Контакт

Забава

Хејден Панетијер: Злоупотребата на дроги почна на 15 години кога ми дадоа „пилули за среќа“

Објавено пред

Хејден Панетијер се борела со тајна зависност од опијати и алкохол.

dobivaj vesti na viber

32-годишната актерка откри дека нејзината зависност станала толку лоша што довела до распад на врската со боксерот Владимир Кличко, а во 2018 година ја испратила нивната ќерка Каја во Украина да живее со својот татко.

Во интервју за „Пипл“ таа вели: „Тој не сакаше да биде со мене. Јас не сакав да биде со мене. Но, со опијати и алкохол се чувствував среќна за момент. Потоа се чувствував полошо од претходно. Бев во циклус на самоуништување“.

А за одлуката да ја испрати ќерката да живее со Кличко, ѕвездата од Нешвил рече: „Тоа беше најтешкото нешто што некогаш морав да го направам. Но, сакав да бидам добра мајка за неа – а понекогаш тоа значи да ги пуштам да си одат.

„Никогаш немав чувство дека сакам да му наштетам на моето дете, но не сакав да поминувам време со неа“.

Хејден откри дека почнала да консумира дрога кога имала само 15 години, откако член од нејзиниот тим ѝ понудил „пилули за среќа“. Работите излегле надвор од контрола откако ја родила Каја во 2014 година и страдала од постпородилна депресија.

Морала да оди на рехабилитација осум месеци, откако пиела толку многу што ѝ била дијагностицирана жолтица, а во изминатата година имала интензивна терапија на траума и болничко лекување.

Забава

Даниел Крег: Остарев и тешко заздравував од повреди при снимање

Објавено пред

Даниел Крег планирал да му сврти грб на Холивуд по улогата на Џејмс Бонд во „Спектре“, пренесува британски „Експрес“.

dobivaj vesti na viber

„Морав да се преиспитам себеси – дали сум физички способен да снимам уште еден филм“, откри ѕвездата во искрено интервју за „Ентертејнмент викли“.

„Го завршив Spectre со скршена нога“, вели Крег. „Се повредив на секој филм за Бонд откако почнав да го глумам.“

И покрај тоа што ја сака физичката активност поврзана со изведувањето акробации при снимање, Даниел признава дека остарел и не заздравува толку добро како порано кога бил помлад

Таткото на две деца сподели: „Телефонскиот повик до мојата сопруга за да ѝ кажам дека ја скршив ногата не беше пријатен“.

Оженет е со Рејчел Вајс, која глуми во „Мумија“ фантастика-акција-авантура, Даниел е очув на нејзиниот син Хенри. 54-годишниот актер има и возрасна ќерка Ела (30) од претходниот брак со Фиона Лудон.

Гостувајќи во „Шоуто на Грахам Нортон“, Крег се осврна на неговите физички повреди. „Ми го реконструираа десното рамо“, рече тој.

„Го оперирав левото колено, потоа и десното. Палецот сè уште ме боли.“

 

Прикажи повеќе...

Забава

Мадона во црн градник и килоти: Испратете ми подароци за роденден

Објавено пред

Мадона ќе го прослави својот роденден на 16 август, а викендов, три дена пред големиот ден, им се обрати на пријателите и фановите со порака да ѝ испраќаат подароци.

dobivaj vesti na viber

Поп-кралицата, која во вторник ќе наполни 64 години, на инстаграм-стори сподели неколку фотографии и напиша: „Наскоро ми е роденден… Испратете ми подароци!“

Хитмејкерката изгледа речиси подеднакво младешки на објавите како кога за првпат започна со музичкиот бизнис.

Ѕвездата на Blonde Ambition на себе има сет црна долна облека – килоти од ликра и градник од тантела – во комбинација со проѕирен топ со ситни точки, чорапи до колена и салонки.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Илјадници луѓе споделуваат снимка од штотуку вдомено кученце

Објавено пред

На Твитер се шири видео од кученце што го снимиле неговите посвоители на пат од засолништето до новиот дом.

dobivaj vesti na viber

Кучето од видеото, кое за 24 часа го погледнале повеќе од милион луѓе, е емотивно и не ги крие чувствата за фактот дека има нови сопственици и нов топол дом. Во видеото кучето се умилкува,  се мази  и речиси цвили во друштво на својот нов сопственик.

Ова кутре е доказ дека кучињата се навистина исклучително емотивни суштества и дека од првиот момент чувствуваат голема љубов, почит и благодарност кон својот сопственик.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија8 часа

Цар Самоил, Кирил и Методиј и Климент и Наум твореле во бугарската голема средновековна држава, се вели во препораката за заедничко чествување

Тоа што живееле и твореле на денешната територија на Македонија, во бугарската голема средновековна држава им е единственото заедничко на...

Македонија10 часа

(Видео) Комисијата препорача заедничко чествување на цар Самоил, Кирил и Методиј и Климент и Наум, ќе има и измени на антиката во учебниците

Комисијата за историски прашања даде препораки за заеднички чествувања на цар Самоил, светите Кирил и Методиј и светите Климент и...

Македонија10 часа

Петровска: Одлуките за донација на воена помош за Украина се одлуки на суверена и самостојна држава

Одлуките за донација на воена помош и вооружување за Украина се одлуки на суверена и самостојна држава, без оглед на...

Македонија12 часа

Бугарска фондација стави бугарско знаме пред споменикот на Гоце Делчев во Скопје и се пофали дека го исчистила

Бугарската фондација „Македонија“ на социјалната мрежа Фејсбук објави дека го исчистила споменикот на Гоце Делчев во Скопје, ставајќи до него...

Регион14 часа

Лончар: Едно дете е оперирано, а на еден патник му беше ампутирана ногата

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар по посетата на повредените во несреќата во Бугарија изјави дека нема загинати. „Ги...

Македонија14 часа

Власта да се извини за исвиркувањето на македонскиот јазик на прославата на ДУИ, порача опозицијата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што...

Македонија15 часа

Македонскиот ПЕН-центар со осуда за нападот врз светски познатиот автор Салман Ружди

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое...

Топ15 часа

Jапонскиот премиер: Никогаш повеќе нема да водиме војна

Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска, на 77-годишнината од капитулацијата на Токио во Втората светска војна, вети дека земјата никогаш повеќе...

Македонија15 часа

На Табановце се чека околу еден час, на Богородица 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Богородица времето на чекање за излез...

Свет16 часа

Путин му напиша писмо на Ким Џонг-ун

Рускиот претседател Владимир Путин напиша во писмо до севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по повод Денот на ослободувањето на Северна Кореја...

Регион1 ден

Исповед на Светлана Бориловиќ, мајката на монструмот од Цетиње: Подобро што и тој е мртов

Два дена по масакрот во Црна Гора, Светлана Бориловиќ, мајката на Вук Бориловиќ, жителот на Цетиње кој уби десетмина сограѓани...

Регион1 ден

(Видео) Автобус со деца од Србија се преврте во Бугарија

Автобус со деца од Србија се преврте во канал на автопатот „Тракија“ кај градот Стара Загора, изјави за Нова ТВ,...

Европа1 ден

Секој ден расте опасноста за нуклеарната централа Запорожје, велат украинските власти

Опасноста од нуклеарната централа Запорожје на југот на Украина, за чие гранатирање меѓусебно се обвинуваат Киев и Москва повеќе од...

Свет1 ден

Удрил во барикада пред Капитол, а потоа се застрелал

Непознат човек загина откако утринава прво удри со својот автомобил во барикада во близина на американскиот Капитол, а потоа пукаше...

Македонија1 ден

Во општина Чаир санкции за 12 објекти кои работеле во недела

Денеска во периодот 10.00 до 17.00 часот припадници на Единицата за интервентна полиција во координација со инспектори од Државниот инспекторат...

Свет1 ден

Авторката на Хари Потер со поддршка за Ружди, па доби закана: Ти си следна

Џеј Кеј Роулинг – авторката на Хари Потер се огласи на Твитер по нападот врз писателот Салман Ружди, па доби...

Македонија1 ден

СДСМ: Анти-ЕУ Мицкоски може веднаш да си даде оставка

Од владејачката СДСМ со реакција за изнесени ставови на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Пд партијата велат „анти-ЕУ Мицкоски може...

Македонија1 ден

(Видео) Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако додека сум претседател на ВМРО-ДПМНЕ биде променет Уставот

Целокупниот процес е предавнички и калкулантски. Македонската дипломатија капитулираше. Предупредував дека ќе се случуваат нови и нови барања од страна...

Европа1 ден

(Видео) Експлозија во трговски центар во Ереван, има и жртви

Експлозија се случи во трговски центар во Ереван, град во Ерменија. Над трговскиот центар е снимен густ црн чад, јавуваат...

Европа1 ден

Пожар во црква во Египет за време на миса, најмалку 35 загинати

Најмалку 35 лица загинаа, а 45 се повредени во пожар во црква во египетскиот град Гиза, изјавиле два безбедносни извори...