Контакт

Актуелно

Регион12 часа

(Видео) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

Во 15 часот и 17 минути шибеничките пожарникари добиле дојава за пожар во Врпоље, објави Шибенски.хр. Според Противпожарната бригада на...

Свет12 часа

Турција потпиша договор со Русија за набавка на вториот контингент С-400

Русија и Турција потпишаа договор за снабдување на Анкара со вториот контингент од системот за противвоздушна одбрана С-400, изјави шефот...

Европа14 часа

Возач се онесвестил зад воланот, автомобилот возел сам 25 километри

Автомобил со онесвестен возач во неделата поминал повеќе од 25 километри на автопатот пред полицијата да успее да го запре....

Свет14 часа

Остатоци од човечко тело пронајдени во куфер купен на аукција во Нов Зеланд

Полицијата во Нов Зеланд започна истрага откако тамошното семејство пронашло човечки останки во куфер што го купиле на аукција. Полицијата...

Македонија15 часа

МНР ги поздрави препораките на историската комисија

Министерството за надворешни работи соопшти дека во целост ја поддржува работата на Комисијата за историски и образовни прашања со Република...