Контакт

Забава

Џенифер Лопез не го носи свршеничкиот прстен од Алекс Родригез

Објавено пред

Џенифер Лопез ги потсети своите фанови во средата дека знае како да позира во бел летен костум.

51-годишната Латино зрачи со стил и гламур во своето најновото издание. „На врвот на светот“, напиша таа под фотографијата.

Но, шоубиз медиумите веднаш забележаа дека на фотографиите направени позади сцена на фотосесијата, таа го нема дијамантскиот свршенички прстен од Алекс Родригез на својата лева рака.

Џенифер и Алекс ги демантираа шпекулациите дека повеќе не се заедно. Тие споделија дека, наводно, се обидуваат да ја поправат врската.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Британски медиуми: Тројца членови на кралското семејство го игнорираа Хари на погребот

Објавено пред

Тројца членови на кралското семејство го игнорираа принцот Хари на погребот на принцот Филип, изјави извор за „Дејли мејл“.

Принцезата Ана, принцот Едвард и неговата сопруга Софи го одбегнуваа Хари и не сакаа да имаат никаков контакт со него, а недостигот на интеракција беше потврден од бројни камери, кои не ја снимија нивната средба или разговор.

Ова беше првпат Хари да зачекори во Велика Британија откако тој и Меган Маркл дадоа интервју за Опра Винфри во кое тие ја обвинија „фирмата“ за ширење лаги и тврдат дека еден член на кралското семејство бил „загрижен“ колку ќе биде темна кожата на Арчи пред да се роди момчето. Интервјуто, кое беше прикажано низ целиот свет минатиот месец, се верува дека придонело за раздор меѓу Сасекс и кралското семејство.

Изворот рече дека Хари бил пречекан на дворот со голема воздржаност и дека биле доста ладни кон него.

„Сите мислат дека неговото однесување е неприфатливо и се залагаат за кралицата.“ Иронично, единствениот што се однесуваше убаво кон него беше принцот Ендрју, затоа што тој знае како е да се биде аутсајдер, рече изворот.

И покрај овие обвинувања, браќата принцот Вилијам и принцот Хари беа снимени како разговараат по погребот, а некои тврдат дека разговорот траел два часа и дека им се придружил и нивниот татко, принцот Чарлс.

Прикажи повеќе...

Забава

Роберт Де Ниро мора да работи напорно поради животниот стил на поранешната сопруга

Објавено пред

Начинот на живот на поранешна сопруга на Роберт Де Ниро го принудува да работи постојано, тврди адвокатскиот тим на холивудската легенда.

Ѕвездата на „Ирецот“ се разведува од Грејс Хајтауер, а неговиот правен тим открива дека тој мора да работи со „неверојатно темпо поради жедта на поранешната Стела Мекартни“.

Во текот на виртуелното рочиште за развод во петокот (16 април), адвокатката Керолајн Краус рече: „Господин Де Ниро има 77 години и иако го сака својот занает, тој не треба да биде принуден да работи со вакво ненормално темпо затоа што така мора. Кога ќе престане тоа?“

„Кога ќе има можност да не го прифаќа секој проект што ќе му го понудат, и да не мора да работи шест дена во неделата по 12 часови во денот за да може да биде во чекор со жедта на госпоѓата Хајтауер за Стела Мекартни? Тој може да се разболи утре, и забавата ќе заврши.“

Ова доаѓа откако Де Ниро тврдеше дека претрпел финансиски удар поради пандемијата на коронавирусот.

Холивудската sвезда (77) се отвори за своите финансии на суд откако неговата отуѓена сопруга Грејс Хајтауер побара итен налог за зголемување на нејзиниот месечен кредитен лимит од 50. 000 долари на 100. 000 долари.

Тој се појави на суд преку Скајп, а неговите адвокати рекоа дека ѝ го преполовил лимитот за кредитни картички откако синџирот ресторани „Нобу“ и хотелот „Гринич“ – во кои тој има удели – беа затворени или делумно затворени со месеци среде пандемија. Адвокатката му рече на судијата дека синџирот ресторани изгубил 3 милиони долари во април и следните месеци дополнителни 1,87 милиони долари.

Таа додаде дека во предбрачниот договор на Де Ниро и Хајтауер од 2004, јасно е наведено дека тој ќе и исплатува 1 милион долари годишно доколку заработи 15 милиони долари или повеќе, а неговите исплати ќе се намалуваат пропорционално со неговиот приход.

„Според сметките и според неговиот деловниот менаџер, во најдобар случај, односно ако сè започне да се врти оваа година, господин Де Ниро ќе има среќа ако заработи 7,5 милиони долари оваа година,“ рече адвокатката.

Актерска легенда: Импресивната листа на филмски остварувања на Де Ниро го прави еден од најголемите актери на неговата генерација.

Прикажи повеќе...

Забава

Бред Пит сакал да го промени имиџот на убаво момче на почетокот на својата кариера

Објавено пред

Бред Пит се обиде да го избрише имиџот на убаво момче порано во својата актерска кариера со многу посеризна улога улога во филмот „Калифорнија“ од 1993 година.

Во видеоклип од претстојната серија E! True Hollywood Story („Вистинска холивудска приказна“) за животот на холивудските ѕвезди пред и откако станале славни, режисерот на „Калифорнија“, Доминик Сена и други режисери и автори ја објаснуваат динамиката на раната кариера на Пит по неговото појавување во хитот „Телма и Луиз“ од 1991 година.

Авторот на „Култ на славните“, Купер Лоренс, за медиумите раскажува за изненадниот отскок во кариерата на тогашниот ерген Пит во раните 90-ти.

„Одеднаш тој стана лице кое постојано беше на насловната страница на списанијата“, вели Лоренс, „и сите сакаа да знаат за неговиот социјален живот, со кого излегува и дали има девојка“.

Режисерот Доминик Сена го објасни синџирот на настани што доведоа до тоа актерот, кој сега има 57 години, да добие погруба улога во филм како Early Grayce за да го смени на лакот на својата кариера.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија5 часа

Стигнаа 10.530 дози од „Фајзер“, од среда ќе бидат распределени на пунктовите за вакцинација

Попладнево стигна првата пратка од вакцините на „Фајзер“, која властите ја обезбедиjа cо директни преговори со овој производител, информираат од...

Европа5 часа

Шведски доктор: Секој ден фрламе стотици дози „астра зенека“

Стотици дози од вакцината на „Астра зенека“ против Ковид-19 се фрлаат секој ден во Стокхолм затоа што жителите одбиваат да...

Македонија6 часа

Груевски: Тие си знаат чиј имот замрзнале, но мој сигурно не е

Денес дознав дека деновиве ОЈО објавило дека замрзнале наводен мој имот, односно земјиште и два помали стана што ги бев...

Европа9 часа

Политичките лидери за Суперлигата: Богатите не може да ја присвојат убавината на фудбалот

Дванаесет големи европски фудбалски клубови синоќа објавија дека ќе стартуваат нова Суперлига, затворено натпреварување, во кое ќе играат само најсилните...

Македонија9 часа

35 починати и 135 нови случаи на Ковид-19

Oд Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 841 тестирањe, а регистрирани се 135 нови случаи...

Македонија10 часа

Рестриктивните мерки продолжуваат и во наредните седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Комисијата за заразни болести и врз основа на...

Македонија11 час

Џафери тврди дека ги консултирал институциите – заразените пратеници гласале според дополнителен протокол

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешната прес-конференција рече дека бил приморан да се потпре на дополнетиот протокол со кој...

Економија13 часа

Угостителите утре излегуваат на протест, бараат спас за секторот

Туристичко-угостителскиот сектор се наоѓа во исклучително тешка положба, а за негов спас е потребна сериозна и континуирана финансиска помош каква...

Македонија14 часа

Филипче: Состојбата со новозаразени е стабилна, бројот на пациенти намален

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека имал состанок со директорите на клиниките и на ковид-центрите на кој била направена...

Македонија15 часа

Границата со Грција останува затворена за македонските граѓани, Србите можат да патуваат преку Бугарија

Грчките граници остануваат затворени за влез на државјани на трети земји, меѓу кои и Северна Македонија. За нив, владата во...

Регион16 часа

Словенија ги ублажува мерките, до 100 луѓе ќе можат да се соберат на едно место

Словенија полека ги олеснува мерките, па од денес е во сила одлуката на владата дека можат да се соберат до...

Македонија17 часа

Денеска во Македонија пристигнуваат 10.000 вакцини на „Фајзер“

Попладнево се очекува да стигнат 10.000 вакцини на „Фајзер“, а според најавите, уште толку ќе пристигнат и следната недела. Вакцините...

Европа17 часа

Макрон: Санкциите не се доволни за Русите, треба остро да се разговара со нив

Тензиите на руско-украинската граница се неприфатливи, смета францускиот претседател Емануел Макрон, тврдејќи дека санкциите против Русија не се доволни. „Денешната...

Свет1 ден

Убиецот кој застрела осум луѓе во „Федекс“ го купил оружјето легално

Момчето кое уби осум лица со огнено оружје во објект на „Федекс“ во Индијанаполис, САД, а потоа изврши самоубиство, купил...

Свет1 ден

Келин: Руските власти нема да дозволат Навални да умре во затвор

Рускиот амбасадор во Велика Британија, Андреј Келин, изјави денеска во интервју за Би-Би-Си дека власта нема да дозволи Алексеј Навални...

Македонија1 ден

Заев: Со згрозување ја примив информацијата дека за Мицкоски гласањето во Собрание било тероризам

Со згрозување ја примив информацијата дека за Христијан Мицкоски овој чин бил тероризам. Мицкоски се дрзна гласањето помош за граѓаните...

Македонија1 ден

Мицкоски за болните пратеници во Собранието: Ова е тероризам, а не 27 април

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го коментира доаѓањето на пратениците болни од коронавирус во Собранието. „Ова во Собрание е тероризам,...

Македонија1 ден

Во Македонија 364 нови случаи на коронавирус, починаа 24 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 364 нови случаи на коронавирус, 24 лица починаа, а оздравеа 689 заболени,...

Македонија1 ден

Изгласан петтиот пакет мерки, гласаа и двајца пратеници позитивни на Ковид-19

Собранието го изгласа петтиот пакет економски мерки за помош на стопанствениците и економијата погодени од пандемијата. Изгласани се Законот за...

Македонија1 ден

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од ковид да одат во Собрание

Зоран Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од КОВИД во изолација, во скафандери да одат во Собрание,...

Досие