Контакт

Актуелно

Свет15 минути

Буш: Пораките на демонстрантите треба да се сослушаат, а не да се задушат

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш изјави дека убиството на Џорџ Флојд отсликува шокантен неуспех во однос на расизмот во земјата...

Македонија24 минути

Кривичен суд: Посочениот колега е негативен на ковид-19

Основниот кривичен суд Скопје информира дека вработен во судската писара, а за кој биле објавени информации дека е позитивен на...

Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
Македонија39 минути

Претпладне сончево, а попладне со дожд

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и...

Екологија47 минути

На секои шест секунди се уништува прашума со големина на фудбалско игралиште

Минатата година огромни области прашума беа опажарени, а подрачје со големина на Швајцарија било исечено за да се направи пат...

Свет1 час

Нов рекорден број на починати од Ковид-19 во Бразил

Во Бразил е регистриран нов рекорден број на смртни случаи во еден ден, соопшти бразилското Министерство за здравство, а пренесе...