Контакт

Забава

Ќерката на Траволта се збогува со својата мајка: Ти благодарам што беше со мене без оглед на сè

Објавено пред

Актерката Кели Престон, сопруга на Џон Траволта, ја загуби битката со карциномот на дојка. Веста ја потврди Џон Траволта на својот профил на Инстаграм, а нивната ќерка Ела се збогува со својата мајка со емотивна објава.

„Секој кој имал среќа да те запознае или некогаш бил во твое присуство, ќе се согласи дека имаш сјај и светло што никогаш не престанува да блеска секаде околу тебе. Благодарам што беше со мене без оглед на сè. Ти благодарам за целата твоја љубов, ти благодарам на помошта и ти благодарам што го направи светот подобро место. Те сакам многу мамо“, напиша 20-годишната Ела.

Џон и Кели беа во брак од 1991 година, а покрај Ела, тие се родители на деветгодишниот Бенџамин и синот Џет, кој почина во 2009 година.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Родена за трчање: Кели Бенсимон

Објавено пред

Поранешниот супермодел Кели Бенсимон не дозволува ситница, како, на пример, топлотен бран, да ѝ попречи во нејзината утринска рутина за одржување на витата линија.

Во вторникот ѕвездата од ТВ-серијата „Вистински домаќинки од Њујорк Сити“ беше забележана додека џогира низ Сохо во текот на најголем сообраќаен метеж во Менхетн.

„Најдобриот начин да ја предвидите вашата иднина е да ја создадете“, вели Кели, која лесно им се спротивставува на своите 52 години.

Таа ја почна својата утринска рутина облечена во спортски градник и микро шорцови покажувајќи ја својата совршено обликувана фигура – рамен стомак и цврсти и тонирани раце.

Прикажи повеќе...

Забава

Тајванска авиокомпанија нуди лет без дестинација

Објавено пред

Тајван продолжува да се грижи за своите жители желни да патуваат нудејќи ново искуство – лет без дестинација, јавува Си-ен-ен.

По понудата во која Тајванците беа во можност да се најават и да се качат на приземјените авиони на аеродромот „Сонгшан“ во јули, една авиокомпанија отиде чекор подалеку и понуди лет без дестинација.

„ЕВА ер“, една од најголемите авиокомпании на Тајван, понуди лет на 8 август на Денот на татковците за да ги задоволи потребите за патување. Летот трае околу три часа и тргнува од аеродромот „Таојуан“ во Тајпеј и потоа се враќа на истото место.

„Меѓународниот воздушен сообраќај е приземјен повеќе од половина година“, се наведува во веб-страницата на „ЕВА ер“. „Желбата на граѓаните да заминат во странство е сè посилна. За да им се исполнат желбите на патниците, ‘ЕВА ер’ одлучи да понуди алтернативно патничко искуство на 8 август на Денот на татковците“.

Доколку денот биде ведар, патниците ќе може од воздух да ги видат атракциите, како што се островот Гуишан и живописното крајбрежје на Хуадонг, како и од околните острови.

Тие ќе летаат со суперпопуларниот авион „Хелоу Кити“ и патниците може да очекуваат дека понудата во летот ќе биде поврзана со бела фиктивна мачка, ќе имаат бесплатен интернет и други електронски услуги што обично се нудат само на долги летови.

Оброкот до осмисли готвачот Мотоказу Накамура, добитник на три ѕвезди „Мишелин“. Билетот во економската класа ќе чини 150 евра, а патниците ќе може да доплатат уште 30 евра за повисока класа.

Прикажи повеќе...

Забава

„Оглас од милион долари: Лос Анџелес“, Трејси Тутор се одушеви од дворец во Аризона

Објавено пред

Брокерката за недвижности Трејси Тутор беше одушевена од сè она што го виде во домот на еден богат клиент во вторникот во епизодата на познатото шоу „Огласи од милион долари: Лос Анџелес“.

Во дворецот „Бела парадизо“, кој се протега на имот од 20.000 квадратни метри во Paradise Valley (Рајска Долина), Аризона, брокерката видела просторија толку убава што морала да застане и да се присобере пред да продолжи понатаму.

Дворецот има четири огромни спални соби, 12 бањи, свечена трпезарија, пространа кујна и сала за балови.

„Цената на овој дворец во близина на планината Камелбек е 1,6 милион долари“, ѝ вели сопственикот за Трејси во епизодата.

„А ова е плакарот на „Бела парадизо“, ѝ рече тој пред да пристапат кон еден огромен простор.

„Овој плакар е врвно женско совршенство. Категоризирано, одделено со прегради за секоја сезона во годината. Сè што ви треба е тука“, вели Трејси и додава: „Во просторот се слуша тивка музика како од порнофилм и има меко придушено осветление“.

„Треба само да се омажиш за сопственикот“, се пошегува продуцентот на Трејси, која штотуку се разведе.

Трејси Тутор е врвен агент за недвижности во агенцијата Douglas Elliman во Беверли Хилс, консултант на некои од најдобрите светски архитекти и програмери. Таа е прва и единствена жена во актерскиот тим на популарното шоу Bravo’s Million Dollar Listing LA. Дванаесеттата сезона на шоуто почна во јуни.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија56 минути

Шестмина починати и 88 нови случаи на коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа од коронавирус починаа шест лица, две пациентки од Скопје, пациент од Куманово, пациент од Гостивар, пациент...

Топ1 час

Петмина повредени во две сообраќајни несреќи на патот Охрид – Кичево

Две несреќи се случија утринава на патот Охрид – Кичево, а повредени се пет лица. Пред влезот во Охрид се...

Свет2 часа

СЗО: Нема чудотворен лек за коронавирусот, вакцината би можела да штити неколку месеци

Во време кога експертите од целиот свет работат на пронаоѓање вакцина, кога некои од нив се во последната фаза на...

Македонија2 часа

Министерството за одбрана: Македонските војници во Либан се безбедни

Министерството за одбрана информира дека припадниците на Армијата на Република Северна Македонија во мисијата на Обединетите нации во Либан, УНИФИЛ,...

Свет4 часа

СЗО: Ковид-19 е шест пати посмртоносен од сезонскиот грип

Според најновите процени на Светската здравствена организација, просечната смртност на заболените од Ковид-19 е 0,6 проценти. Ова го прави коронавирусот...

Свет5 часа

(Видео) Бејрут ден по експлозијата – болниците преполни, луѓето во шок бараат преживеани под урнатините

Чад сè уште се чувствува во Бејрут по вчерашните експлозии што разнесоа магацин и многубројни објекти на пристаништето. Спасувачите ги...

Македонија5 часа

СДСМ: Почнуваме сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и влада што движи бргу напред по европскиот пат, патот на економијата...

Свет5 часа

(Видео) Над 100 починати и 4.000 повредени во експлозијата во Бејрут

Според последните информациите што ги пренесуваат медиумите, бројот на жртвите од експлозијата во Бејрут се искачи над 100, а повеќе...

Македонија5 часа

Најголем број од новозаболените и починатите од Ковид-19 се лица над 60 години

Најголем број од новозаболените и починатите од Ковид-19 во периодот од 27 јули до 2 август се лица над 60...

Свет6 часа

(Видео) Трамп: Бејрут е нападнат, тоа беше бомба

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека генерали на американската армија му пренеле оти експлозијата во Бејрут, во која загинаа најмалку...

Свет6 часа

(Видео) Над 2.000 тони амониумнитрат експлодирале во магацинот во Бејрут

Над 2.750 тони амониумнитрат експлодирале во магацин за пиротехника во пристаништето во главниот град на Либан, што предизвика стравотна експлозија,...

Македонија16 часа

Експретседателот на кривичниот суд, Владимир Панчевски, осуден на три ипол години затвор

Поранешниот претседател на скопскиот кривичен суд, Владимир Панчевски, е осуден на три години и шест месеци затворска казна за злоупотреби...

Свет18 часа

Вознемирувачки видеа од Бејрут, за секунда срамнети со земја огромни згради

Стравотни снимки од експлозијата што попладнево се случи во Бејрут се споделуваат во јавноста, а очевидци раскажуваат за драматични сцени...

Македонија21 час

ДИК не го тестирала софтверот пред изборите, направила и други пропусти за заштита на личните податоци

Агенцијата за заштита на личните податоци утврди повеќе повреди на прописите за заштита на личните податоци од страна на Државната изборна...

Топ23 часа

Уапсена скопјанка, членка на ИСИС

Полицијата уапси 38-годишна скопјанка која патувала во Сирија и учествувала во активности на ИСИС. Според информациите на МВР, Секторот за борба...

Македонија23 часа

Мицкоски: Ќе се фокусираме на предлози што значат борба против криминалот и корупцијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека неговата партија ќе биде фокусирана да состави парламентарно мнозинство и да ја состави...

Македонија24 часа

Пронајдено телото на 16-годишното момче што се удави во Преспанското Езеро

По два дена трагање, пронајдено е телото на 16-годишното момче што се удави во Преспанското Езеро. Од МВР велат дека...

Македонија24 часа

Заев: За 10 до 15 дена ќе има исход од преговорите за влада, сите опции се отворени

Претседателот на СДСМ и пратеник во Собранието, Зоран Заев, посочи дека во деновите што следуваат ќе се разговара со сите...

Македонија24 часа

Петмина починати и 75 новозаболени од Ковид-19 во земјата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на...

Македонија1 ден

Собранието им ги верификува мандатите на сите 120 пратеници

Со 116 гласа „за“, без ниту еден воздржан ниту, пак, против, верифицирани им се мандатите на сите 120 пратеници, со...

Досие