Контакт

Актуелно

Регион17 минути

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три земји

Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, Хрватска и Црна Гора,...

Свет1 час

Унгарската министерка за правда бара извинување од ЕУ

Унгарската министерка за правда, Јудит Варга, се конфронтираше со претставниците на Европската унија поради реакцијата на Унгарија на пандемијата со...

Спорт2 часа

Премиер лигата се рестартира на 17 јуни

Премиер лигата ќе ја рестартира сезоната 2019/20 на 17 јуни со мечевите Астон вила-Шефилд јунајтед и Манчестер сити-Арсенал, објавува „Би-би-си“,...

Македонија3 часа

Полска донира 100.000 маски и 10.000 литри средства за дезинфенција

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор на странска помош во земјата, а во присуство...

Македонија3 часа

За укинување или воведување нова вонредна состојба ќе се одлучува в сабота

В сабота напладне е закажан состанок на Советот за безбедност во Вилата „Водно“ по што, шефот на државата, Стево Пендаровски,...