Контакт

Забава

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на ковид-протоколите

Објавено пред

Една од најголемите холивудски sвезди проговори за заканата на Том Круз кон екипата на „Невозможна мисија“ и застана во одбрана на својот колега.

На радиоемисијата на Хауард Стерн, Џорџ Клуни рече: „Тој (Том) не реагираше премногу затоа што тоа е проблем. Имам пријател кој е помошник-режисер во друга ТВ-серија, кој имаше речиси идентична ситуација“.

59-годишниот Клуни беше во емисијата за да го промовира својот нов филм „Полноќно небо“.

Во средата британскиот весник „Сан“ објави дека Том Круз во текот на снимање сцени во Лондон на новиот филм „Мисија: невозможно“ им се заканил со откази на сите од екипата кои очигледно ги прекршиле безбедносните протоколи за Ковид-19 стоејќи премногу блиску еден до друг.

Иако негодувањето било оправдано, според Клуни, сепак, тој призна дека би пристапил поинаку на ситуацијата.

„Вие сте во позиција на моќ и е незгодно. Вие имате одговорност за сите други и тој е апсолутно во право за тоа. Ако продукцијата се намали, многу луѓе остануваат без работа. Луѓето треба да го разберат тоа и да бидат одговорни. Едноставно, не е мој стил на тој начин да ги водам сите на задача,“ рече Клуни.

„Мислам дека не помага да укажувате на специфични луѓе на тој начин … но, секој има свој стил. Луѓето кои беа таму ќе ни кажат повеќе за тоа. Јас разбирам зошто го стори тоа. Тој воопшто не греши. Не знам дали ќе постапев исто така, но не ги знам сите околности, можеби тој се соочил со таква ситуација 10 или 15 пати претходно“.

Се чини дека напнатоста сè уште расте на снимањето на „Мисија: невозможно“, бидејќи „Сан“ во средата ја објави веста дека пет члена на екипата дале отказ по тирадата на Круз.

Забава

Шварценегер ги покажа мускулестите нозе

Објавено пред

Тој се стекна со светска слава со бодибилдинг, кога го препознаваа под псевдонимот „австриски даб“.

И децении потоа, Арнолд Шварценегер одржува форма, па така и оваа недела ја започна со вообичаеното возење велосипед покрај плажа.

73-годишниот поранешен гувернер на Калифорнија ги покажа мускулестите нозе додека се движеше по велосипедска патека на плажата Вил Роџерс. Терминаторот се погрижи да преземе мерки на претпазливост и заштита со носење маска на лице во тек на пандемија на коронавирусот.

Пред неколку дена Шварценегер се појави на Инстаграм со неговиот син Џозеф Баена, кој оди по стапките на својот татко во бодибилдинг.

На фотографијата објавена од Џозеф (23) таткото и синот стојат пред мурал на кој се гледа Арни во најславните денови, кога го нарекуваа „австрискиот даб“.

Прикажи повеќе...

Забава

Мајкл Б. Џордан и Лори Харви на раскошно бегство во Сент Бартс

Објавено пред

Мајкл Б. Џордан и неговата нова девојка Лори Харви беа уловени од папараците за време на нивното романтично бегство во Сен-Бартелеми минатиот петок.

Со чаша мартини во раката, 33-годишниот актер и моментно најсекси маж на планетава, ја прегрнува атрактивната манекенка на лебдечка платформа среде океан.

Тие заедно го прославија нејзиниот 24-ти роденден.

Мајкл Б. Џордан во ноември беше прогласен за најсекси маж на светот за 2020 година, според магазинот „Пипл“.

Прикажи повеќе...

Забава

Костимот за капење на Кајли Џенер го вжешти „Инстаграм“

Објавено пред

Кајли Џенер го запали „Инстаграм“ во вторникот вечерта кога сподели три селфија.

Најмладата сестра во семејството Кардашјан ги покажа бујните облини во микробикини во боја на праска и напиша: „Уште еден вторник навечер“.

Реалниот могул (23) стои пред бела заднина на зајдисонце, облеана во килибарна сончева светлина.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија16 минути

Судскиот совет ја разреши Татјана Михајлова поради несовесно работење

Судскиот совет ја разреши судијката Татјана Михајлова од судиската функција поради нестручно и несовесно работење. Постапката против неа се водела...

Свет28 минути

(Видео) Трамп ја напушти Белата куќа

Доналд Трамп ја напушти Белата куќа и со тоа му го отстапи местото на новиот претседател на САД, Џо Бајден....

Свет3 часа

(Видео) Во Вашингтон поставени железна ограда и бетонски блокови – „Ова потсетува на Багдад“

Инаугурацијата на Џо Бајден за претседател на Соединетите Американски Држави ќе се одржи денеска напладне по локално време, односно во...

Свет4 часа

Русите тврдат дека нивната вакцина „епивакорона“ обезбедува стопроцентна заштита

Втората руска вакцина против Ковид-19 обезбедува стопроцентна заштита, соопшти здравствениот регулатор „Роспотребнадзор“, врз основа на резултатите од клиничките испитувања, објави...

Македонија4 часа

ИЈЗ: Намален бројот на нови позитивни случаи, зголемен бројот на оздравени лица

Во периодот од 11 до 17 јануари е забележано намалување на бројот на нови позитивни случаи и на процентот на позитивни...

Топ5 часа

МВР го пронајде тетовецот кој објави видео како незаконски поминува на наплатна рампа

Тетовската полиција го расчисти случајот со видео-клипот кој неодамна преку социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави во јавноста, а се однесува...

Свет5 часа

(Видео) Кина гради голем камп за карантин

Кина забрзано гради огромен камп за карантин, кој може да прими над 4.000 луѓе, пишува Си-ен-ен. Десетици милиони луѓе во...

Свет6 часа

Џо Бајден денеска ќе стане 46. претседател на САД

Џо Бајден денеска ќе положи заклетва како 46. претседател на САД. За разлика од претходните церемонии, традиционалните говори, настапи и...

Македонија6 часа

Во делови од Македонија почувствуван земјотрес со епицентар во Албанија

Земјотрес со локална Рихтерова магнитуда од 4,0 степени во соседна Албанија бил почувствуван во делови од државата синоќа околу 3.29...

Свет18 часа

Германија воведува уште построги мерки до 14 февруари

Германија ќе воведе уште построги мерки на заклучување и нивно продолжување до 14 февруари. Канцеларката Ангела Меркел се состана со...

Свет19 часа

ЕУ очекува до лето да биде вакцинирано најмалку 70 проценти од населението

Земјите од Европската унија треба до лето да имаат за цел да вакцинираат најмалку 70 проценти од нивната возрасна популација,...

Македонија20 часа

Матурантите ќе го бојкотираат почетокот на второто полугодие

Средношколскиот сојуз ги повика матурантите да го бојкотираат почетокот на второто полугодие кое стартува во четврток. Како образложение го наведуваат...

Македонија20 часа

Во Македонија нови 400 заболени и 11 починати од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2327 тестирања, а регистрирани се 400 нови случаи на...

Македонија22 часа

Владата го усвои планот за распределба на административните службеници

Владата денеска на својата 40-та седница го усвои планот за распределување на административните службеници вработени преку програмата К5, соопшти првиот...

Македонија1 ден

Угостителските објекти од четврток ќе работат до 21 часот

Донесена е одлука угостителските објекти да работат до 21 часот, наместо до 18 часот како што беше претходно. За ова...

Македонија1 ден

Влада: Нема да се гради ски-центар на Галичица, ќе се донесе и ДУП за охридското крајбрежје

Нема да се гради ски-центар на Галичица, а ќе се донесе и ДУП за охридското крајбрежје, велат од Владата по...

Македонија1 ден

Повеќе нема да се лекуваат пациенти со коронавирус на очна и на клиниката за уво, нос и грло

Ковид центарот на Клиниката за Очни бочести од вчера е затворен. Од Министерството за здравство информираат дека во текот на денешниот...

Македонија1 ден

Вучиќ: Помошта со вакцини за Северна Македонија е братски и пријателски потег

Сепскиот претседател, Александар Вучиќ, денеска истакна дека не вреди за Србите да бидат здрави, ако луѓето во околината имаат милион...

Свет1 ден

Истражување: Една третина од излекуваните од коронавирус повторно се разболуваат

Една третина од луѓето кои се лекувале од коронавирус по пет месеци морале повторно да бидат згрижени во болница, според...

Македонија1 ден

Водици годинава без скокање по крстот

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето...

Досие