Контакт

Актуелно

Регион3 минути

Хрватскиот министер нареди целосна мобилизација на здравствениот систем

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош, преку својата страница на „Фејсбук“ им се обрати на граѓаните и рече дека...

Македонија5 минути

Се одложуваат судењата на Јанакиески

Одложено е утрешното рочиште за предметот „ТНТ“, во кој обвинет е поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, бидејќи...

Европа24 минути

Потпретседателот на Европската комисија има коронавирус

Потпретседателот на Европската комисија, Маргаритис Схинас е позитивен на коронавирус. Тој на „Твитер“ изјави дека поради здравствената состојба е во...

Регион56 минути

Во БиХ секој втор тестиран позитивен на коронавирус, 20 нови смртни случаи

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 1.534 новоинфицирани со коронавирус, а биле тестирани вкупно 3.137 лица....

Европа2 часа

(Видео) Илјадници Полјаци ги блокираа улиците, бараат укинување на забраната за абортус

Активистите за правата на жените и неколку илјади луѓе ги блокираа улиците во Полска за време на петтиот ден од...