Контакт

Забава

Ријана во јавност првпат по породувањето

Објавено пред

Познатата пејачка за време на бременоста предизвика бура во јавноста и поделени мислења. Повод за коментирање беше нејзиното облекување за кое многумина сметаа дека е непримерно за трудница, пренесуваат светските магазини.

dobivaj vesti na viber

Секогаш, како што анализираат во написите, го откриваше трудничкиот стомак, носеше машки пантолони, а во една прилика откри зошто не поднесува трудничка облека. Ријана сега за прв пат по породувањето се појави на фестивалот „Wireless“ во Лондон.

Ријана дошла да му даде поддршка на своето момче, а папараците ги уловиле во берберница во лондонската населба Кристал Палас, пред неговиот настап на фестивалот. Многумина чекале да видат како изгледа Ријана по породувањето, но пејачката буквално се камуфлирала во огромна јакна, пишуваат медиумите.

Она што сите го забележале биле пердувестите очила кои Ријана ги носела. Шик изданието го комплетирала со сребрено ланче и обетки, но нејзиниот необичен моден стил бил привлечен за многу корисници на социјалните мрежи.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Бритни Спирс официјално се враќа на музиката со дует со Елтон Џон

Објавено пред

Бритни Спирс (40) ѝ се враќа на поп музиката со дует со 75-годишната музичката легенда Елтон Џон.

dobivaj vesti na viber

Песната, насловена Hold Me Closer, е обновена верзија на неговиот хит од 1971 година Tiny Dancer.

Соработката – за која се пишуваше со месеци – ја потврди Елтон на Инстаграм, споделувајќи фотографија со роза и емотикон ракета, под која напиша: hold me closer.

Бритни – која неодамна се венчаше со Сем Асгари – беше ослободена од законски договор што му овозможуваше на татко ѝ Џејми Спирс да го контролира нејзиниот живот и финансии од 2007 година, кога беше ставена под специјален надзор поради тешкотии со менталното здравје.

Прикажи повеќе...

Забава

Импресивна историја на љубовни врски на Пит Дејвидсон

Објавено пред

Го добивате она што го гледате кога станува збор за Пит Дејвидсон. Тој е спретен комичар со тони тетоважи, кој сака да се шегува дури и за сопствените проблеми со менталното здравје, а сега се чини дека е најбараниот ерген во Холивуд имајќи предвид дека бил во врска со некои од најубавите и најталентирани жени таму.

dobivaj vesti na viber

Последна од нив беше Ким Кардашијан, но по девет месеци и неколку тетоважи посветени на неа, на почетокот на август двајцата решија да се разделат.

Извори блиски до Ким и Пит изјавија за „Е! Њуз“ дека сè уште имаат многу љубов и почит еден кон друг, но нивниот динамичен распоред и далечината ја направи врската неодржлива. Дејвидсон е во Австралија каде работи на филмот „Волшебници“ додека Кардашијан е зафатена со подигање на своите четири деца и заедничкото родителство со поранешниот сопруг Канје Вест.

Можеби е тажно да се стави крај на таква виорна романса, но кој знае со кого ќе биде Дејвидсон сега кога ќе се врати на пазарот, коментира „Ју-ес викли“.

Која е тајната на ѕвездата од ‘Сатрдеј најт лајв’? И кого може да вброи меѓу своите бројни врски?

Меѓу многуте, таблоидите ги наброија Аријана Гранде, Каја Гербер, Кејт Бекинсејл, Маргарет Квали…

Прикажи повеќе...

Забава

Повторно пронајдени човечки останки во близина на плажа во Невада

Објавено пред

Четврти човечки останки се пронајдени во езерото Мид, источно од Лас Вегас, во американската сојузна држава Невада, чие ниво на водата паѓа поради сушата од мај. Сушата предизвика реката Колорадо да ја повлече водата од познатата брана „Хувер“.

dobivaj vesti na viber

Официјалните лица рекоа дека остатоците од скелетот биле пронајдени во близина на плажата „Свим“.

Канцеларијата на судскиот лекар во округот Кларк ќе се обиде да ги утврди времето и начинот на смртта на лицето, велат тие.

На почетокот на мај буриња со човечки останки беа пронајдени недалеку од пристаништето Хеменвеј.

Полицијата смета дека е убиен маж, има рана од куршум во главата и дека телото, најверојатно, било фрлено во средината на седумдесеттите или почетокот на осумдесеттите години на минатиот век.

По помалку од седум дена, властите пронајдоа човечки останки во заливот Келвил. Човечки останки беа пронајдени и на 25 јули.

Полицијата шпекулира дека може да се најдат уште човечки останки бидејќи нивото на водата во езерото Мид продолжува да опаѓа.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет34 минути

Градоначалникот на Нагасаки: Нуклеарното оружје е реална и присутна закана

Нуклеарното оружје е „реална и присутна“ закана откако Русија ја нападна Украина, изјави денеска градоначалникот на Нагасаки, на 77-годишнината од...

Свет45 минути

Зеленски со порака до Западот: Забранете им на Русите да влезат, нека живеат во свој свет

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните земји да го забранат влезот на сите руски граѓани. Во интервју за „Вашингтон...

Македонија1 час

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски скриен во глувчешка дупка молчи додека во Бугарија се спремаат нови услови и барања за Македонија

„На повидок нов дебакал на предавничката влада предводена од Димитар Ковачевски во дипломатијата. Повторно нови услови и нови документи од...

Свет1 час

Најмалку седум лица загинаа во поплавите во Јужна Кореја

Најмалку седум лица загинаа во текот на ноќта во и околу јужнокорејскиот главен град Сеул, откако обилните дождови ја прекинаа...

Свет1 час

Агенти на ФБИ со претрес на имотот на Трамп: Мојот прекрасен дом моментно е под опсада

ФБИ извршило налог за претрес во одморалиштето Мар-а-Лаго на Доналд Трамп во Палм Бич, Флорида, како дел од истрагата за...

Регион1 час

Пожар на најпознатата плажа во Хрватска

На најпознатата плажа во Хрватска Зрче на островот Паг синоќа избувнал голем пожар. Како што пишува „Јутарњи лист“, со пожарот...

Македонија13 часа

(Видео) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци, помеѓу општините Дојран и Богданци е локализиран со здружени и координирани сили во...

Македонија13 часа

Десет починати лица, регистрирани 1.233 новозаразени со коронавирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 6.8. 2022 до...

Македонија15 часа

ЈП „Комунална хигиена“: Кон вработената која предизвика инцидент веќе е започната дисциплинска постапка

На 33 лица кои биле вработени, преку АПВ, во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје кои месеци и години земале плата а не...

Европа16 часа

Бајден за активностите на Кина: „Загрижен сум“

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку дека е загрижен за Кина. Бајден открил...

Топ17 часа

Турски државјанин со живеалиште во Скопје осомничен за криумчарење на над 13 килограми злато на Табановце

Основното јавно обвинителство Куманово, постапувајќи по поднесена кривична пријава, донело наредба за спроведување истражна постапка против турски државјанин со живеалиште...

Економија21 час

Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните...

Македонија22 часа

(ВИДЕО) Иван, кој го преживеа Халкидик, во интервју за грчки медиум: Најлошиот роденденски подарок

Пред точно еден месец скопјанецот Иван (30) заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата Мити, на Халкидик....

Свет22 часа

Путин прави чистка: отпуштил шест генерали, меѓу кои и Месарот од Сирија

Рускиот претседател Владимир Путин отпуштил шест генерали поради лошите резултати од борбените операции во Украина, јавуваат светските медиуми. Според информациите,...

Македонија23 часа

Ја нападнал екссопругата со тупаници и ѝ се заканил дека ќе ја убие ако не се смират

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило...

Топ23 часа

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево – Гостивар

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај т.н. тајмишка...

Свет23 часа

Уште два брода со храна ја напуштија Украина

Уште два брода, едниот со пченка, а другиот со соја, денеска ги напуштија украинските пристаништа, соопшти турското Министерство за одбрана....

Свет1 ден

Кина најави нови воени вежби околу Тајван

Кинеската војска за денеска најави нови вежби на море и на небото околу Тајван. Источната борбена команда на Народноослободителната војска...

Македонија1 ден

Пожарот кај селото Фурка сè уште активен

Регионалниот центар за управување со кризи РЦУК Струмица соопшти дека пожарот кај с. Фурка меѓу општина Дојран и Богданци сè...

Европа2 дена

(Видео) Експлозија во близина на аеродромот Хитроу во Англија

Силна експлозија одекна околу 17 часот по локално време во близина на аеродромот Хитроу во Англија. По експлозијата, чија причина...