Контакт

Забава

Софија Ричи се одмора од животот во ЛА на шопинг во Санта Барбара

Објавено пред

Таа е модел, модна инфлуенсерка, и член на познато семејство.

Софија Ричи реши да направи мала пауза од животот во Лос Анџелес и замина на  релаксирано шопинг-патување во Санта Барбара во понеделникот.

Таа со себе го донесе својот бренд на сексипилна и шик селебрити-личност, кога беше забележана како разговара на телефон за време на шопинг во сончевата Санта Барбара, Калифорнија, на околу 144 километри од брегот од Лос Анџелес.

Сестрата на Никол Ричи и ќерка на Лајонел Ричи на себе имаше секојдневна, па дури и недостојна за неа облека –  искинати фармерки и краток дуксер.

Софија (21) носеше бејзбол капа со иста боја како и дуксерот, а русата коса слободно паѓаше околу лицето под неа. Носеше симпатични очила за сонце, и чанта од темна кожа.

Најубавиот елемент во изгледот на Ричи беа чевлите – црни кожни тобогани со златни детали.

Во текот на викендот, Софија се појави на Инстаграм во подеднакво шик вечерен изглед – во кожен блејзер на Александра Вонг – на вечера во Беверли Хилс со неколку пријатели.

 

Забава

Расел Кроу покажа како му изгледал имотот во Австралија по пожарот, а како по дождот

Објавено пред

Мојот имот пред 10 недели кога го погоди пожарот и утрово кога целиот викенд врнеше дожд, напиша актерот Расел Кроу на „Фејсбук“ со фотографијата што ја објави.

На фотографијата тој покажа како изгледал неговиот имот по пожарот што го погодил, а како по дождот. Може да се види целосна трансформација, од целосно изгорена земја и шума до прекрасна зелена површина, која почнала повторно да буи по дождот.

Неговата инспиративна фотографија собра над 25.000 лајка и речиси 2.000 коментари.

Многумина му напишале дека му се благодарни на Бога за дождот и дека се воодушевени што Австралија почнала да закрепнува од пожарите.

Прикажи повеќе...

Забава

Автомобилите на Пол Вокер продадени на аукција за 2,33 милиона долари

Објавено пред

Дваесет и едно возило во сопственост на трагично починатиот актер Пол Вокер, најпознат по улогата во популарната филмска франшиза „Брзи и бесни“, се продадени за 2,33 милиона долари на годишна аукција за автомобили во Аризона.

Колекцијата на Вокер се состоела од 18 автомобили и три мотоцикли од разни периоди на автомобилизмот, а на еднонеделната аукција на познатата аукциска куќа „Барет-Џексон“, што се одржа во Скотсдејл, највисока цена од 385.000 долари постигнал автомобилот BMW M3 Lightweight во 1995 година.

Целиот приход од продажбата на возилата оди во фондацијата со која управува 20-годишната ќерка на Вокер, Медоус.

Пол Вокер загина на 30 ноември 2013 година во сообраќајна несреќа враќајќи се од добротворната вечера во која учествувал.

Прикажи повеќе...

Забава

Ева Лонгорија со своето деколте го привлече вниманието на црвениот килим во Лос Анџелес

Објавено пред

Актерката Ева Лонгорија (44) се појави на црвениот килим на доделувањето на престижните награди „Producers Guild“, а она што особено ги мамеше погледите на присутните беше нејзиното длабоко деколте.

Ева на доделувањето на наградите носеше гламурозен долг романтичен фустан во златна боја, со длабок V-изрез.

Церемонијата на доделување на наградите се одржа во Лос Анџелес, а на црвениот килим се прошетаа многу познати холивудски дами меѓу кои и актерките Шарлиз Терон, Никол Кидман, Кејт Бекинсејл.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија11 час

Атиџе од „Медена земја“ добива работа во Општина Лозово и ќе сними две песни

Градоначалникот на општина Лозово, Ацо Велковски, објави дека Атиџе Муратова од филмот „Медена земја“ по турнеите ќе биде работно ангажирана...

Македонија15 часа

Царинска управа: Го подигнавме степенот на проверка на секаков отпад

Во контекст на актуелизирањето на увозот на отпад во земјава, посебно по случувањата во соседството, Царинската управа дополнително го подигнала...

Економија16 часа

Дизелот поевтинува

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поевтини 1,5 денар, а цената на бензините ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за...

Македонија17 часа

Командир од Полициската станицата Гази Баба сексуално вознемирувал полицајки

Командир во полициската станица Гази Баба сексуално вознемирувал три колешки. Против него ќе биде поведена постапка за утврдување дисциплинска одговорност...

Македонија17 часа

(Видео) Горан Ангелов ќе биде сменет, ќе се истражува каков отпад бил согоруван на „Дрисла“

Утре ќе биде разрешен досегашниот директор на депонијата „Дрисла“, а на 29 јануари на седница на Советот ќе бидат избрани...

Свет18 часа

Во светот има 2.153 милијардери со богатство поголемо од 4,6 милијарди луѓе

Во светот има 2.153 милијардери со поголемо богатство од 4,6 милијарди луѓе, што претставува 60 проценти од светската популација, се...

Македонија19 часа

(Видео) Заев: Укинувањето на договорот од Преспа е опасност за државата

„Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на договорот...

Македонија21 час

(Видео) Рочиштето за „Рекет“ одложено, се разболеле адвокатите на Јанева

Поради влошена здравствена состојба на адвокатите на ексшeфицата на СЈО, Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, утринава се одложи...

Македонија21 час

Одложено судењето против Елизабета Канческа-Милевска

Поради новото закажано рочиште за ТНТ, се одложи судењето за „Тендери“, во кој првообвинета е ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска....

Топ21 час

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајна незгода во Струмичко

Еден човек загина, а тројца се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне кај крстосницата кај Габровските...

Свет21 час

Хари: Меган и јас немавме избор, одлуката не беше лесна

„Меган и јас продолжуваме кон непознато, но навистина немавме избор“, порача принцот Хари на првиот настап во јавноста по најавите...

Свет22 часа

Шестмина загинати во поплави во Бразил

Најмалку шест лица загинаа, а едно е пријавено за исчезнато по силните поплави во јужниот дел на Бразил, соопштија властите....

Македонија23 часа

Албанија, Црна Гора, Србија и Северна Македонија со рекорден број затвореници во регионот

Албанија, Црна Гора, Србија и Македонија имаат рекорден број затвореници во регионот. Ова го покажуваат податоците на Евростат, според кои...

Свет23 часа

Берлин: Постигнат договор да се почитува ембаргото за оружје во Либија

Земјите кои имаат интереси во долгогодишната граѓанска војна во Либија се договорија во Берлин да го почитуваат ембаргото за оружје...

Свет1 ден

Пожарите би можеле да го чинат австралискиот туризам 3,1 милијарди долари

Разорните пожари во Австралија би можеле да го чинат туристички сектор најмалку 3,1 милијарди американски долари до крајот на годината....

Свет1 ден

Како ќе заработуваат Хари и Меган по заминувањето од кралското семејство

Многу прашања остануваат отворени за иднината на принцот Хари и Меган по одлуката да не користат кралски титули и да...

Забава1 ден

Кина: Новиот вирус може да се контролира, но изворот не е познат

Кинеската национална комисија за здравство соопшти дека епидемијата на нов вид на коронавирус може да се контролира, објави Ројтерс.Комисијата се...

Регион2 дена

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди денеска Албанија.Епицентарот на земјотресот е на 64 километри северо-источно од Тирана.         ...

Свет2 дена

Иранците ги враќаат телата на жртвите од паднатиот авион, но не и црните кутии

Телата на 11 украински државјани коишто загинаа при падот на авионот кај Техеран  се  пренесени од Иран во Киев, но...

Македонија2 дена

(Видео) Скопјанецот Кристијан Ниневски исто како лани прв дојде до крстот во водите на Вардар

Скопјенецот Кристијан Ниневски (26) и годинава беше најсреќниот од околу 140 верници кои се фрлија по светиот крст во водите...

Досие