Контакт

Забава

Рози Хантингтон-Витли откри со кого би ги заменила улогите за една ноќ

Објавено пред

Рози Хантингтон-Витли предизвикува воздишки со своите беспрекорно обликувани нозе додека се излежува на фотелја на нова фотосесија за Louren 100 Jimmy Choos.

32-годишната сензација во манекенството (покажа) рекламира серија трендовски чевли и боди-костими на ексклузивниот бренд.

Во интервју за наведената модна линија таа наведе со која позната личност би сакала да ги замени улогите за една вечер.

„Мора да кажам дека Ријана на сцената настапува сигурно“, рече Рози во интервјуто.

„Мислам дека тоа би било врвно искуство, и, ја сакам, ја сакам нејзината музика и сакам сè за што се залага и мислам дека не би можело да се спореди со ништо чувството кога пееш пред публика и таа публика ти возвраќа со обожавање. Би сакала да го доживеам тоа“, рече Рози.

Во фотосесијата Англичанката се потпира на луксузно скалило и странични орнаменти во златно-црн дизајн.

Покрај волуменозниот црн фустан, Роси на себе има сандали Louren 100 Jimmy Choos, кои се продаваат за 975 долари.

 

 

Забава

Снимена последната епизода од серијата „Модерно семејство“

Објавено пред

Актерите на популарната комедија „Модерно семејство“ открија дека ја снимиле последната епизода од серијата. Тие објавија фотографии и видеа од снимањето и се збогуваа со ликовите што ги играа 11 години.

„Модерно семејство“ е најнаградуваната серија комедија во Америка. Таа ја раскажува приказната за трите генерации на семејството Причет.

 

View this post on Instagram

 

Se nos acabó la fiesta!!!💃🏻💃🏻🎉🎉🎬🎬 Adios stage5 ! Modern Family❤️ 11 years!!!

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

„Каков ден. Збогум ‘Модерно семејство’. Никогаш нема да ги заборавам овие луѓе, имавме само убави моменти. Благодарам ‘Модерно семејство’, благодарам Глорија Причет“, напиша Софија Вергара.

 

View this post on Instagram

 

What a day!! Saying goodbye to our Modern Family❤️❤️❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Актерот Џеси Тајлер Фергусон, кој го глумеше ликот на Мичел, на својата објава напиша цитат од Џ.М. Бери: „Не вели збогум, бидејќи збогум значи заминување, а заминувањето значи заборавање“. Тој им се заблагодари на сите обожаватели што ги поддржуваа цели 11 години и 250 епизоди.

Ерик Стоунстрит, кој го играше Камерон, сопругот на Мичел, објави фотографија направена покрај вратата низ која влегувал и излегувал на снимањата во текот на изминатите 11 години. „Поминаа како миг“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

I guess I’ll see myself out now stage 5. 11 years walking in and out of this door went by in a flash. #modernfamily

A post shared by Eric Stonestreet (@ericstonestreet) on

Продуцентот и креатор Стив Левитан исто така објави видео од последниот ден од снимањето на серијата. „Ова се прекрасни луѓе благодарение на кои овие 11 сезони беа возможни, сите ги сакам“, напиша тој.

Последната епизода од серијата ќе се емитува на 8 април.

Прикажи повеќе...

Забава

Харисон Форд на соло прошетка во Марина Дел Реј

Објавено пред

Папараците го забележаа 77-годишниот актер додека излегува од продавница за велосипеди во Марина Дел Реј, Лос Анџелес.

Харисон Форд, кој беше соло во неделата попладне, во рацете носеше вреќички со штотуку купени делови за велосипед.

Форд неодамна го промовираше својот најнов филм „The Call Of The Wild“ („Повикот на дивината“), а во разговор со американскиот магазин „Парада“ ретроспективно направи осврт на својата речиси 50-годишна филмска кариера.

Еден од главните протагонисти во „Војна на ѕвездите“, а уште попознат како Индијана Џонс од истоимениот блокбастер, беше во спортско издание –  фармерки од темен тексас и светлосина кошула.

Форд штотуку ја прослави премиерата на филмот „Повикот на дивината“, кој почна да се прикажува во кината во петокот.

Во разговот со магазинот „Парада“, ѕвездата на Индијана Џонс говореше за многу работи, од неговата љубов кон летање па сè до тајната на долготрајниот брак со сопругата Калиста Флокхарт.

Прославениот холивудски актер е во главната улога на најновата екранизација на истоимениот класик на Џек Лондон, во која главен партнер му е кучето Бак.

Приказната за Бак, кучето кое е оттргнато од својот дом и препуштено на непознатото, според авторите на филмот е приказна за пронаоѓање на подобра и посилна верзија од нас самите.

Прикажи повеќе...

Бизарно

(Видео) Камионџија доби затворска казна поради опасно свртување на автопат во Британија

Објавено пред

Возач на камион е осуден на шест месеци затвор откако на автопатот М6 во Стафордшир, Англија, извел многу опасно свртување.

На видеоснимката направена од надзорните камери може да се види како возачот се приклучува на автопатот доаѓајќи од спротивна насока, па поради тоа мораше да направи остро свртување, кое покрај тоа што е забрането е и опасно за другите учесници во сообраќајот.

Други возачи го користеа излезот од автопатот на кој стоеше камионот во спротивна насока, па возачот мораше да го помести возилото за тие да можат да поминат. Неколку пати се обидуваше да сврти, сè додека еден возач, чиј пат беше комплетно блокиран, не го пушти да мине и да го продолжи патот во посакуваната насока.

Поради инцидентот кој се случил на 21 јануари, возачот иако не предизвикал сообраќајна несреќа, сепак за загрозувањето на останатите учесници и низа на прекршоци добил шестмесечна затворска казна.

Британски „Метро“ исто така пренесува дека камионџијата добил и 15 месеци забрана за управување со моторно возило.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет2 часа

Автомобил удри во карневалска поворка – 15 лица повредени во Германија

Полицијата уапси возач кој со сребрен караван се забил во карневалска поворка во Германија, пpи што се повредени 15 лица....

Европа2 часа

Бројот на починати од коронавирус во Италија се зголеми на седум лица

Во Италија почина и седмото лице од коронавирус. Станува збор за 80-годишен маж, кој претходно бил хоспитализиран, пренесоа локалните медиуми....

Македонија4 часа

(Видео) Мицкоски: Заев бил премиер, судија и обвинител, утре протест против главата на Рекетот

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното, а тоа...

Македонија4 часа

Филипче апелира граѓаните да ги откажат патувањата во Италија

По петте смртни случаи од коронавирус во Италија, министерот за здравство, Венко Филипче, апелира граѓаните да ги одложат сите патувања...

Свет6 часа

Шведска – земја во која пратениците немаат привилегии, дури и кафето го плаќаат од својот џеб

Народните избраници во Шведска имаат право на канцелариски простор од седум квадратни метри, мали станови за службени лица и строги...

Македонија6 часа

Филипче најави засилени контроли на аеродромите и границите поради ширење на коронавирусот во Италија

Поради новонастаната состојба со коронавирусот и проширувањето на вирусот во областите Ломбардија, Венето и Емилија-Ромања во Италија, утрово министерот за...

Економија6 часа

Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина, односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на...

Македонија6 часа

Притвореничка од истражниот затвор каде што е Ангела ќе сведочи за убиството на Пино

На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо сведочеше жената на која обвинетите првично ѝ признале дека сториле убиство. Адвокатката...

Топ8 часа

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Доцна синоќа во 00:21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам во Бутел биле слушнати истрели...

Европа8 часа

(Видео) Полиците во повеќе италијански маркети се целосно празни, луѓето се подготвуваат за епидемија

Во неколку помали места во италијанските региони Ломбардија и Венето, со население од околу 50.000 луѓе, од вчера на сила...

Европа8 часа

Четврта жртва на коронавирусот во Италија

Бројот на жртви од коронавирусот во Италија се искачи на четири, а бројот на заразени надмина 150. Според статистиката, во...

Свет9 часа

Сандерс: Ако треба би ја нападнал Кина

Фаворитот на партиските избори на американската Демократска партија за кандидат за претседател на САД, Берни Сандерс, воено би интервенирал против...

Свет10 часа

Нови 150 починати од коронавирусот во Кина

Кина денеска соопшти дека има нови 150 нови смртни случаи во епидемијата на коронавирусот, што е нов дневен рекорд откако...

Европа23 часа

Италија е трета земја во светот по бројот на заразени од коронавирус

Бројот на заразени со коронавирус во Италија значително се зголеми во последните три дена. До денеска се потврдени 152 случаи,...

Свет1 ден

Трет патник од бродот во Јапонија почина од коронавирус

Трет патник од крузерот „Дајмонд принцес“ во Јапонија почина од коронавирусот, објави денеска јапонското Министерство за здравство. 80-годишниот јапонски државјанин...

Европа1 ден

Десет градови во Италија во изолација поради коронавирусот

Десет италијански градови, претежно во Ломбардија, се ставени во изолација откако вчера беа потврдени два смртни случаи и речиси 80...

Македонија1 ден

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници, повредени од експлозија на...

Топ1 ден

Три деца загинаа а шест луѓе се повредени во експлозија на плинска боца во куќа во Романовце

Три малолетни деца на возраст од 8, 9 и 11 години утрово загинаа во експлозија на плинска боца во семејна...

Свет1 ден

Во земјотресот меѓу Иран и Турција – седум загинати во Турција, има и затрупани

Најмалку седум луѓе загинаа, а некои се затрупани под урнатините од згради на југоистокот од Турција, по потресот со јачина...

Спорт1 ден

Шпанците го обвинуваат тетовскиот супер-агент Фаљи Рамадани за перење пари!

Фаљи Рамадани, еден од најмоќните фудбалски агенти на светот, е под истрага на шпанските власти за учество во шема за...

Досие