Контакт

Забава

Џенифер Анистон се појави во живо како презентерка на наградите „Еми“

Објавено пред

Џенифер Анистон, Зендаја и Треси Елис Рос лично го донесоа гламурот, додека поголемиот дел од холивудските ѕвезди останаа дома и од таму одговараа на виртуелните награди „Еми“.

Оваа година, прајм наградите беа многу поразлични бидејќи номинираните поставија камери во своите домови за виртуелно да присуствуваат на настанот среде пандемијата на Ковид-19.

Но, тоа не ги спречи најголемите имиња во телевизијата да сторат нешто во живо, решени да ја направат пригодата посебна, надвор од удобноста на нивните дневни соби, канцеларии и кујни.

Забава

Серена Вилијамс и ќерката пејат во дует на Инстаграм

Објавено пред

Серена Вилијамс и нејзината тригодишна ќерка Олимпија се здружија во симпатичен дует овој вторник.

39-годишната легенда на тенисот и нејзиното слатко првородено дете ја отпеаја тематската песна од детскиот цртан филм PAW Patrol.

Во услови на самоизолација, и двете се дотераа за големиот перформанс како да ќе излезат на сцена.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Узо Адуба ќе глуми во новата сезона на „На терапија“

Објавено пред

Десет години по третата и навидум последна сезона, „На терапија“ се враќа со нова sвезда, Узо Адуба („Портокаловата е новата црна“).

39-годишната Адуба е подготвена да глуми во новата сезона на популарната серија, портретирајќи ја новата психијатарка Брук Лоренс, се вели во соопштението за печатот на „ХБО“.

Получасовната драмска серија ќе ја следи Лоренс, додека таа управува со три различни пациенти, додека се занимава и со свои проблеми.

Продукцијата е предвидена да започне оваа есен, под строги правила и протоколи за снимање во услови на пандемија, а сезоната треба да се појави во 2021 година на “ХБО“.

Серијата првично дебитираше на „ХБО“ во 2008 година, следејќи го Габриел Брн како психотерапевт д-р Пол Вестон, кој се здружи со својата стара психијатарка, д-р Џина Тол (Дајан Вист), која не ја видел веќе 10 години, за да ги реши своите проблеми.

Прикажи повеќе...

Забава

Шведската принцеза Викторија и ќерката Естела избраа слична облека

Објавено пред

Дуото мајка-ќерка му се придружи на кралот на Шведска, Карл Густаф, на отворањето на Златниот мост во Слузбрун.

Весниците пишуваат дека сите сакаат да видат кралско мини-јас, без разлика дали станува збор за сличностите на принцезата Шарлот со принцезата Дијана или леди Сара Чато, или необичната сличност на принцот Хари со принцот Филип во неговата младост. Така, и осумгодишната принцеза Естела, која многу личи на својата мајка, престолонаследничката Викторија од Шведска, и која имаше иста боја на палто како и мајка си, изнуди насмевки и симпатии кај присутните на церемонијата, а и на социјалните мрежи.

Дуото мајка-ќерка му се придружи на кралот Карл Густаф на отворањето на Златниот мост во Слузбрун, Стокхолм, во сечењето жолта лента и одењето преку мостот низ лак на огномет. И двте носеа палта во карамела боја или т.н. камила-боја. Палтото на мајката е од брендот Manuela Icon, чија цена се движи околу 1.750 евра.

Естела е најстарото дете на принцезата Викторија, прва во редот за шведскиот престол. Малата Естела еден ден ќе влезе во историјата кога ќе се искачи на тронот пред својот помлад брат, четиригодишниот принц Оскар.

Нема сомнежи дека малата прицеза ги освојува срцата на луѓето во нејзината земја и на целиот континент со неодоливата насмевка и со појава што плени, коментираат медиумите.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија10 минути

МОН го повлече учебникот по Македонски јазик за петто одделение

Министерството за образование и наука го повлече учебникот по македонски јазик за петто одделение, поради несоодветна и дискриминирачка содржина. „...

Македонија54 минути

Пауновски: Нови вработувања ќе има следната година, дотогаш ќе се снаоѓаме

Државниот пазарен инспекторат добил од Владата ветување дека следната година ќе им бидат одобрени бараните 20 нови вработувања. Директорот на...

Македонија1 час

Поради контакт со Спасовски, само едно лице е во изолација

Државниот санитарен и здравствен инспекторат издал само едно решение за изолација на лице кое било во контакт со министерот за...

Македонија1 час

Пожарникарите протестираа пред канцеларијата на Шилегов

Пожарникарите на мирниот протест пред канцеларијата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, порачаа дека не се откажуваат од своето барање...

Македонија2 часа

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Поранешениот шеф на кабинетот на ексдиректорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот...

Македонија2 часа

„Изброј до 15 пред да ја заколеш жена ти“ – совет во учебник по македонски за шесто одделение

„Изброј до 15 пред да ја заколеш жена ти“ – ова е совет во учебник по македонски за шесто одделение....

Македонија3 часа

Советот за безбедност ќе одржи седница за состојбата со коронавирусот

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски во „Вила Водно“, утре, 29 октомври, со почеток во 11 часот, ќе се одржи...

Свет3 часа

Куба ја регистрира својата втора вакцина против коронавирусот

Куба официјално регистрира втора вакцина против Ковид-19, а испитувањата се очекува да почнат набргу, објави „Агенсија Кубана де нотисијас“ (АКН)....

Македонија5 часа

Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа поради загадувањето и пандемијата

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на Ковид-19, апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во...

Свет5 часа

(Видео) Меланија Трамп: Медиумите од мојот сопруг направија личност што не је препознавам

Првата дама на САД, Меланија Трамп, вчера одржа говор на предизборен митинг во Пенсилванија – тоа беше нејзино прво соло...

Македонија7 часа

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.   Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен...

Свет7 часа

Блумберг донира уште 15 милиони долари за кампања на Бајден

Американскиот милијардер Мајкл Блумберг донира дополнителни 15 милиони долари за претседателската кампања на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден во Охајо...

Свет7 часа

Од коронавирус во светот заразени повеќе од 44.155.000 лица

Повеќе од 44.155.000 лица се заразени од коронавирус во светот, според најновите статистички податоци што ги одржува специјализираната страница worldometers.info....

Свет7 часа

Русија ја поднесе својата вакцина во СЗО за забрзана регистрација

Русија поднесе барање до Светската здравствена организација (СЗО) за забрзана за регистрација и претквалификација на својата прва вакцина против новиот...

Европа7 часа

Ватикан најави божикна прослава на папата на интернет

Божикната прослава на папата Франциско ќе се емитува преку интернет оваа година без лично присуство на јавноста поради пандемијата на...

Свет18 часа

СЗО: Дневниот број на смртни случаи од Ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела

Дневниот број на смртни случаи од Ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела, соопшти Светската здравствена организација (СЗО)....

Македонија18 часа

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, позитивна на Ковид-19

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, објави дека е позитивна на Ковид-19. Таа вели дека нема симптоми и дека се чувствува...

Европа20 часа

Во Италија рекордни 21.994 новозаболени и 221 починат од коронавирус

Во изминатите 24 часа во Италија се регистрирани 21.994 нови случаи на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство. Ова е...

Македонија21 час

Во Македонија 628 нови случаи на коронавирус и 15 починати

Во последните 24 часа во Македонија потврдени се 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 пациенти, соопшти Министерството за здравство....

Македонија22 часа

Собранието ги верифицира мандатите на четворицата нови пратеници

Собранието на денешната седница ги верифицираше мандатите на новите чет ворицатапратеници Мирче Аџиоски од ВМРО-ДПМНЕ, Рина Ајдари од ДУИ, Мирослав...

Досие