Контакт

Актуелно

Свет3 минути

Индија успешно лансираше ракета на Месечината

Индија успешно ја лансираше својата втора ракета на Месечината, една недела по откажувањето на планираното лансирање поради технички проблеми. Чандрајан...

Свет1 час

Над 40.000 њујорчани без струја поради топлотниот бран

Околу 40.000 жители на Њујорк немаат електрична енергија поради топлотниот бран и влажноста кои ја погодија американската метропола. Со исклучувањето...

Свет2 часа

Турција се закани со воена операција

Ако не се воспостават безбедносни зони во Северна Сирија и ако продолжат заканите кон Турција, ќе биде покрената воена операција,...

Македонија3 часа

ПОЦ: За една недела санкционирани 309 непрописно паркирани возачи

ЈП „Паркинзи на општина Центар“ и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција – Скопје во текот на минатата недела...

Црна хроника3 часа

Кавадарчанец со автомобил излетал од патот и удрил во дрво

Педесет и петгодишен кавадарчанец со автомобил излетал од патот кај градските гробишта во Кавадарци и удрил во дрво. Тој со...