги намалуваат нивните приходи, се наведува...

Европа1 ден

Француски пратеник: „Зеленски сака да ја вовлече Европа во трета светска војна, тој е опасна личност“

Франција треба да престане да му доставува оружје на Володимир Зеленски, кој се обидува да започне трета светска војна, рече...

Топ1 ден

Приведен малолетник кој извршил обљуба врз малолетничка од Скопје

Ноќеска по полноќ, бил приведен малолетник кој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Скопје. Имено, според полицијата, денеска...

Европа1 ден

Вучиќ од Норвешка: Ситуацијата на Косово врие, Курти се повикува на силата на западните земји

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е во посета на Норвешка, каде што денеска и утре ќе разговара со државниот врв....