Контакт

Забава

Сопругата на Ед Ширан мислела дека се шегува кога ја побарал за сопруга

Објавено пред

Хитмејкерот „Лоши навики“ клекна на едно колено за да ја замоли Чери Сиборн да се омажи за него во 2017 година, но неговата тогашна девојка на почетокот не мислела дека неговиот предлог е вистински.

dobivaj vesti na viber

Потсетувајќи се на тој момент, Ед рече: „Се спуштав на едно колено и реков: Ќе се омажиш ли за мене?“
И таа рече: ‘Дали се шегуваш?’ Имаше долга тишина и јас ѝ реков: ‘Те молам?’“

Ед, кој се ожени со Чери помалку од една година подоцна во почетокот на 2018 година, рече дека самиот чин направил да се чувствува најчовечки како никогаш претходно.

Тој додаде: „Тоа беше најхуманото што некогаш сум го почувствувал во мојата кариера. Понекогаш си мислите  дали можете да го направите тоа. И потоа ви велат ‘да’. Тоа е толку голема животна одлука што некој треба да ја донесе во едно трепкање на очите. За среќа, таа навистина рече ‘да'”.

Забава

Памела Андерсон има нова емисија за приготвување храна од растително потекло

Објавено пред

Актерката Памела Андерсон почнува емисија за готвење на билна база на канадскиот ТВ-канал Food Network Canada.

dobivaj vesti na viber

55-годишната ѕвезда ќе ја предводи новата серија со работен наслов Pamela’s Cooking With Love („Памела готви со љубов“), нарачана од студиото „Корус“.

Андерсон ќе се здружи со тим врвни кулинари во својот дом во Канада. Тие ќе работат на разни оброци од растително потекло и менија.

Студиото исто така даде зелено светло за обновување на втората сезона на Garden of Even („Рајска градина“) додека таа го реновира имотот на своето семејство на островот Ванкувер.

Прикажи повеќе...

Забава

Адвокатите на Алек Болдвин бараат да се дисквалификува специјалниот обвинител за случајот Rust

Објавено пред

Адвокатите на Алек Болдвин бараат изземање на специјалниот обвинител во случајот со убиството на снимателката Халина Хачинс.

dobivaj vesti na viber

64-годишниот актер и продуцент на нискобуџетскиот вестерн треба да се појави на суд на 24 февруари во врска со смртта на Хачинс, но адвокатите на Болдвин поднесоа барање, во кое инсистираат Андреа Риб, обвинител и државен пратеник, да биде изземена од случајот нарекувајќи ја нејзината вклученост „неуставна“.

Во барањето поднесено во вторникот адвокатите на Болдвин наведуваат: „На пратеничката Риб уставно не ѝ е дозволено да биде истовремено законодавец и специјален обвинител“.

„Со тоа на иста личност ѝ се доделуваат две темелни овластувања од разни гранки на власт – законодавство и казнено гонење – што е забрането со едноставниот јазик на член 3 од Уставот на Ново Мексико“.

Риб беше избрана во Претставничкиот дом на Ново Мексико во ноември.

Во меѓувреме, Болдвин претходно најави дека ќе се бори против обвинението за убиство од небрежност.

Во случај да биде прогласен за виновен, тој се соочува со казна затвор до пет години.

Прикажи повеќе...

Забава

Не се обидувам да го сопрам времето: Сара Џесика Паркер за стареењето

Објавено пред

Сара Џесика Паркер е легенда и по неколку децении во центарот на вниманието, таа продолжува да биде инспирација за многу жени.

dobivaj vesti na viber

Како дел од кампањата со францускиот бренд за нега на кожа RoC, актерката во интервју за „Вог Париз“ (Vogue Paris) ги споделува своите размислувања за убавината, самодовербата, стареењето…

Запрашана за нејзиниот став за стареењето, Паркер одговори: „Јас навистина не размислувам за мојата возраст, не го гледам тоа како нешто за кое треба да се грижам“.

„Не знам дали е тоа негирање или дека едноставно не сакам да се соочам со реалноста!“

„Не гледам смисла да се обидувам да го застанам времето. Секако, се грижам за мојот изглед и сакам да изгледам репрезентативно кога е треба. Но, во секој случај, навистина не можам да направам многу за тоа што мислат луѓето за мојот изглед“.

„Како се чувствувам кога носам фустан, тоа е она што е важно“, вели актерката. „Се облекувам на начин што ме прави да се чувствувам добро и се надевам дека мојот стил е интересен и за луѓето“.

Ѕвездата на култната серија „Сексот и градот“ и новото поглавје „И едноставно така“ изрази фрустрација поради реакциите што ги добива за нејзините брчки или бела коса како жена во споредба со целосниот недостиг на реакции што ги добиваат мажите.

„Навистина не можам да бидам личност каква што другите очекуваат да бидам“.

Паркер е благодарна и за лекциите што ги научила во своите 57 години.

„Не можам да кажам дека се чувствувам подобро во моето тело, порано можев да поминам два часа на снимање, а колената и стапалата да не ме болат“, откри таа.

„Но, во мојата глава апсолутно се чувствувам 100 проценти подобро. Со текот на времето ги акумулираш сите искуства, знаење и информации, правиш грешки и учиш. Колку повеќе учиш, толку подобро знаеш како да реагираш и да се справиш со предизвиците, проблемите или разочарувањата“.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет3 часа

Зошто првите 72 часа се клучни за спасување по земјотрес

Времето истекува за спас на преживеаните кои се затрупани во урнатините од земјотресите во Турција и Сирија, бидејќи потрагата се...

Македонија4 часа

Анкета: Расте скептицизмот за Европската Унија, како најголема закана граѓаните ја гледаат Бугарија

Расте скептицизмот за Европската Унија, најголема закана за Македонија е Бугарија. Ваков е заклучокот од резултатите на анкетата „Еврометар“, спроведена од...

Македонија4 часа

(Видео) Не видовме политичар или пратеник да донира за Турција, а пунктовите се затрупани со помош, реагираат организаторите

Ниту еден политичар не се појавил на плоштадот Македонија за да донира помош во вид на ќебиња и облека за...

Македонија6 часа

Почина Благојче, пациент со цистична фиброза, кому Пендаровски пред две години му вети помош за да добие лек

Благојче Илиевски, кој скоро две години добиваше уверувања дека ќе го добие скапиот лек за цистична фиброза, ја изгуби битката...

Македонија7 часа

Мозочните удари ќе се снимаат за неколку секунди, Клиниката за неврологија доби современ томограф

Снимањата на пациентите со мозочни удари ќе се завршуваат за само неколку секунди, најави денес Иван Барбов, директор на Клиниката...

Македонија7 часа

Кумановката што го прегази пешакот кај „Гоце Делчев“: Не се чувствувам виновна

Гордана Филиповиќ, која го управуваше возилото „бмв х5“, со кое го прегази и усмрти дедото Слободан Ангеловски на мостот „Гоце Делчев“,...

Македонија8 часа

По сомневањата за упад: министерот Сали нема информации дека трет ден системот на Фондот за здравство не работи

Министерот за здравство, Беким Сали, не даде никакво објаснување за системот на Фондот за здравствено осигурување, кој веќе трет ден...

Македонија9 часа

Сали не може да даде временска рамка кога ќе се набави лекот за цистична фиброза: Се надевам набргу

Министерот за здравство, Беким Сали, не знае дали ќе се чека нов министер за набавката на скапиот лек за лицата...

Свет9 часа

(Видео) Под урнатините спасена мајка со три деца

Колку и да е страшна ситуацијата во Турција и Сирија, каде што повеќе од 9.500 луѓе загинаа во разорните земјотреси...

Македонија10 часа

Пендаровски и 63 вработени кај него сѐ уште немаат плата, од кај Битиќи велат ќе ја добијат до 15-ти

Стево Пендаровски по четири години од изборот за претседател, првпат остана без плата заедно со неговиот Кабинет. Средствата што вообичаено...

Македонија11 часа

(Видео) Стотици пакети со топла облека и ќебиња се собраа во Скопје, се донира и телефонски, пунктовите остануваат отворени

Стотици пакети со неопходни производи се донесени на двата пункта во Скопје, каде што граѓаните донираат за граѓаните на Турција...

Свет11 часа

(Видео) Дeвојче од Сирија спасено по 40 часа под урнатините

„Белите шлемови“ објави видео од спасување девојче под урнатините. Девојчето било спасено во сирискиот град Салкин, недалеку од Идлиб, а...

Свет11 часа

Целосна катастрофа по земјотресот: тела на улиците, се трага по преживеани, пристигнуваат спасувачки тимови од други земји

Повеќе од 8.400 луѓе загинаа во разорниот земјотрес што ги погоди јужните делови на Турција и Сирија. Според последните податоци,...

Регион11 часа

Граѓаните на Турција бесни на властите: „Никој не ни помага, сами копаме во урнатините“

Во Турција граѓаните се сè полути поради, како што велат, бавната и неадекватна реакција на владата на разорниот земјотрес, во...

Македонија23 часа

Автомобил удри во пешак кај Цементара, со Брза помош е пренесен во болница

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на...

Македонија1 ден

Приведени четири лица за каменувањето на македонскиот клуб во Благоевград

Има приведени за нападот со камен врз македонскиот културен клуб во Благоевград, пренесе бугарскиот медиум НОВА од свои извори. Во...

Свет1 ден

(Видео) Најпотресните снимки од Турција и Сирија: Се извлекуваат деца низ урнатините, луѓе очајни со лопати бараат преживеани

Ужас по катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија. На социјалните мрежи не престануваат да се шират емотивни снимки и фотографии...

Македонија1 ден

Кога ќе ни почине пациент, тогаш надлежните ќе ја видат итноста на потребата од брз лек, велат болните од цистична фиброза

Претседателот на Асоцијацијата за лица болни од цистична фиброза, Фики Гаспар, за „Макфакс“ вели дека здравствената состојба на болните е...

Македонија1 ден

Историското вештачење за „Ласкарци“ води до активисти на ДУИ

Валдет Џафери, директорот на Бирото за судско вештачење, во кое се работеше супер вештачењето за „Ласкарци“, и вештакот Зеќирија Зеќири,...

Македонија1 ден

Пендиков добива сместување, лично обезбедување и државјанство, засега останува во Бугарија

Христијан Пендиков ќе добие бугарско државјанство, соопшти денеска бугарскиот министер за надворешни работи, Николај Милков. Рече дека Министерството за надворешни...