Контакт

Забава

Тејлор Свифт најавува ново издание на „Фирлес“

Објавено пред

ејлор Свифт заврши со повторно снимање на својот втор албум Fearless.

31-годишната sвезда, која претходно откри дека планира да издаде нови верзии на нејзините први плочи, откако „Итака Холдингс“ на Скутер Браун ги откупи записите во нејзиниот заден каталог, ги изненади фановите со возбудливо ажурирање на преработеното издание на нејзиниот ЛП од 2008 година.

BEVERLY HILLS, CALIFORNIA – JANUARY 05: Taylor Swift attends the 77th Annual Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel on January 05, 2020 in Beverly Hills, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)

На Твитер во четвртокот таа напиша: „Воодушевена сум што можам да ја споделам веста дека мојата нова верзија на Fearless (верзија на Тејлор) е готова и ќе биде со вас наскоро“.

„Има 26 песни, вклучително и шест никогаш порано објавени песни“, напиша таа, додавајќи дека „Љубовна приказна (Верзија на Тејлор)“ ќе излезе вечерва.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ким Кардашијан на виртуелна ревија „Долче и Габана“

Објавено пред

Таа ѝ се придружи на својата сестра Кортни Кардашијан во „виртуелна прошетка“ на модната ревија на брендот „Долче и Габана“ есен / зима 2021 година.

А, Ким Кардашијан во понеделникот покажа волшебна црна долна облека што ја доби од култната модна куќа, споделувајќи фотографии на својот Инстаграм-стори.

Виртуелна писта: Ким Кардашијан (39) на себе има дводелен комплет долна облека од црно кадифе и долги црни ракавици за виртуелното шоу „Долче и Габана за есен-зима 2021“.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) „Бриџертон“ со рекордна гледаност на „Нетфликс“

Објавено пред

Моќните алгоритми не можеа да се мерат со глобалниот феномен на поп-културата кога станува збор за „Бриџертон“. И како романса и како приказна за социјалното општество во регенси-ерата не само што ги надмина првичните проекции на гледаност на „Нетфликс“ туку и ги порази.

Конечните бројки откриваат дека првата сезоната ја следеле рекордни 82 милиона домаќинства во светот (делумно или во целост). Тоа е неверојатни 19 милиони домаќинства повеќе од четиринеделната проекција што „Нетфликс“ ја објави 10 дена по почетокот на серијата (63 милиони), во тоа време петто најголемо лансирање во историјата на стримерот.

„Бриџертон“, чиј огромен бран на популарност не покажува знаци на стивнување, е најгледаната серија на „Нетфликс“ досега и со голема разлика во споредба со другите. Успеа да го истурка на второ место претходниот рекордер, сагата „Вештерот“ (The Witcher), со 76 милиони во првите 28 дена.

Првата сезонa, базирана на првата од серијалот книги на Џулија Квин, „Војводата и јас“, се фокусира на комплицираната романса помеѓу најстарата ќерка на Бриџертонови, Дафне, која ја игра Фиби Диневор, и војводата од Хестингс, Самон Басет, кој го игра Реги Жан Пејџ и кој веќе ја освои светската публика со улогата на Сајмон.

Најгледаната серија во дури 83 земји, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Индија, Франција, се најде на безброј насловни страници за своите жешки секс-сцени.

Втората сезона почнува со продукција напролет во Велика Британија.

Прикажи повеќе...

Забава

Шетачот на кучиња на Лејди Гага раскажува за нападот

Објавено пред

Рајан Фишер, човекот кој се грижи за кучињата на Лејди Гага, за првпат од болница проговори за „своето искуство блиску до смртa“, како што вели тој.

Фишер беше застрелан во градите минатата недела од киднапер на кучиња. Киднаперот и неговиот соучесник ги однесоа двата булдога на Лејди Гага, Коџи и Густав. Нападот се случи во Холивуд, Лос Анџелес.

Третиот булдог женка, Мис Азија, успеала да побегне од киднаперите, но потоа се вратила кај повредениот Фишер, кој  вели дека таа е неговиот „ангел чувар“.

Тој објасни дека штом ја видел покрај него додека лежел на земја во локва крв, Азија му влевала храброст и решеност да преживее.

„Моите панични врисоци се смирија додека ја гледав, иако сфатив дека крвта што се собира околу нејзиното мало тело е моја крв“, напиша тој на својот Инстаграм во понеделникот.

„Ја галев Азија колку што можев, ѝ се заблагодарив за сите неверојатни авантури во кои сме биле заедно, се извинив дека не можам да ги бранам нејзините браќа и потоа решив дека сепак ќе се обидам да ги спасам нив и себеси“, напиша Фишер.

Тој е сè уште во болница и заздравува од повредите од минатонеделниот напад.

Булдозите на Лејди Гага беа пронајдени во петокот вечерта, откако една жена ги донесе во полициска станица во Лос Анџелес. Властите соопштија дека жената не била вклучена во инцидентот. Полицијата допрва треба да идентификува осомничени лица.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион34 минути

Претседателот на Србија ѝ ги предаде вакцините на БиХ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска, во Сараево, предаде контингент од 5.000 вакцини од компанијата „Астра зенека“, што Србија ѝ ги...

Свет2 часа

Експертите на СЗО против употребата на лекот хидроксихлорокин

Лекот хидроксихлорокин, за кој поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврдеше дека ќе го промени текот на пандемијата, не треба да...

Свет3 часа

Шок-бомби, кациги и импровизирани шлемови на протестите во Мјанмар

Полицијата во Мјанмар активира шок-бомби за да ги растера демонстрантите во Јангон, најголемиот град во Мјанмар. Тие се собраа пред...

Свет14 часа

Кина им забрани на наставниците да ги тепаат и навредуваат учениците

Кина воведе забрана за казнување во училиштата што може да предизвика физичка и психолошка траума, бидејќи неколку ученици починаа во...

Свет14 часа

Навални, Грета Тунберг, СЗО и Трамп номинирани за Нобелова награда за мир

Приближно 329 номинации пристигнаа за Нобеловата награда за мир оваа година, како одраз на бројни горливи прашања низ целиот свет...

Европа17 часа

(Видео) Франција и Германија сега уверуваат дека вакцината на „Астразенека“ е ефикасна

Поради бавниот напредок на вакцинацијата против Ковид-19, со оглед дека има недостиг на вакцини, француските и германските власти се обидуваат...

Свет17 часа

ОН: Русија е одговорна за труењето на Навални

Според меѓународното право, Русија е одговорна за труењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, наведуваат во прелиминарните наоди експертите за...

Македонија19 часа

234 нови случаи на Ковид-19 и седуммина починати

Според податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа регистрирани се 234 нови случаи на Ковид-19 од направени...

Македонија21 час

(Видео) Oрганизаторите на настани протестираа пред Владата: Наместо да пуштаме гласна музика, една година сме тивки

Со мотото „ПОМЕН – една година тишина“, со транспаренти во рацете „Спасете ја ивент-индустријата“, вработените во продукциските компании за организирање...

Македонија21 час

Од мај почнува реконструкцијата на Универзалната сала, идејното решение е донација од архитектот

Универзалната сала во Скопје ќе биде реконструирана во постојниот облик и габарит задржувајќи го својот автентичен изглед со цел и...

Регион23 часа

Во Хрватска помалку од 100 новозаразени од коронавирус, од денес попуштање на мерките

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 91 нов случај на зараза со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни...

Македонија1 ден

Шекеринска: Можевме да не кажеме дека ни е вратен капарот за кинеската вакцина

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вели дека, доколку сакале, можеле да скријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни...

Европа1 ден

Германија ги попушта мерките, се отвораат фризерските салони

Фризерите во Германија од денес ги отвораат салоните по двомесечна забрана, што е уште еден претпазлив чекор кон отворање на...

Свет1 ден

„Модерна“ почнува да ја испитува вакцината против јужноафриканскиот вид коронавирус

Испитувањата на вакцината што ја разви лабораторијата на „Модерна“ против јужноафриканскиот вид ќе почнат во средината на март во САД,...

Топ1 ден

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

Струмичката полиција на 28 февруари добила дојава по што службеници извршиле контрола во селото Банско, каде што била организирана свадба,...

Свет1 ден

Нетанјаху: Иран е нашиот најголем непријател, јас сум решен да го запрам и ќе удриме во целиот регион

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес го обвини Иран дека стои зад експлозијата што се случи минатата недела во израелски...

Македонија1 ден

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Од денеска почнува првата фаза на пописот, со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. Попишувањето...

Свет2 дена

(Видео) Израел повторно ја гранатира Сирија

Израел повторно ја гранатира Сирија, соопшти сириската државна агенција. Израел ги гранатира иранските позиции во близина на Дамаск. Како што...

Регион2 дена

Карантин за Подгорица и уште неколку градови во Црна Гора 

Комисијата за заштита на населението од Ковид-19 на предлог на Институтот за јавно здравје, денеска донесе нови мерки. Според нив,...

Македонија2 дена

Пратеник направил скандал на Блаце: „Никаде не чекам ред, нема ни тука да чекам“

Пратеникот Абдула Салиу од Алијансата на Албанците, на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце. Тој бил со...

Досие