Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

Јанушев: Трката е тесна, ВМРО-ДПМНЕ има шанси да формира Влада

Генралниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на прес-конференцијата пред партиските простории порача дека партијата влегува во трката да формира Влада...

Македонија26 минути

МОСТ: Со малата разлика не може да се предвидат мандати

Граѓанската асоцијација МОСТ го следеше денешното гласање со 900 набљудувачи. На 696 гласачки места, избрани според случаен и репрезентативен примерок,...

Македонија1 час

(Видео) СДСМ во Центар слави победа

СДСМ слави победа на парламентарните избори. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, на социјалните мрежи сподели видео од штабот во...

Македонија1 час

(Видео) Ахмети: ДУИ освои над 100 илјади гласа и 12 мандати

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади...

Македонија2 часа

Николовски прогласи победа: ВМРО-ДПМНЕ од денеска нека си бара ново раководство

„Победа, победа, победа“, вака прес-конференцијата ја започна генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Тој кажа дека од вечерва „Можеме“ е...