Контакт

Забава

Уште една селебрити-личност на одмор во Италија

Објавено пред

Мишел Родригез е меѓу филмските ѕвезди кои преферираат луксузен летен одмор на јахта во водите на Сардинија.

Мишел Родригез во четвртокот ја покажа својата тонирана фигура во бикини, додека продолжува да ужива во одморот во Италија.

43-годишната актерка од „Брзи и бесни“ беше забележана како се сонча на јахта во бел костим за капење.

Неколку пријатели на Мишел подоцна ѝ се придружија на живописното крстарење и сурфање.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

(Видео) Шефицата на кастинг за Џејмс Бонд открива детали од аудициите

Објавено пред

Деби Меквилијамс, една од главните во аудициите за серијалот „Џејм Бонд“, проговори за процесот што мора да го поминат актерите кои се натпреваруваат за улогата на 007.

Во интервју за „Ентертејнмент викли“ Меквилијамс вели дека аудицијата е „прилично ригорозна и трае многу долго“.

Објаснувајќи дека многу актери се разгледуваат, а потоа се отфрлаат од една или друга причина, таа додава дека најдобрите два или три избори треба да поминат тест на екран, проценка на акробација и да се запознаат со сите.

„Тоа е одлука на продуцентите, студиото и режисерот, но обично најмногу зависи од семејството Броколи“, наведе долгогодишната шефица на кастингот за Бонд.

Семејството Броколи е на чело на филмската компанија „Еон продакшн“, која продуцира филмови за британскиот таен агент 007.

Меквилијамс, исто така, открива детали за многуте квалитети што таа ги бара во модерниот Џејмс Бонд, признавајќи дека тоj е oд „високиот ред“.

„Тоа е човек којшто може да издржи голем притисок, кој е привлечен и во одлична физичка форма, способен да ја преземе улогата“, рече таа.

Во текот на нејзиниот тридецениски ангажман со култната франшиза, Меквилијамс ги одбра, односно имаше голем уддел во изборот на Тимоти Далтон, Пирс Броснан и Даниел Крејг.

Крејг влезе во кожата на шармантниот шпион на МИ6 во 2006 година со „Казино Ројал“. Меквилијамс раскажува за првичните негативни критики на медиумите и фановите кога Крејг беше избран да го глуми Бонд.

„Реакцијата на новинарите од печатените медиуми беше ужасна и ми беше многу жал за него, но на необичен начин, мислам дека тоа го поттикна да стори сè за да докаже дека грешат“.

Имајќи предвид дека Крејг повеќе нема да биде Бонд, Меквилијамс знае дека ѝ претстои тешка задача бидејќи ѕвездата на Knives Out („Нож во грб“)  ќе биде тешко да се следи.

No Time to Die („Не е време за умирање“) ќе биде последен филм за Бонд со Крејг во главната улога.

Премиерата е закажана за 30 септември во Велика Британија. Секој филм за Бонд, традиционално првпат се прикажува во Лондон а потоа во остатокот од светот.

Прикажи повеќе...

Забава

Стара снимка од концерти на „Секс пистолс“ продадена на аукција за 15.000 фунти

Објавено пред

Единствената позната снимка од две свирки на легендарните „Секс пистолс“ што ја запалија музичката сцена во Манчестер и иницираа цела генерација бендови се продаде на аукција за 15,000 фунти.

Музичкиот фан Марк Робертс ги снимил концертите на панк рок-бендот во салата „Лесер фри трејд“ во 1976 година. Снимени се на 8-милиметарска лента.

Идните членови на Buzzcocks, New Order, The Smiths, The Fall и Ентони Вилсон, кој ја основа реномираната издвачка куќа Factory Records, беа присутни на свирките.

Аукционерот Пол Ферведер рече дека снимките на музичките икони на 70-тите се уникатни.

Прикажи повеќе...

Забава

Бритни Спирс се врати на Инстаграм

Објавено пред

Бритни Спирс се врати на Инстаграм по кусата пауза за да ја прослави свршувачката.

Поп-ѕвездата направи пауза од платформата за споделување фотографии, откако долгогодишниот партнер Сем Асгари ја побара за сопруга.

И откако рече „да“, пред да ужива неколку дена заедно со идниот сопруг, Бритни потврди дека се враќа на социјалните мрежи.

Таа сподели две фотографии со придружна порака: „Не можев да се држам подалеку од ‘Инста’, па веќе се вратив! Напиша дека фотографиите се направени во Палм Спрингс.

Минатата недела 39-годишната пејачка го деактивира својот инстаграм-профил.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија60 минути

Вчера се вакцинирале над 12.000 граѓани

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера, вакцинирани се вкупно 774.422 граѓани. Прва доза вакцина вчера...

Регион1 час

Србите побројни на протестите, им носат храна и вода

Бројот на Срби собрани утрово на преминот Јариње е значително поголем од вчера, пренесува репортерот на „Косово онлајн“. Луѓето што...

Македонија2 часа

Досега се попишани 1.132.484 лица

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера. Можноста за самопопишување на лица...

Македонија2 часа

Вархеи во Софија на разговори за бугарското вето за Македонија

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј ќе престојува во посета на Бугарија, објави Европската комисија. Детали за разговорите не се соопштуваат,...

Свет3 часа

Претседателот на Бразил наместо во ресторан, вечераше пица на улица

Невакцинираните шефови на држави кои присуствуваат на Генералното собрание на Обединетите нации оваа недела, најверојатно, ќе мора да се задоволат...

Регион3 часа

Седница на Совет за безбедност на Србија за ситуацијата на Косово

На Косово ноќта помина тензично, но мирно по распоредувањето на специјалните единици „Росу“ низ северот на провинцијата. Српскиот претседател, Александар...

Свет4 часа

Идентификувани жртвите од пукањето во универзитетот во Русија

Идентификувани се сите шест жртви на пукањето на универзитетот во рускиот град Перм. Како што пренесе ТАСС, повикувајќи се на...

Македонија4 часа

Пендаровски: Одржувањето на перспективата за членство во ЕУ е клучниот двигател за реформите во земјите од Западен Балкан

Претседателот Стево Пендаровски во Њујорк учествуваше на 20. состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар „Низами Ганџави“, што...

Свет15 часа

Од ноември можен влез во САД за странци што се вакцинирани

САД повторно во ноември ќе дозволат влез на патници од Кина, Индија, Велика Британија и од многу европски земји, кои...

Свет16 часа

(Видео) Напаѓачот од Русија објавил детали за нападот во универзитетот, во кој уби најмалку шест луѓе и рани 28

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров, објавил долго детаљно објаснување за својата подготовка за нападот, во кое тврди...

Регион17 часа

(Видео) Вучиќ за ситуацијата на Косово: Се надевам дека нема да треба да прeземеме контрамерки

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, вечерва ѝ се обрати на јавноста и нагласи дека ова е еден од најтешките денови за...

Македонија20 часа

Нови 154 заболени од Ковид-19, починале 12 луѓе

Во последните 24 часа се направени 1.967 тестирања, а регистрирани се 154 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 118, Куманово...

Македонија22 часа

Заев: Прашањето за морална одговорност и моја оставка стана банално

Премиерот Зоран Заев изјави дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни кадри коишто...

Македонија23 часа

Позитивни на коронавирус се 13 воспитувачи и 9 деца во градинките, Шахпаска вели дека состојбата е стабилна

Тринаесет воспитувачи и 9 деца се позитивни на коронавирус низ градинките, информираше денеска министерката за труд и социјална политика, Jагода...

Македонија1 ден

Стевчо Јакимовски ќе настапи самостојно во Карпош, во другите општини ГРОМ ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Граѓанската oпција за Македонија-ГРОМ на овие локални избори одлучи да настапува самостојно во oпштина Карпош со претседателот на партијатија Стевчо...

Свет1 ден

(Видео) Проработе вулкан во Шпанија, лавата проголта 20 куќи

Шпанските власти евакуираа околу 5.000 луѓе од неколку села на канарскиот остров Ла Палма поради ерупција на вулкан, соопштија локалните...

Македонија2 дена

Маричиќ: Над милион попишани граѓани, влегуваме во последната фаза

Откако Државниот завод за статистика извести дека денеска се попишани над милион граѓани, министерот за правда Бојан Маричиќ, преку социјалните...

Свет2 дена

Три европски земји ги укинуваат сите ковид-мерки, за таквиот чекор клучни се две нешта

Данска, Шведска и Холандија ги укинуваат практично сите мерки во борбата против пандемијата на коронавирус. Стапките на вакцинација се релативно...

Македонија2 дена

Изминатава недела Македонија е прва во Европа според бројот на починати од Ковид-19 на милион жители

Според бројот на смртни случаи минатата седмица, Гренада е повторно на прво место во светот со 212 смртни случаи на...

Македонија2 дена

Започна уривањето на старата конструкција на Универзална сала

Универзална сала започнува да го добива своето ново лице, сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. Според...

Досие