Контакт

Забава

Рита Ора повторно вљубена

Објавено пред

Рита Ора (29) и Раферти (23) се зближија на снимање на модерната верзија на „Оливер Твист“. Тие се гледаат веќе неколку недели, а откако излегоа во јавност држејќи се за рака, сите зборуваат дека врската многу брзо станала сериозна.

Уште на снимањето членови на екипата шпекулираа дека нивната зеамна привлечност била очигледна и дека се повеќе од соработници.

„Сега се во вистинска врска, па решија да се појават заедно во јавност првпат и не можеа да одолеат на желбата да се држат за рака. Тоа е сè уште почеток, но многу се вљубени еден во друг“, изјави извор за британски Sun.

Снимањето на модерниот Оливер Твист започна пред еден месец, а покрај Рита Ора и синот на Џуд Лоу, кој го игра Оливер, глумат и ѕвездите на „Игра на тронови“ Лена Хеди и Мајкл Кејн.

Ова е прва улога на Раферти. Досега работел како модел и многу личи на тато, особено поради карактеристичната боја на очите.

Рита Ора ја гледавме во продолжението на „50 нијанси на сиво“ каде што ја играше улогата на Миа Греј.

Непосредно пред почетокот на снимањето на „Оливер Твист“, Раферти за британските медиуми изјави дека тој и Рита почувствувале искри кога се виделе. Рита еднаш изјави дека нејзина цел е да најде маж кој може да се справи со притисоците и озборувањата што кружат за неа.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

На повидок втор филм „Капетан Марвел“

Објавено пред

Во тек се преговори за продолжение на блокбастерот „Капетан Марвел“.

Меган Мекдонел, писателка на WandaVision („ВандаВижн“), наводно е во завршна фаза на преговори за потпишување договор за сценариото на филмот што следува, а студиото  Марвел е во потрага по женски режисер за Капетан Марвел 2.

„Холивуд репортер“ цитира извори кои што најавуваат дека филмот најверојатно ќе биде готов во 2022 година, но Ана Боден и Рајан Флек – кои го режираа и заедно го напишаа Капетан Марвел –  овој пат нема да бидат вклучени во проектот. Тие нема да бидат ангажирани за вториот филм во франшизата.

Сепак, двајцата би можеле да го режираат серијалот Дизни плус (Disney+).

Сè уште не се знае кој ќе глуми во продолжението, но Бри Ларсон неодамна призна дека таа и сите актерки од Marvel Cinematic Universe разговарале со Кевин Фиџ во обид да се направи се-женски филм.

Кевин Фиџ, директорот на филмското студио Марвел, неодамна потврди дека првиот трансродов суперхерој на „Марвел студиос“- фабрика за суперхерои во сопственост на Дизни –  ќе се појави многу брзо. Тој откри планови за воведување геј-ликови во Marvel Cinematic Universe и додаде дека претстојниот проект ќе ја претставува транс-заедницата.

Ларсон, или Керол Данверс во „Капетанот Марвел“, рече: „голем број жени од Марвел отидовме кај Кевин и му рековме:„ Ние сме заедно, сакаме да го сториме тоа “. Што значи тоа, немам идеја. Знаете, јас не сум одговорна за иднината на Марвел, но тоа е нешто за што навистина сме страсни.“

 

Прикажи повеќе...

Забава

Шарлиз Терон откри како се чувствувала кога прв пат си ја видела ќерката

Објавено пред

Шарлиз Терон мислела дека ќерка ѝ изгледа како мал гуштер кога ја видела прв пат.

44-годишната актерка ги посвои Џенскон и Август во 2012 и 2015 година и призна дека била шокирана кога првпат ја запознала својата намјлада ќерка затоа што лицето ѝ било покриено со тешка егзема и изгледала слично на влечуга со лушпи.

Говорејќи во поткастот Five Things Podcast за списанието W Magazine, таа рече: „Јас се сеќавам кога ја видов Џексон првпат. Излегов од автомобилот и ја видов низ прозорецот. Некој ја држеше, а срцето како да скокна од моето тело, а јас не можев да го фатам. Фактот, т.е. емотивното чувство дека ќе чувам дете, беше многу импресивно.

„Да, тоа е навистина неверојатно, навистина е неверојатно и вторпат се сеќавам дека морав да чекам два часа за да ја запознам. Тоа беа најлошите два часа во мојот живот, и ја запознав, а таа изгледаше како мал гуштер“, вели актерката.

„Никогаш нема да го заборавам тој момент. Таа имаше сериозна егзема. Се сеќавам на жената што се грижеше за неа и таа рече дека изгледа малку грубо. Но, јас од првиот момент кога ја видов си реков: Ова е моето бебе! Јас мора да го имам ова мало гуштерче.“

Прикажи повеќе...

Забава

Веднаш по примањето на наградата, Џокер отишол пред кланица да се бори за животните

Објавено пред

Хоакин Феникс (45) доби низа награди за улогата на Џокер во истоимениот филм, а последната е онаа за најдобра машка улога од Американското здружение на филмски актери.

Славниот актер веднаш по церемонијата на доделувањето на наградите се упатил на настан, што, по сè изгледа, многу му значел. Тој се приклучил на групата „Лос Анџелес анимал сејв“ пред фабрика за месни производи (УНИЛАД).

Хоакин и неговите соборци дошле да ги утешат животните подготвени за колење и да протестираат против бруталното постапување со животните.

Феникс е веган веќе четири децении и не е чудно што тој бил присутен на ова бдение, како што е карактеризиран овој собир од активистите за правата на животните.

Месната индустрија извршува терор, луѓето треба да ја дознаат вистината и наша должност е да им ја откриеме, смета познатиот актер.

Џин Дејвис, основачката на „Лос Анџелес анимал сејв“, рекла дека актерот редовно присуствува на нивните бденија во Лос Анџелес и дака ги инспирира активистите за правата на животните во целиот свет.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет2 часа

Словачки министер пијан демолирал кинески ресторан, најави оставка

Словачкиот министер за животна средина објави дека поднесува оставка откако наводно пијан со неговиот брат учествувал во демолирање на кинески...

Свет2 часа

Вухан гради болница за заболените, планира да ја заврши за 5 дена

Градот Вухан, кој е жариште на новиот корона вирус, забрзано гради болница со 1.000 кревети за лекување на заразените пациенти....

Македонија2 часа

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, во посета на земјава

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денеска ќе допатува во посета на Македонија. Мишел ќе оствари средби со високи претставници...

Свет13 часа

Гутереш: Ја губиме војната против климатските промени, постои закана за опстанок на човештвото

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш оцени денеска во Давос дека светот продолжува да ја губи војната против климатските промени....

Свет15 часа

Вирусната болест во Кина не е вонредна глобална здравствена ситуација

Во седиштето на Светската здравствена организација, во Женева, беше одржан состанок на кој е одлучено дека вирусната болест во Кина...

Регион15 часа

(Видео) Маж се самоуби пред парламентот во Белград

Непознат маж, на околу 50-годишпна возраст, изврши самоубиство вечерва пред зградата на Собранието во Белград, соопшти српската полиција, пренесуваат српските...

Македонија17 часа

(Видео) Стаменковска: Фрчат дисциплински за тие што не се блиски до СДСМ, човек беше казнет што не вклучил греалка

Фрчат дисциплински постапки, незаконски распределувања и се подговуваат откази на административци кои не се партиски истомисленици на СДСМ, за да...

Европа18 часа

Смртоносниот корона вирус стигна во Европа, четири лица во карантин во Шкотска

Корона вирусот пристигна и во Европа. Британските медиуми пренесуваат дека најверојатно корона вирусот стигнал во Велика Британија, каде четворица кинески...

Македонија19 часа

(Видео) Со хипотека на имот од над 3 милиони евра, Камчев бара да му се вратат пасошите

Орце Камчев понудил хипотека на недвижен имот од над 3 милиони евра, за да му се вратат македонскиот и бугарскиот...

Македонија19 часа

(Видео) Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со Чулев

Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. Бекир Аслани вели дека и...

Македонија21 час

ЕСЧП пресуди во корист на детето со попреченост, кое беше врзувано за кревет – државата системски потфрлила

Хелсиншкиот комитет за човекови права во 2015 година, во име на малолетниот Л. Р., лице со повеќекратна попреченост, поднесе апликација...

Топ22 часа

Скопјанец со тупаници го тепал едногодишното дете на својата партнерка

Триесет и четиригодишен скопјанец е обвинет дека физички го малтретирал едногодишното дете на својата партнерка. Според истрагата, тој го тепал...

Свет23 часа

Во Кина прогласен најголемиот карантин во историјата

Кинеските власти во средата прогласија најголем карантин во историјата за да спречат ширење на новиот корона вирус за кој во...

Свет24 часа

Си-ен-ен: Откриен е изворот на корона вирусот

Изворот на новиот корона вирус, кој се појави во Кина, би можеле да бидат змиите кинеска кобра и кинески краит,...

Македонија1 ден

(Видео) Бојан Јовановски: Не играјте си со мојот живот, 55 пати сум носен во болница

Педесет и петпати сум носен во болница. Пред малигнитет сум. Ве замолувам, не играјте си со мојот живот, изјави денеска...

Свет1 ден

Кинеското министерство: Автобусите и траектите повеќе не одат во Вухан

Кинеското Министерство за транспорт го прекина целосно автобускиот и траектниот сообраќај кон градот Вухан поради епидемијата на вирусот корона, од...

Македонија1 ден

(Видео) Рочиштето за „Рекет“ одложено вторпат

Поради влошена здравствена состојба на адвокатите на ексшфицата на СЈО, Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, вторпат се одложува...

Регион1 ден

По 20 дена, ослободени киднапираните грчки морнари

Осум члена на екипажот на грчки танкер се ослободени по 20 дена од киднапирањето од вооружени напаѓачи на брегот на...

Свет1 ден

СЗО денеска ќе одлучува дали ќе прогласи вонредна состојба

Светската здравствена организација (СЗО) денеска ќе донесе одлука дали да прогласи глобална вонредна состојба поради избувнување на новиот корона вирус,...

Македонија2 дена

Изгласан Законот за младински додаток: Младите до 23 години ќе добиваат по 3.000 денари за работа во производство

Вечерва во Собранието пратениците го изгласаа Законот за младински додаток по скратена постапка. Овој закон предвидува на младите до 23...

Досие