Контакт

Забава

Убиен е рок-гитаристот Горд Луис, син му е обвинет за убиството

Објавено пред

Горд Луис (65), основачот и гитарист на панк рок-групата „Тинејџ Хед“, беше пронајден мртов во неделата во неговиот стан во Хамилтон, Онтарио (Канада) во, како што вели полицијата, очигледно убиство.

dobivaj vesti na viber

Неговиот 41-годишниот син – Џонатан Луис, бил уапсен веднаш откако полицијата пристигнала во станбената зграда. Според полицијата, тој е обвинет за убиство од втор степен.

Повеќе писатели и медиуми објавија дека им биле испратени низа пораки од две сметки за е-пошта со името Џонатан Луис. Пораките почнале околу 20 часот во саботата и продолжиле до доцните утрински часови во неделата.

Покрај барањата за помош, пораките вклучувале и упатувања дека неговиот татко е мртов.

Една е-пошта испратена во сабота навечер вклучувала: „Сега сакам само да добијам помош за мојата болест и да му дадам на татко ми правилно погребување. Тој не го заслужи ова“.

Забава

Клои Кардашијан во интимна прегратка на Микеле Мороне

Објавено пред

Таблоидите шпекулираат дека на повидок е нова романса меѓу реалити-ѕвездата Клои Кардашијан и актерот од „365 дена“ Микеле Мороне, кого многумина го нарекуваат најсекси маж во Европа.

dobivaj vesti na viber

Клои ги поттикна шпекулаците за романса со италијанскиот актер откако двајцата беа забележани заедно во Милано за време и по ревијата на „Долче и Габана“, каде дизајнерите и нејзината сестра Ким Кардашијан заедно ја претставија својата нова колекција во рамки на модната недела во Милано.

На настанот, Клои и Микеле, кој на јавноста ѝ е најпознат по улогата на Масимо во полската еротска крими-драма „365 дена“, седеа еден до друг, во близина на децата на Ким и мајката Крис Џенер.

Актерот потоа на својот инстаграм-профил сподели фотографија со Клои, направена зад сцената на модната ревија. Ја приближува со раката околу нејзината половина и се чини дека ѝ шепоти на уво.

Фотографијата стана вирална, како и видеото споделено од фановите на кое се гледа како двајцата танцуваат на афтер-парти.

Микеле Мороне го толкува главниот лик Масимо во „365 дена“, кој веќе има трето продолжение. Жешките бизарни сцени беа причина многумина да го стават на врвот на листата на најексплицитни еротски филмови, а Италијанецот Мороне – водач на сицилијанска мафија кој ја киднапира жената од своите соништа и ѝ дава 365 дена да се заљуби во него – преку ноќ стана еден од најпосакуваните мажи.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“

Објавено пред

Џулија Робертс за малку ќе допрела нешто што можело да ја убие во текот на снимањето на „Билет за рајот“.

dobivaj vesti na viber

54-годишната актерка повторно се обедини со блискиот пријател и колега Џорџ Клуни за романтичната комедија што се снимаше во Австралија. А неодамна во интервју таа откри дека била предупредена кога сакала да допре нешто што мислела дека е морска школка.

Таа изјави за Best UK: „Таму сè се обидува да те убие!“

„Сакав да допрам нешто што мислев дека е морска школка и некој извика: не! не допирајте го, тоа е нешто што всушност ќе ве убие.“

„Повеќе како билет за болница отколку билет за рај“, се пошегува таа, алудирајќи на насловот на филмот.

Клуни (61) рече: „Дури и медузата! Влегуваш во вода и таа ќе те убие“.

Тој призна дека ја искористил шансата да работи со Џулија и дека не би можел да го сними филмот без неа.

Робертс и Клуни глумат разведена двојка, која се здружува и патува за Бали во обид да ја спасат нивната ќерка од брак со локален жител.

Филмот во режија на Ол Паркер ги обединува двајцата оскаровци од А-листата, кои се и долгогодишни пријатели. Тие во минатото работеа заедно во Ocean’s Eleven (2001), Ocean’s Twelve (2004) и Money Monster (2016).

Во „Билет до рајот“, Робертс и Клуни патуваат на Бали за да ја спречат нивната ќерка да не ја направи истата грешка што мислат дека тие ја направиле пред 25 години.

Иако дејствието на филмот се одвива на Бали, сите сцени беа снимени во Австралија.

Прикажи повеќе...

Забава

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ во Аризона

Објавено пред

Ријана ќе настапи на шоуто на полувремето на „Супер боул“ во февруари во Глендејл, Аризона, објави Националната фудбалска лига на САД (НФЛ) во неделата.

dobivaj vesti na viber

Добитничката на Греми од Барбадос го пополнува едно од најпосакуваните места во музичкиот календар на САД што го гледаат милиони телевизиски гледачи годишно. Претходни изведувачи на полувремето беа Мајкл Џексон, Принс, Бијонсе, Миси Елиот, Лејди Гага, „Ролинг стоунс“, Пол Макартни, Мадона, Брус Спрингстин и Ху.

„Суперболот“, најголемиот настан во американскиот фудбал, се одржува на стадионот „Стејт Фарм“ во Глендејл на 12 февруари.

Прикажи повеќе...

Најново

Регион33 минути

Србија со жесток одговор за Брисел – Вучиќ ќе го соопшти во следните 72 часа

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, подготви дециден и жесток одговор до Брисел, а одговорот на јавноста ќе ѝ биде соопштен најдоцна...

Спорт2 часа

Милевски го објави составот: Трајковски и Тодороски меѓу стартерите на Македонија

Селекторот Благоја Милевски направи две замени, во стартниот тим се Александар Трајковски и Тодор Тодороски. Тоа значи и поофанзивен тим....

Свет3 часа

Путин му додели руско државјанство на Сноуден

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ и му додели руско државјанство на поранешниот советник на американската Национална разузнавачка агенција, Едвард...

Свет3 часа

Убиецот од Русија боледувал од шизофренија: лекарите се борат за животот на девет деца

Артем Казанчев (34), кој денеска уби 15 луѓе во училиштето „88“ во Ижевск, Русија, а рани уште најмалку 20 други,...

Економија6 часа

БЕГ тврди дека нема обврска да ги грее скопјани, Владата смирува дека парно ќе има

„Балкан енерџи груп“ (БЕГ) објави дека нема правен основ да располага со топланите, ниту обврска да продолжи со вршење на...

Македонија9 часа

Османи: Македонија нема да ги признае референдумите за присоединување на украински територии со Русија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи истакна дека Македонија нема да ги признае референдумите за отцепување на украинските територии и...

Македонија9 часа

Судска медицина: Доколку Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, би имал многу поголеми шанси да преживее

Доколку ракометарот Денис Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, ќе преживеел. Ова го покажува вештачењето на Александар Станков, директор и...

Спорт9 часа

Македонија против Бугарија: Сега е наш ред, европски да ги пречекаме Бугарите

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра последниот натпревар, во овој циклус во Лигата на нации. Македонија во Скопје...

Европа10 часа

Го фалеше Мусолини, а го критикуваше Тито – која е идната премиерка на Италија?

Италија ја добива најдесничарската влада од Бенито Мусолини. Според привремените резултати, десничарскиот блок предводен од „Браќата на Италија“, партијата предводена...

Македонија10 часа

(Видео) Митева: Наместо нови учебници, МОН платило 530.000 евра за привремени материјали за учење

Во Министерството за образование и наука сè е сведено на импровизации што скапо се плаќаат. Јавноста добро е запознаена дека...

Свет12 часа

(Видео) Пукање во гимназија во рускиот град Ижевск, најмалку шест лица загинаа меѓу кои и деца

Најмалку шест лица, меѓу кои и деца, загинаа во престрелката што се случи утринава во училиштето 88 во Ижевск, Русија....

Свет12 часа

Кадиров до Русите кои не сакаат да војуваат: Немаат право да се нарекуваат мажи

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров се осврна на Русите кои бегаат од војната и жестоко ги прозва. – Дали имаат право...

Свет13 часа

(Видео) Зеленски: Ако ги одземете животите на нашите деца, нема да останете живи

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, синоќа ѝ се обрати на јавноста, велејќи дека Киев постигнал позитивни резултати на повеќе фронтови....

Свет13 часа

Блинкен: Бевме во контакт со Русија поради заканите со нуклеарно оружје

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека Вашингтон е во директен контакт со Москва во врска со заканите за употреба...

Свет13 часа

(Видео) Шефот на воениот оддел во Русија застрелан во глава од младо момче кое било мобилизирано

Шефот на воениот оддел во Уст-Илимск, Русија, е тешко повреден кога бил застрелан од млад човек кој требало да биде...

Македонија1 ден

Арсовска со реакција до премиерот: Поради континуирано задоцнетите мерки, сите плаќаме поскапа електрична енергија и парно

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва со реакција по изјавите на премиерот Димитар Ковачевски. Тој порача „ВМРО-ДПМНЕ да се...

Европа1 ден

Трас: Украинците го надмудрија Путин

Британската премиерка Лиз Трас ја коментираше најавата за руска мобилизација и инвазијата на Украина во своето прво интервју за американската...

Европа1 ден

Рускиот патријарх Кирил со повик до Русите: Одете во војна, ако умрете, ќе бидете со Бога

Поглаварот на Руската православна црква, патријархот Кирил ги повика руските граѓани да не се плашат од смртта поради одлуката на...

Регион1 ден

Трка на пијани возачи кобна за семејството Крстиќ кај Мостар

Тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа во близина на Мостар, во која четири лица загинаа, а четворица се тешко...

Европа1 ден

Има рак на кожа, не гледа и не слуша добро, а го мобилизирале во руската војска

Виктор Дјачок – 59 годишен началник на хируршкото одделение на болницата во Азбест, град во руската област Свердловск во источното...