Контакт

Забава

„Тенет“ на Кристофер Нолан одложен на неодредено време

Објавено пред

„Ворнер Брос“ во понеделникот соопшти дека ја одложува премиерата на долгоочекуваниот филм „Тенет“ на Кристофер Нолан на неодредено време. Ваквата одлука е нов удар врз синџирите на киносали кои се надеваат дека ќе се вратат во бизнис и покрај пандемијата на коронавирус.

„Тенет“, чија премиера беше закажана за 12 август, требаше да биде прв голем холивудски филм во киносалите во САД по нивното затворање во средината на март.

„За жал, пандемијата продолжува да се шири, поради што мораме да ги преиспитаме датумите за прикажување“, вели претседателот на „Ворнер Брос пикчрс груп“, Тоби Емерих, во соопштението.

Ова е трето одлагање на премиерата на високобуџетниот филм поради светската здравствена криза. Првично требаше да почне да се прикажува на 17 јули, па се одложи за 31 јули и третпат за 12 август.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

„Во нашите срца засекогаш“: Селин Дион на петтата годишнина од смртта на сопругот Рене Анжелил

Објавено пред

Селин Дион во четвртокот му оддаде почит на покојниот сопруг Рене Анжелил на петтата годишнина од неговата смрт.

Музичката дива (52) на својот Инстаграм-профил сподели фотографија на која се гледаат двајцата како се држат за раце.

Во описот на објавата, таа напиша: „Рене, поминаа веќе 5 години … Нема ден да не мислиме на тебе.“

„Ти си во нашите срца и во нашите животи засекогаш. Те сакаме, Селин, Рене-Чарлс, Нелсон и Еди.“

Канадската дива, еден од најмоќните вокали во светот, беше во брак со нејзиниот менаџер од 1995 година до неговата смрт од рак на 73-годишна возраст.

Двојката имаше три сина заедно, Рене-Чарлс кој сега има 19 години, и близнаците Нелсон и Еди (10).

 

Прикажи повеќе...

Забава

Венди Вилијамс: Мојот поранешен сопруг беше сериски изневерувач

Објавено пред

Венди Вилијамс откри дека нејзиниот поранешен сопруг Кевин Хантер имал многу љубовници и го нарече сериски изневерувач.

Во изјавата, дадена спроти премиерата на нејзиниот документарен филм Wendy Williams: What A Mess, таа откри дека тие сè уште одржуваат контакт.

Познатата водителка на ток-шоу (56) разговараше со дописникот на „Екстра“ Били Буш за документарецот во кој го истражува 23-годишниот брак со Кевин, кој заврши со развод во 2020 година.

„Кевин ме изневеруваше додека бев бремена со мојот син… и дознав и можев да се разведам тогаш, но си реков: Не, имам син, и нема да имам повеќе деца. Не сакав да останам сама со дете“, рече Венди.

Нивниот син Кевин Хантер Џуниор сега има 20 години.

Прикажи повеќе...

Забава

Кети Пери се здружи со „Покемон“ за нова музичка програма

Објавено пред

Поп-sвездата Кети Пери се здружува со култниот серијал на P25 Music во нов потфат по повод 25-годишнината на „Покемон“.

36-годишната Кети, која во август се породи со своето прво дете, ќерката Дејзи, сега е уште повеќе заинтересирана за оваа соработка, откако стана мајка.

„Сакам да бидам дел од сè што е разиграно… раскажување приказни кои имаат навистина добри пораки што треба да се споделат со светот. Сега, имам дете и сфаќам колку е важно да се игра“, вели таа.

Кети се потсети на неверојатното искуство што го имала кога била во Pokemon Cafe во Јапонија во 2019 година.

Таа во изјава за „Пипл“ рече: „Бев бремена кога бев таму. Тоа место е неверојатно. Ги донесе сите прекрасни спомени од детството. Одам во Јапонија од мојата 17-та година секоја година и навистина сакам сè што е создадено таму “.

Кети признава дека може да се поистовети со главниот јунак на Покемон, Пикачу.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија8 минути

Обвинителството отвори предмет за палењето на бугарското знаме

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет по допрен глас во врска со написите во одредени медиуми дека за време на...

Македонија16 минути

Опцијата граѓаните да може да докупат стаж за пензија може да се одолговлечи до 2024 година

Закон за докуп на стаж е процес којшто ќе трае, а ние ќе го исполниме предизборното ветување до нашите граѓани,...

Свет49 минути

Меѓународна анкета: Британците и Данците се најсклони на вакцинација, Французите и Полјаците многу поскептични

Денеска се објавени резултатите од големо меѓународно истражување за вакцинацијата против Ковид-19, пренесе агенцијата „Ројтерс“. Резултатите покажуваат дека подготвеноста за...

Македонија59 минути

Општина Вевчани го осуди палењето на знамето на Бугарија

Општина Вевчани најостро го осудува чинот на палење на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани, соопшти...

Македонија2 часа

Во последните 24 часа нема нови ковид – пациенти на интерните клиники во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 14 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а...

Европа4 часа

Унгарија отстапува од регулативите на Брисел, Орбан бара одобрување на кинеската вакцина

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изрази надеж дека во рок од неколку дена, националниот регулатор на лекови јасно ќе одговори...

Македонија4 часа

Новите членови на ДИК дадоа свечена изјава во Собранието

Новите членови на Државната изборна комисија дадоа свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери. Нови членови на највисокото изборно...

Македонија4 часа

Пендаровски: Палењето на знамето на Бугарија е за осуда

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е...

Свет5 часа

Поради недостиг од кислород починале сите пациенти во болничко крило во Бразил

Гувернерот на најголемата бразилска сојузна држава Амазон, Вилсон Лима, прогласи полициски час поради извештаите за голем пораст на бројот на...

Свет6 часа

СЗО: 95 отсто од произведените вакцини се распоредени во само 10 земји

Шефот на европскиот огранок на Светската здравствена организација (СЗО), Ханс Клуге, изјави во Копенхаген дека 95 проценти од вакцините против...

Свет6 часа

(Видео) Пјонгјанг ги покажа новите ракети – „Ова е слика на нашата апсолутна моќ“

Северна Кореја организира воена парада во центарот на Пјонгјанг со цел да го одбележи крајот на осумдневниот конгрес на Работничката...

Македонија7 часа

Захариева: Остар вербален демарш за Скопје поради палењето на бугарското знаме во Вевчани

Софија упати вербален демарш за Скопје поради запаленото знаме на Бугарија на карневалот во Вевчани, објави бугарската министерка за надворешни...

Македонија18 часа

Заев најави 50 отсто поевтина регистрација за возилата со странски таблички

Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 проценти намалени давачки од утврдената вредност на сите...

Европа19 часа

Во Австрија задолжителен негативен тест за влез во театар и за хотелско сместување

Австрискиот парламент денеска одобри владата да воведе задолжителен негативен тест за одење во театар и за хотелско смесутвање и покрај...

Македонија20 часа

15 починати и 396 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на...

Домашен23 часа

Игор Ангеловски ќе ја предводи фудбалската репрезентација на Европското првенство

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, ќе ја предводи нашата селекција на Европското првенство, кое ќе се одигра во...

Македонија23 часа

Лекари од Македонија дел од мировната мисија „Одлучна поддршка“ во Авганистан

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со шестчлениот медицински тим од јавното и военото здравство којшто ќе биде упатен во...

Свет1 ден

Трамп: САД се сведок на невиден напад врз слободата на говорот

САД се сведок на невиден напад врз слободата на говорот, рече американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, во видео-обраќањето. „Сакам...

Свет1 ден

Германска студија: Ризикот од ширење на коронавирусот во концертни сали е незначителен

Ново истражување во Германија за движење на честички во воздухот во затворен простор покажа дека постои незначителен ризик од инфекција...

Европа1 ден

Шефот на институтот „Роберт Кох“: Пандемијата ќе ја ставиме под контрола до крајот на годината

Германија ќе воспостави контрола над пандемијата на коронавирус до крајот на годината, но нов, позаразен вид на ковид може да...

Досие