Контакт

Забава

Бурниот и необичен сексуален живот на Анџелина Џоли

Објавено пред

Љубовниот и сексуалниот живот на познатата американска актерка, Анџелина Џоли секогаш предизвикува интерeс во јавноста, особено откако во понеделникот поднесе барање за развод од својот сопруг, познатиот актер, Бред Пит, со кого беа заедно десет години и две години беа во брак.

Иако во едно интервју, Џоли изјави дека спиела само со четворица мажи, од кои со тројца била во брак, нејзината љубовна историја е многу покомплицирана. Анџелина Џоли имала многу бурен живот кој го раскажа во неколку интервјуа во коишто зборува за нејзините врски и за нејзината сексуалност. „Уште во градинка бев дел од групата која се нарекуваше ‘Kissy Girls’, Девојки кои се бакнуваат. „Мојата сексуалност беше изразена уште тогаш. Смислив игра во која се бакнував со момчињата и им оставав љубовни загризи“, изјави Џоли.Невиноста ја изгубила на 14 години и нејзината мајка знаела за тоа. „Кога имав 14 години, имав два избори: да се однесувам неодговорно и тоа да го направам со моето момче на улиците или во својата спална соба, додека мојата мајка е во соседната“, откри за „Cosmopolitan“ во 2003 година.Во тинејџерските денови била фасцинирана со ножеви и почнала да се самоповредува. „Кога влегов во светот на сексот, емоциите кои ми ги пружаше не беа доволни. Веќе не бев девојче. Во моментот кога сакав да се почувствувам поврзана со своето момче, го зедов ножот и го исеков. И тој ме исече мене. Разменивме нешто прекриени во крв и срцето брзо ми тропаше. Од тогаш, кога и да се најдев во небрано, ја сечев мојата кожа. Имам многу лузни. Бев во години кога сакав авантури и многу работи ми се случуваа по неколку пива“, изјави Џоли.До дваесетата година ја пробала речиси секоја дрога којашто постои, меѓу кои коакин, екстази, ЛСД и нејзиниот омилен хероин. Вели дека од „мрачните денови“ ја спасил нејзиниот прв маж, Џони Ли Милер, Се запознале на снимањето на филмот „Хакери“ во 1995 година и таа подоцна призна дека со него ја имала првата сексуална врска по нејзиното прво момче.Исто така Милер бил првиот актер со кого била во врска. Кога се разведе од него, имаше прва истополна врска со моделот и актерката Џени Шимицу, која ја запозна во текот на снимањето на филмот “Foxfire” во 1996 година.„Најверојатно ќе се венчавме, да не се омажев за својот сопруг. Се заљубов во нејзе истиот момент кога ја видов’, велеше Џоли. Меѓутоа Шимицу тврдеше дека со неа имала афера и додека Анџелина била во брак со Милер. Поднесе барање за развод во 1999 година. Следната година предизвика контроверзии кога беше фотографирана како се бакнува со својот брат Хејвен на доделувањето на наградите Golden Globes, а неколку месеци подоцна, кога го примаше Оскарот за најдобра споредна улога во филмот “Girl, Interrupted”, изјави „Сега сум толку заљубена во својот брат“.Истиот месец започна врска со актерот Били Боб Торнтон и два месеци подоцна се венчаа во Лас Вегас. Парот се запозна претходната година на снимањето на филмот “Pushing Tin”, во кој Анџелина ја глумепе младата жена на Торнтон која почнува да го изневерува со неговиот ривал кој го глуми Џон Кјузак. Тие наводно не биле во врска за време на снимањето, бидејќи тој тогаш беше верен со актерката Лора Дерм, а за Анџелина се зборуваше дека е во врска со Тимоти Хатон, со кој глумеше во филмот “Playing God” во 1997 година.Џоли и Торнтон често беа на насловните страници со своето необично однесување и тетоважите. Во 2002 година објавија дека планираат да посвојат дете од Камбоџа, но се разедоа само три месеци подоцна. „Сѐ се случи одненадеж. Преку ноќ се променивме. Еден ден се погледнавме и повеќе немавме ништо заедничко“, изјави во едно интервју. Тогаш изјави дека не планира да влегува во нова врска уште седум години, но во 2005 година започна врска со Бред Пит. Парот наводно започнал тајна врска додека го снимале филмот „Господин и госпоѓа Смит“, додека Пит сѐ уште беше во брак со актерката Џенифер Анистон. Џоли тоа не го признаваше, но рече дека се заљубила во Пит за време на снимањето.„Да бидам во врска со оженет човек, знаејќи дека мојот татко ја изневеруваше мајка ми, е нешто што не би можела да си го простам. Не би можела себеси да се погледнам во огледало. Не би можел ниту да ме привлече маж што ја изневерува својата жена“, изјави Џоли. Сепак, веќе слената година статусот на нивната врска беше потврден, кога јавноста дозна дека Џоли е бремена. По седум години и шест деца, објавија веридба во април 2012 година, а се венчаа на 23 август 2014 година. Иако ја поврзуваа со многу колеги, Џоли тврдеше дека спиела само со четворица мажи во животот, од кои со тројца била во брак. Меѓутоа, во интервју за „New York Post“ во 2004 година призна дека имала многу необврзувачки односи со мажи.„Две години поминав без мажи, а потоа одлучив да се зближам со некои со кои ми беа веќе пријатели. Тоа е зрел начин да бидете во зрела врска. Колку лудо и да звучи, сега можам да поднесам да се видам со маж во хотелска соба, а потоа да се вратам дома и да го заспијам синот и тој човек да не го видам во наредните неколку месеци. Можам да се почуствувам како жена и да се зближам со маж, но не во врска која влијае на моето семејство. Никогаш сум немала секс за една вечер и луѓето со кои сум била, многу добро го знаат тоа“, изјави Џоли.Џоли го поднесе барањето за развод две години откако се венчаа на својот имот во Франција. Во своето соопштение наведе дека тоа го прави заради здравјето на нејзиното семејство, а во судските документи како причина за разводот ги наведува непомирливите разлики. Двојката има шест деца, 15-годишниот Медокс, 12-годишниот Пакс, 11-годишната Захара, 10-годишниот Шајло и осумгодишните блзинаци Вивиен и Нокс. Наводно на сопругот му кажала дека сака развод само неколку дена пред да ги поднесе документите. Некои медиуми пишуваат дека актерката била несреќна подолго време и постојано се карале за нивната иднина. „Се обиде да го сочува бракот поради нивните деца, но почна да станува тешко да гради иднина со него. Нивните животи се движат во потполно различни правци. Анџелина сака да биде хуманитарка, додека Пит сѐ уште живее холивудски начин на живот е се наоѓа во некоја криза на средните години“, изјавил извор близок на семејството./крај/ффс©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Меси се закити со уште една „Златна топка“, сопругата Антонела го привлече вниманието

Објавено пред

Аргентинецот Лионел Меси на доделувањето на „Златната топка“ дојде во придружба на семејството, кое ретко може да се види во јавноста.

Неговата сопруга Антонела се појави во златен фустан, кој ја откри тетоважата круна на десната рака. Со нив беа трите сина, кои ја воодушевија публиката, облечени во исти сакоа како нивниот славен татко.

Фотографии на семејството од синоќешната церемонија во Париз бргу ги преплавија социјалните мрежи. „Тие се облечени така што на сите им е јасно кој ќе ја освои ‘Златната топка’“, твитнаа фановите.

„Кралот Меси и кралицата Антонела“, напишаа други споделувајќи фотографија од синоќешната церемонија.

Повеќето коментари беа за поубавата половина на Меси, која се чини дека беше ѕвезда на вечерта.

„Видете ја Антонела! Таа не е облечена како некој што ќе биде втор… таа дојде за да победи“.

Антонела и Меси се запознале кога тој имал само пет години и наводно се забавувале во средно училиште. Се шпекулира дека на девет години Лео сакал таа да му стане сопруга и често ѝ пишувал љубовни писма.

Антонела студирала стоматологија, но прекинала за да се запише на студии за комуникација. На крајот се откажала од тоа и станала модел. Ретко се појавува во јавност и постојано одбива интервјуа. Таа не е активна на „Фејсбук“ и на „Твитер“, а на „Инстаграм“ повремено објавува фотографии со сопругот и синовите.

Првиот син Тијаго го добија во 2012 година, а Матео се роди три години подоцна. Во 2018 година го добија и третиот син Чиро. Се венчаа во 2017 година во родното Росарио, Аргентина, далеку од очите на јавноста.

Лионел Меси синоќа седми пат беше прогласен за најдобар фудбалер на светот.

Прикажи повеќе...

Забава

Ридли Скот возврати на критиките на семејството Гучи

Објавено пред

Со еден од најелегантните ансамбли на модерното време – Лејди Гага, Џаред Лето, Адам Драјвер, Ал Пачино, Џереми Ајронс, Салма Хајек и Џек Хјустон – оваа драматизација на убиството на Маврицио Гучи секако ги поларизира публиката и критичарите и наиде на остра осуда од семејството Гучи.

Патриција Гучи, една од вторите братучетки на Маврицио, тврдеше дека филмот House of Gucci не е верен – иако режисерот Ридли Скот соработувал со познатата модна куќа додека го снимал филмот.

„Се обидов да искажам што е можно поголема почит кон фактите,“ рече тој во интервју за „Тотал филм“.

„Приказната на смешен начин е, всушност, сатира. И затоа сатирата е отмен начин да се каже дека е комедија. И мислам дека има доста комични елементи. Секако во првите два чина“, додаде тој.

Минатата недела во програмата „Тудеј“ на Би-би-си радио 4“ режисерот разговараше за новиот филм во кој Лејди Гага ја глуми жената осудена за организирање на убиството на својот поранешен сопруг и поранешен шеф на модната куќа „Гучи“.

Братучетка на убиениот Маврицио посочи дека филмот го краде идентитетот на едно семејство за да оствари профит за да го зголеми приходот на холивудскиот систем.

Одговарајќи на нејзините коментари, легендарниот режисер рече: „Јас не се занимавам со тоа. Мора да запомните дека еден Гучи беше убиен, а друг отиде во затвор поради затајување данок, така што не можете да ми зборувате за остварување профит. Штом го направивте тоа, станувате дел од јавниот домен“.

А што се однесува на забелешките дека физичкиот изглед на Ал Пачино нема ништо заедничко со Алдо Гучи, режисерот одговори: „Искрено, како би можеле подобро да бидат претставени од Ал Пачино? Извинете! Веројатно ги имате најдобрите актери на светот, треба да имате толку среќа“.

Прикажи повеќе...

Забава

Член на семејството Гучи го критикува кастингот на „Куќата Гучи“

Објавено пред

Внуката на Алдо Гучи го критикува изборот на актери за крими-драмата „Куќата Гучи“, односно, како што рече, ужасниот кастинг на филмот на Ридли Скот бидејќи актерите воопшто не личат на нејзините роднини.

Патриција Гучи, втора братучетка на покојниот Маврицио, тврди дека е навредена од начинот на кој нејзиното семејство е претставено во филмот и остро го критикува „дебелиот и грд“ приказ на нејзиниот дедо Алдо од страна на актерот Ал Пачино.

Медиумите пренесоа нејзина поранешна изјава откако наследниците на модната династија навестија дека ќе преземат правно дејство поради искривување на вистината за нивните предци.

Патриција во едно интервју за „Асошиетед прес“ изјави дека е вџашена од тоа како е претставен Алдо, кого во филмот го глуми Ал Пачино.

„Мојот дедо беше многу убав човек, како и сите Гучи, и многу висок, со сини очи и многу елегантен. Него го глуми Ал Пачино, кој не е многу висок, а на сите фотографии е дебел, низок, со зулуфи, навистина грд. Срамота бидејќи тој воопшто не личи на него“.

Филмот, во кој главните улоги ги толкуваат Лејди Гага и Адам Драјвер, е заснован на вистинита сторија – убиството на Маврицио и судењето на неговата поранешна сопруга – опишано во книгата „Гучи: Сензационална приказна за убиство, лудило, гламур и алчност“. Патриција Реџани, ликот што го толкува Лејди Гага, е во центарот на експлозивната приказна. Таа издржа 16 години затвор поради организирање на убиството.

Но, братучетката на Маврицио е загрижена дека филмот оди подалеку од вистинската крими-приказна која ги полнеше насловните страници и дека влегува во нивниот приватен живот.

„Навистина сме разочарани. Зборувам во име на семејството“, рече таа.

„Го крадат идентитетот на едно семејство за да заработат, за да го зголемат приходот на холивудскиот систем… Нашето семејство има идентитет, приватност. Можеме да зборуваме за сѐ. Но, постои граница што не може да се помине“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија8 часа

Парична награда за матичните лекари ако имаат 70% вакцинирани пациенти

Во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од Ковид-19 и за спречување на ширењето на пандемијата, Владата...

Македонија9 часа

Пријава за напад во МНТ – блокирани улици во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи не кажува дали има дојава за бомба во Македонскиот народен театар, но потврдуваат дека полицајци се...

Регион10 часа

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница,...

Свет10 часа

Тедрос: Мерките не се неопходни, неправедно се казнуваат африканските земји

Шефот на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус, изрази загриженост дека некои земји воведуваат општи ограничувања против ширењето на варијантата на коронавирус...

Македонија12 часа

Уште 43 Авганистанци си заминаа од Македонија

Нова група од 43 авганистански граѓани замина од Македонија откако за нив беше подготвена потребната документација за влез во трета...

Македонија13 часа

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на...

Топ13 часа

Родители од Скопје го принудувале детето да дава сексуални услуги

По претходно донесена наредба за истрага од страна на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, на 29 ноември...

Македонија14 часа

Бугарската министерка Комитова: Патот „Струма“ има недостатоци, но тие не се причина за пожарот во автобусот

Заштитната ограда во која удри автобусот е според стандардите што важеле во 2002 година кога се реконструирал патот, а денеска...

Европа16 часа

ЕМА: Вакцини против омикрон може да се одобрат за три месеци

Европскиот медицински регулатор денеска објави дека може да одобри вакцини приспособени за заштита од омикрон-варијантата на коронавирусот за три до...

Европа16 часа

(Видео) Австрискиот државен врв затекнат на журка, без маски, најавени кривични пријави

Партијата на слободата на Австрија (ФПО) поднесе жалба против австрискиот канцелар, како и други политичари, за забава по учеството во...

Регион16 часа

Грција со казни за невакцинираните, 100 евра ќе платат повозрасните што не примиле ниту една доза

Грција денеска соопшти дека со 100 евра ќе ги казни лицата на возраст од 60 години, како и постарите што...

Европа17 часа

Блинкен: Потребно е поголемо присуство на ЕУ и САД на Балканот

Австрискиот министер за надворешни работи, Мајкл Линхарт, и министерот за надворешни работи на САД, Антони Блинкен, сметаат дека е потребно...

Македонија1 ден

Повреден возач кога македонски камион се превртел на автопат во Хрватска

Камион со платформа за превоз на други возила се превртел на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана...

Македонија1 ден

Сопственикот на „Беса транс“: Си велам зошто не бев и јас во автобусот

Сопственикот на туристичката агенција „Беса транс“, Беким Хаџиу, првпат по стравотната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, во интервју за...

Македонија1 ден

Заев – Гаши: Постигната начелна согласност за можна соработка, во тек се консултации за кадровски решенија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, имаа работна средба...

Македонија2 дена

22 починати и 118 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје,дека во последните 24 часа: Направени се 1.245 тестирања, а...

Македонија2 дена

Филипче: Нема потреба од рестрикции поради новиот сој

Минитестерот за здравство, Венко Филипче, смета дека нема потреба од рестрикции поради појавата на новиот сој омикрон. Вели дека епидемиолошката...

Македонија2 дена

Гаши: Не е одговорно да бараме од СДСМ кој ќе биде мандатар

За нас е битно да се договориме кој е концептот, а не да ги принудуваме политичките партии на решенија, вели...

Европа2 дена

Владимир Гушчин: Постојните вакцини штитат и од сојот омикрон

Постоечките вакцини против коронавирус ќе обезбедат заштита од потешки форми на Ковид-19, како што е и новиот сој омикрон, изјави...

Македонија2 дена

Бурим Сејдини реизбран за претседател на Управен суд

На денешната седница Судскиот совет го избра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд. Во соопштението за седницата се...

Досие