Контакт

Бизарно

Старски дом во Велика Британија ангажира голи батлери

Објавено пред

Сопствениците на еден старски дом во Велика Британија одлучија да ги развеселат своите штитенички и да организираат вечера за време на која ќе ги служат голи батлери.

За „Мирор“ открија дека на ова ги поттикнала желбата на нивната 89-годишна станарка Џоан Корп.

Gepostet von Milton Lodge Retirement Home am Montag, 15. Oktober 2018

„Кога и да ја прашавме што сака, таа велеше: маж. Затоа ние не се изненадивме кога посака вакво нешто. Зборувавме и со другите штитенички и сите ја поддржаа. Батлерите ги најдовме преку интернет и им објаснивме како треба да се однесуваат. За малку безопасен флерт, не е важно колку години имаш”, рече Клер Мартин, координатор на активностите во домот.

Gepostet von Milton Lodge Retirement Home am Montag, 15. Oktober 2018

На вечерата имаше 23 луѓе, од кои 11 беа штитенички на домот, а старите дами ги поканија и своите ќерки и внуци.

Голите батлери кои имаа само престилка и вратоврска околу вратот им послужија вечера од три дела, а потоа им понудија релаксирачка масажа.

Gepostet von Milton Lodge Retirement Home am Montag, 15. Oktober 2018

Најстарата станарка на домот, 99-годишната Дол Џенкинс, била толку одушевена од голите батлери што ги повикала да се вратат следната година за прославата на нејзиниот 100-ти роденден.

Бизарно

Англичанец украл полициско комбе пред полициска станица

Објавено пред

Шон Вормен, човек осомничен за крадење полициско комбе што било паркирано пред полициска станица во југоисточна Англија, е уапсен и обвинет за седум кривични прекршоци.

Полицијата објави дека 27-годишникот е обвинет, меѓу другото, за тешка кражба на возило и небезбидно возење, како и за лажно претставување како полициски службеник.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Авион приземјен поради овошје – патниците не можеле да ја издржат силната миризба

Објавено пред

Дуријан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. Најмногу се јаде во Југоисточна Азија, каде што го викаат крал на овошјето.

Сепак, неговиот силен мирис не е нешто што може секој да го толерира. Некои го опишуваат како мешавина од мирис на валкани чорапи, тоалет и канализација.

Поради оваа причина, плод од дуријан приземјил патнички авион кога патниците се пожалиле на силен и неподнослив мирис во кабината.

Летот на компанијата „Сривиџаја ер“ од Бенгкулу кон Џакарта задоцнил на крајната дестинација по жалбата на патниците за непријатниот мирис во кабината. Некои од нив дури и не сакале де се качат во авионот.

Можеби звучи неверојатно, но овошјето не ни било во кабината, туку во товарниот дел на авионот, но мирисот сепак стигнал до патниците.

Еден час подоцна дуријанот бил истоварен од авионот и летот можел да се реализира.

Инаку, интересно е дека транспортот на ова овошје не е забранет, но неопходно е во товарниот дел да има и кафе и за да се апсорбира мирисот. Исто така, мирисот исчезнува кога авионот е во воздух.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Британска актерка ја доела ќерка си девет години

Објавено пред

Британката Шерон Спинк (50), мајка на четири деца и актерка, се пожали дека ѝ недостига доењето на својата ќерка, кое траело до деветтата година.

Таа вели дека не гледа ништо лошо во тоа и смета дека долгото доење создало доживотна врска меѓу нив. Таа престанала да ја дои пред два месеца кога деветгодишната Шарлот самата ѝ рекла дека повеќе не сака да цица.

Шерон истакна дека ќерка ѝ ретко била болна токму поради доењето, но притоа стана цел на критики. Некои луѓе ја нарекоа злоупотребувач на деца и педофил.

Шерон има уште три ќерки, Ким (30), Сара (28) и Изабел (12). Првите две ги доела две недели, а третата шест месеци.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија27 минути

(ВО ЖИВО): Полиција пред домот на Груевски

Полицијата дојде пред домот на експремиер Никола Груевски, кој требаше да се јави во затворот во Шото Оризари на отслужување...

Македонија1 час

СЈО: Во случајот „Империја“ испрани се речиси 11 милиони евра

Во случајот „Империја“ на специјалното јавно обвинителство испрани биле речиси 11 милиони евра, а буџетот на Република Македонија бил оштетен...

Македонија2 часа

МВР го бара Груевски со потерница за издржување на затворската казна

Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот...

Топ3 часа

ЕЛЕМ повторно склучил милионски договор во четири очи

АД ЕЛЕМ склучил договор во вредност од 92.040.000 денари со приватната фирма „Марковски компани“ од Битола, во постапка на преговарање...

Македонија4 часа

Судот го замрзна имотот на „Орка холдинг“ и „Ексико“

Кривичниот суд замрзна имот на осомничените во случајот „Империја“, меѓу кои се и бизнисменот Орце Камчев и ексдиректорот на УБК,...

Македонија5 часа

ЗНМ: Јавните пари ќе продолжат да се трошат за политичка пропаганда, власта не го исполни ветеното

Здружението на новинарите на Македонија изрази загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена...

Свет6 часа

Трамп со твит за состојбите во Калифорнија ги разгневи пожарникарите и славните личности

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на „Твитер“ ја објасни својата теорија за вистинските виновници за катастрофалниот пожар во Калифорнија. Како што...

Економија6 часа

Бензините поевтинуваат 4 и 4,5 денари

Од ноќеска на полноќ цената на бензините ќе се намали 4 и 4,5 денари, а на дизелот 3 денари, соопшти...

Европа7 часа

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 години во судењето што почна денес поради...

Регион10 часа

Мицотакис: Нема да гласаме за ратификација на преспанскиот договор

Претседателот на најголемата опозициска партија во Грција, „Нова демократија“, Киријакос Мицотакис го повтори партискиот став, дека нема да дадат поддршка...

Македонија11 час

,,Се молиме ветрот да не го промени правецот, бидејќи за минута може да изгори селото”, сведочат жителите на Селци

Една недела над селото Селци, на падините на планината Стогово, гори шумата, во која има борови и дабови дрва. Во...

Македонија1 ден

(Видео) Од 1 декември нема да дозволиме зависници да доаѓаат во Кисела Вода, жителите се судрија со претставник од Општината

Жителите на Кисела Вода им дадоа рок на властите до крајот на месецов да го дислоцираат Центарот за превенција и...

Македонија1 ден

И последниот амандман доби „зелено светло“ од Комисијата за уставни прашања

Со девет гласа „за“, пет „против“ и без воздржани, собраниската Комисија за уставни прашања попладнево го усвои последниот нацрт-амандман, со...

Економија1 ден

Усвоен ребалансот на Буџетот – 3 милијарди денари за општините, намалени проекциите за економски раст

Општините ќе добијат 3 милијарди денари за покривање на долговите, нивото на буџетски дефицит е задржано, а намалени се проекциите...

Македонија1 ден

Партијата на Бачев за Василевски: Охриѓани велат дека е превртлив и е дел од масонски организации

Еден ден по расправијата во Охрид помеѓу лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев и пратеникот Сашо Василевски, од партијата на...

Македонија1 ден

Интервју на Димитров за „Велт“: Веруваме дека Грците ќе го исполнат ветеното

Топката е засега кај нас. Ние веруваме дека Грците ќе го направат она што го ветија. Ова е најдобриот компромис...

Македонија1 ден

Граѓански собир за дислокација на Центарот за зависници во Кисела Вода

По иницијатива на поголем број на граѓани кои жиевеат во општина Кислеа Вода денеска ќе се одржи граѓански собир на...

Европа1 ден

Австрија откри уште еден случај на шпионажа во корист на Русија

Канцеларијата на австриското државно обвинителство за борба против економскиот криминал и корупција започна истрага против австриски контраразузнавачки агент, кој е...

Топ1 ден

Кривична пријава за стружанец оти одгледувал канабис под пластеници

Стружанецот М.К. (52) од селото Корошишта доби кривична пријава отккао полиција во неговата фарма под пластеници нашла 10 стебла канабис....

Топ1 ден

Возило излетало од патот и се превртело, две лица се повредени

На магистралниот пат Струмица-Радовиш кај село Војславци патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со радовишки регистерски таблици управувано од 21-годишниот Р.С....

Досие