Контакт

Забава

Џеф Бриџис за сопругата Сузан: Toa беше љубов на прв поглед

Објавено пред

На 5 јуни оскаровецот Џеф Бриџис и неговата сопруга Сузан Гестон прославија импресивни 43 години брак, ретка романтична пресвртница особено во Холивуд.

„Навистина сум благословен“, рече 70-годишниот актер во интервју за „Пипл“ во средата.

„Ние сме многу различни како луѓе и тоа го славиме наместо да дозволиме да нè раздвои. Ја почитувам нејзината мудрост. “

Џеф првпат ја запознал својата сопруга во 1974 година кога таа била 20-годишна келнерка на ранчот „Пардајс вали“ во Монтана, каде што тој го снимал вестернот на Франк Пери, „Ранчо Делукс“.

„Тоа беше љубов на прв поглед“, вели Бриџис, кој се ожени со неа две години подоцна.

Во ноември минатата година неразделната двојка го продаде својот ранч Монтесито од 3.517 квадратни метри на сосетката Опра Винфри за 6.85 милиони долари.

Сега живеат во Монтана, а минатиот Божиќ го поминаа во својот нов дом заедно со трите ќерки Изабел (39) Џесика (37) и Хејли (34) и нивните семејства.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Бизарно

Полицаец бил убиен од петел откако упаднал на нелегална борба со птици на Филипините

Објавено пред

Филипински полицаец бил убиен од петел за време на рација на нелегална борба со петли во провинцијата Северен Самар.

Полицаецот Кристен Болок бил прободен од остар предмет – челично сечило што вообичаено е прицврстено на ногата на петлите во овие нелегални борби.

Сечилото го пресекло во пределот на левиот бут, притоа погодувајќи клучна артерија. Тој бил итно пренесен во болница, но по пристигнувањето бил прогласен за мртов.

На Филипините борбите со петли се забранети со цел да се спречи групирање на луѓе за време на пандемијата.

Пред пандемијата, тоа беше дозволено на лиценцирани места и тоа само во недела и празници, како и за време на локални прослави што траат најмногу три дена, јави Филипинската новинска агенција (ПНА), а пренесе Би-би-си.

Началникот на покраинската полиција Арнел Апуд за новинската агенција АФП изјавил дека инцидентот бил несреќен случај, нарекувајќи го бизарен настан каде работите тргнале во погрешна насока и е тешко да се објаснат.

„Не можев да верувам кога првично ми пријавија. Ова е прв пат во моите 25 години како полицаец да загубам човек прободен од сечило на петел“, рекол тој.

Началникот на полицијата исто така ја испрати длабоко сочувство до семејството на жртвата, соопшти ПНА.

Прикажи повеќе...

Забава

Серена Вилијамс и ќерката пејат во дует на Инстаграм

Објавено пред

Серена Вилијамс и нејзината тригодишна ќерка Олимпија се здружија во симпатичен дует овој вторник.

39-годишната легенда на тенисот и нејзиното слатко првородено дете ја отпеаја тематската песна од детскиот цртан филм PAW Patrol.

Во услови на самоизолација, и двете се дотераа за големиот перформанс како да ќе излезат на сцена.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Узо Адуба ќе глуми во новата сезона на „На терапија“

Објавено пред

Десет години по третата и навидум последна сезона, „На терапија“ се враќа со нова sвезда, Узо Адуба („Портокаловата е новата црна“).

39-годишната Адуба е подготвена да глуми во новата сезона на популарната серија, портретирајќи ја новата психијатарка Брук Лоренс, се вели во соопштението за печатот на „ХБО“.

Получасовната драмска серија ќе ја следи Лоренс, додека таа управува со три различни пациенти, додека се занимава и со свои проблеми.

Продукцијата е предвидена да започне оваа есен, под строги правила и протоколи за снимање во услови на пандемија, а сезоната треба да се појави во 2021 година на “ХБО“.

Серијата првично дебитираше на „ХБО“ во 2008 година, следејќи го Габриел Брн како психотерапевт д-р Пол Вестон, кој се здружи со својата стара психијатарка, д-р Џина Тол (Дајан Вист), која не ја видел веќе 10 години, за да ги реши своите проблеми.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија17 минути

МОН го повлече учебникот по Македонски јазик за петто одделение

Министерството за образование и наука го повлече учебникот по македонски јазик за петто одделение, поради несоодветна и дискриминирачка содржина. „...

Македонија1 час

Пауновски: Нови вработувања ќе има следната година, дотогаш ќе се снаоѓаме

Државниот пазарен инспекторат добил од Владата ветување дека следната година ќе им бидат одобрени бараните 20 нови вработувања. Директорот на...

Македонија1 час

Поради контакт со Спасовски, само едно лице е во изолација

Државниот санитарен и здравствен инспекторат издал само едно решение за изолација на лице што било во контакт со министерот за...

Македонија2 часа

Пожарникарите протестираа пред канцеларијата на Шилегов

Пожарникарите на мирниот протест пред канцеларијата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, порачаа дека не се откажуваат од своето барање...

Македонија2 часа

Поранешениот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски, осуден на шест години затвор

Поранешениот шеф на кабинетот на ексдиректорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна во случајот...

Македонија2 часа

„Изброј до 15 пред да ја заколеш жена ти“ – совет во учебник по македонски за шесто одделение

„Изброј до 15 пред да ја заколеш жена ти“ – ова е совет во учебник по македонски за шесто одделение....

Македонија3 часа

Советот за безбедност ќе одржи седница за состојбата со коронавирусот

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски во „Вила Водно“, утре, 29 октомври, со почеток во 11 часот, ќе се одржи...

Свет4 часа

Куба ја регистрира својата втора вакцина против коронавирусот

Куба официјално регистрира втора вакцина против Ковид-19, а испитувањата се очекува да почнат набргу, објави „Агенсија Кубана де нотисијас“ (АКН)....

Македонија5 часа

Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа поради загадувањето и пандемијата

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на Ковид-19, апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во...

Свет5 часа

(Видео) Меланија Трамп: Медиумите од мојот сопруг направија личност што не је препознавам

Првата дама на САД, Меланија Трамп, вчера одржа говор на предизборен митинг во Пенсилванија – тоа беше нејзино прво соло...

Македонија7 часа

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.   Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен...

Свет7 часа

Блумберг донира уште 15 милиони долари за кампања на Бајден

Американскиот милијардер Мајкл Блумберг донира дополнителни 15 милиони долари за претседателската кампања на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден во Охајо...

Свет7 часа

Од коронавирус во светот заразени повеќе од 44.155.000 лица

Повеќе од 44.155.000 лица се заразени од коронавирус во светот, според најновите статистички податоци што ги одржува специјализираната страница worldometers.info....

Свет7 часа

Русија ја поднесе својата вакцина во СЗО за забрзана регистрација

Русија поднесе барање до Светската здравствена организација (СЗО) за забрзана за регистрација и претквалификација на својата прва вакцина против новиот...

Европа7 часа

Ватикан најави божикна прослава на папата на интернет

Божикната прослава на папата Франциско ќе се емитува преку интернет оваа година без лично присуство на јавноста поради пандемијата на...

Свет18 часа

СЗО: Дневниот број на смртни случаи од Ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела

Дневниот број на смртни случаи од Ковид-19 во Европа е 40% поголем од минатата недела, соопшти Светската здравствена организација (СЗО)....

Македонија18 часа

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, позитивна на Ковид-19

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, објави дека е позитивна на Ковид-19. Таа вели дека нема симптоми и дека се чувствува...

Европа20 часа

Во Италија рекордни 21.994 новозаболени и 221 починат од коронавирус

Во изминатите 24 часа во Италија се регистрирани 21.994 нови случаи на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство. Ова е...

Македонија21 час

Во Македонија 628 нови случаи на коронавирус и 15 починати

Во последните 24 часа во Македонија потврдени се 628 нови случаи на коронавирус, починаа 15 пациенти, соопшти Министерството за здравство....

Македонија22 часа

Собранието ги верифицира мандатите на четворицата нови пратеници

Собранието на денешната седница ги верифицираше мандатите на новите чет ворицатапратеници Мирче Аџиоски од ВМРО-ДПМНЕ, Рина Ајдари од ДУИ, Мирослав...

Досие