Контакт

Забава

Џорџ Клуни во преговори да режира филмска адаптација на бестселерот на Моринџер

Објавено пред

Џорџ Клуни е актер оскаровец, сценарист и продуцент, кој брзо станува голем играч и како филмски режисер.

Ѕвездата на „Сиријана“ се подготвува за својот следен проект како режисер – филмска адаптација на автобиографијата на писателот добитник на Пулицерова награда, Ј. Р. Моринџер – познатиот бестселер од 2005 година  The Tender Bar.

Филмот ќе биде седми игран филм под режисерска палка на Клуни, вклучувајќи го и „Добра ноќ и добра среќа“ (2005), за кој беше номиниран за Оскар за најдобар режисер.

Најавата, според „Дедлајн“, доаѓа во време кога Клуни ја завршува продукцијата на филмот на стрим-платформата „Нетфликс“, The Midnight Sky, во кој тој и глуми и го режира.

Големата холивудска ѕвезда и косопственик на брендот на текила „Казамигос“ во 2018 година се најде на врвот на листата на „Форбс“ на најплатени актери во светот. „Казамигос“ во 2018 годинава заработи 700 милиони долари, на што славниот актер заработил околу 233 милиони долари, беше објавено на сајтот на магазинот „Форбс“.

Забава

Дали Џејмс Корден ја заменува Елен Деџенерис како домаќин на шоуто изложено на скандал?

Објавено пред

Бидејќи ток-шоуто на Елен Деџенерис станува сè повеќе вовлечено во скандал и е на работ на колапс, Британецот Џејмс Корден, водител на популарното „Лејт лејт шоу“ на телевизијата „Си-би-ес“ наводно е во преговори да ја замени.

Цитирајќи инсајдер, британски „Сан“во саботата објави дека Корден (41) одамна се сметаше за „долгорочен наследник“ на 62-годишната Деџенерис дури и пред да се појават наводите за непријателска работна атмосфера зад камерите.

Корден, британски актер и комичар, стана популарен со неговото ток-шоу кое вклучува сегменти како што е „карпул караоке“ – домаќинот Корден пее заедно со гостинот музичар додека се возат во автомобил – како и Drop The Mic сегмент во кој Корден и гостите се вклучуваат во рап-битки.

Истиот извор изјави за „Сан“: Џејмс и неговиот тим се иноватори во модерната телевизија, а нивниот производ стекнува сè поголемо глобално признание.

Изворот додаде дека Корден веќе „има огромна посветена публика, глобална привлечност и Холивуд го сака“.

„Замената на Елен секогаш ќе биде тежок предизвик, но тој е природно фит за лесна транзиција. Џејмс го освежува утрото и потоа во текот на денот со слободна рака ќе му биде дозволено да гради нова попладневна ера“.

Проблемите за Деџенерис започнаа минатиот месец, кога „Баз њуз“ објави експлозивен извештај во кој беше изложена реалноста на работењето зад камерите во „Шоуто на Деџенерис“. Телевизијата „Ворнер Брос“, која што го продуцира шоуто од 2003 година до денес, спроведе интерна истрага по поплаките за наводно малтретирање на вработените и расизам.

Прикажи повеќе...

Забава

Kарли Клос елегантна и шик на прошетка на песокот

Објавено пред

Манекенката Карли Клос изгледа елегантно целата во бело додека бега од високите температури на плажа во Санта Моника.

Таа и нејзиниот сопруг Џошуа Кушнер пред една недела беа на одмор со своите пријатели Кети Пери и нејзиниот свршеник Орландо Блум. Карли не можеше да остане подалеку од океанот и овој викенд кога се врати на прошетка на песокот.

28-годишната манекенка се издвојува од толпата со отмена бела облека што ја штити од сонцето. На себе има бела ленена кошула врзана под струкот со засукани ракави и здолниште во иста боја, што го допира песокот.

Ѕвездата од модните писти, висока 1,87 метар, својот стилски изглед го дополни со федора-шапка со црна лента и црни очила за сонце.

Нејзе ѝ се придружија две пријателки, кои беа облечени далеку поедностано за прошетка на плажата.

Во 2018 година Крос беше втора на листата на топ-десетте најплатени манекеки во светот со заработка од 13 милиони долари, според магазинот „Форбс“.

Прикажи повеќе...

Забава

На премиерата на „Не е време за умирање“ Бен Афлек нема да стапне на црвениот тепих

Објавено пред

Шефовите на новиот филм за најпознатиот таен агент Џејмс Бонд сакаат актерката Ана де Армас, една од Бонд девојките, да присуствува на црвениот тепих без нејзиното момче Бен Афлек.

Де Армас (32) ќе го краси сребрениот екран како зрела сирена Палома во новиот филм „Не е време за умирање“, кој ќе почне да се прикажува во киносалите на 20 ноември.

И, со цел сите погледи да бидат свртени кон sвездата на филмот Даниел Крејг (52), шефовите на серијалот за британскиот агент 007, сакаат момчето на Ана, харизматичниот Бен, да не ја придружува на црвениот тепих.

„Би било катастрофа доколку било какво јавно изразување чувства на Бен кон Ана го засенат настанот“, објасни извор за британски „Сан“ во саботата.

Премиерата на долгоочекуваниот нов филм беше одложувана поради светската здравствена криза, така што „шефовите на серијалот сакаат ѕвездите на филмот да бидат во центарот на вниманието на црвениот тепих“.

„Да му кажете на вашето момче да остане дома на вашата голема филмска премиера може да биде незгодно, но Бен прави сè што може за да ја израдува Ана, извор близок до парот неодамна изјави за „ЈуЕс викли“.

„Бен е толку мил спрема Ана. Таа може да спомне било што – ручек, патување или слично. И тој ќе го стори тоа “, додава инсајдерот

„Не е време за умирање“ првично требаше да почне да се прикажува во киносалите во април, но, како и многу претстојни филмови, тој беше одложен.

Даниел Крејг по многу шпекулации потврди дека за последен пат ја игра улогата на Бонд.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ2 минути

Прегазена жена во Охрид

Деветнаесетгодишен скопјанец со „мерцедес“ на ул.„Сирма Војвода“ во Охрид удрил во пешакот М.Т.(58) од Охрид. Жената била префрлена за укажување...

Свет1 час

Гутереш: Коронавирусот ќе уништи генерации поради затворањето на училиштата

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш предупреди дека светот се соочува со „генерациска катастрофа“ поради затворањето на училиштата во...

Свет2 часа

СЗО ќе распореди меѓународен тим експерти во Вухан

Светската здравствена организација соопшти дека тимот што го истражува потеклото на пандемијата на коронавирусот ја завршил својата мисија во Кина...

Европа3 часа

Расте бројот на тешко заболени од коронавирус во Франција

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во одделите за интензивна нега во Франција денеска се искачи на 384, што е...

Македонија3 часа

Напладне конститутивна седница на новиот парламентарен состав

Денеска напладне треба да се одржи конститутивна седница на новиот парламентарен состав по предвремените избори, кои се одржаа на 15...

Македонија14 часа

Привремено е прекината потрагата по момчето кое се удави во Преспанското езеро

Потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанското езеро е привремено прекината поради временските услови. Како што информираат од...

Регион14 часа

Преглед на состојбата во регионот: Во Албанија почина уште еден лекар, во Србија пад на бројот на новозаразени

Преглед на состојбата со коронавирусот во регионот во изминатото деноноќие. Уште еден лекар почина во Албанија од коронавирус Во болницата...

Македонија16 часа

Поранешни вработени во СЈО бараат од Пендаровски да им се извини: „Обвинителството не беше една личност“

Поранешни вработени во Специјалното јавно обвинителство реагираа на говорот на претседателот Стево Пендаровски во Пелинце. Тие велат дека СЈО не...

Топ18 часа

Лекар од Итната помош физички нападнат од татко на починато лице

Taтко на момче кое починало во сообраќајна несреќа, нападнал лекар од Итната медицинска помош. Лекарот бил на интервенција по претходно...

Македонија18 часа

Досега 500 лица починаа од коронавирус во Македонија

Бројот на починати од коронавирус во земјава достигна 500 лица, откако денеска беа потврдени 3 нови смртни случаи. Тројцата починати...

Македонија18 часа

Гостивар со најмногу новозаразени во изминатото деноноќие

Гостивар е на врвот на листата со најмногу новозаразени од коронавирус во земјава во изминатите 24 часа. Според податоците на...

Свет19 часа

СЗО: Mајките да ги дојат своите деца и кога имаат ковид-19

Светската здравствена организација денеска предупреди дека наспроти големите надежи за пронаоѓање на вакцина, можеби никогаш нема да има чудотворено решение...

Македонија21 час

Нови 74 заболени и тројца починати од ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на...

Свет22 часа

Германските ученици се вратија во училишните клупи во екот на пандемијата

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави...

Македонија22 часа

Џафери: Добро се чувствувам, јас ќе ја водам седницата

Претседателот на Собранието, Тала Џафери изјави дека утре тој ќе ја води конститутивната седница. Џафери денеска ја напушта Клиниката за...

Свет24 часа

Руски доктор: Пандемијата личи на проба за биолошка војна

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус личи на проба за биолошка војна, изјави рускиот детски хирург, Леонид Рошаљ, пренесе „Спутник“. „...

Свет1 ден

Мелбурн ги затвора речиси сите продавници и фабрики за да го спречи вирусот

Вториот по големина австралиски град Мелбурн, во кој веќе на сила е ноќен полициски час, најави нови ограничувања за индустријата,...

Свет1 ден

Латинска Америка најтешко погоден регион во светот, има речиси пет милиони заразени

Аргентина вчера надмина 200.000 случаи на ковида-19, Колумбија поставува дневен рекорд, а во Латинска Америка се рушат црните рекорди со...

Свет1 ден

Трамп: Ретко кој заслужил смртна казна повеќе од бомбашот од Бостон

Американската сојузна влада би можела уште еднаш да побара смртна казна за Чеченецот Џохар Царнаев, изјави американскиот претседател Доналд Трамп....

Свет1 ден

Германците сакаат да продолжат да работат од дома и по пандемијата

Поголем дел од Германците сакаат да ја задржат можноста за работа од дома и по завршувањето на пандемијата на коронавирус,...

Досие