Контакт

Актуелно

Македонија1 час

ГОБ „8 Септември“: На Јанакиески не му се констатирани повреди

Од ГОБ „8 Септември“ попладнево преку сооопштение информираат дека ексминистерот Миле Јанакиески е примен кај нив по инцидентот во затворот...

Македонија2 часа

Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...

Македонија3 часа

Нинџа: 27 април да биде поука за идните генерации, политиката да не си игра со чувствата на народот

Жалам за настанот што се случи на 27 април во Собранието, жалам и за последиците и за секој повреден. Ова...

Македонија5 часа

Повредени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во затворот во Шуто Оризари

Двајцата осомничени за организација на настаните од 27 април, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден...

Македонија5 часа

И Комората на архитекти ќе го разгледува наметнатиот зелен покрив на ГТЦ

По реакциите на архитектите за несериозниот проект за зелен покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) и Комората на архитекти на...