Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Земјотрес во околината на Ростуше

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтер утрово е регистриран 85 километри југозападно од Скопје, во околината на Ростуше,...

Регион1 час

Вучиќ: Се надеваме дека до крајот на годината ќе имаме вакцина во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се надева дека до крајот на годината ќе има вакцина против коронавирус и дека Србија...

Економија2 часа

Голема победа за „Епл“, не мора да ѝ плати 13 милијарди евра данок на Ирска

„Епл“ ја доби судската битка со Европската комисија. Тие се жалеа против пресудата на Европската комисија дека на Ирска ѝ...

Македонија2 часа

Струмица – нудел ваучери за гориво за глас за определена политичка партија

До 13 часот во основните јавни обвинителства и преку електронската адреса [email protected], пристигнати се неколку известувања за евентуални изборни нерегуларности....

Регион3 часа

(Видео) Навалица во Белград, огромен број луѓе чекаат за тестирање на коронавирус

Огромни редици за тестирање на коронавирус беа забележани пред институтот „Торлак“, за што сведочат и видеата што се шират на...