Контакт

Актуелно

Домашен12 часа

Бесир Алили и РК Вардар со парични награди од владата за освоените шампионски титули

Владата донесе одлука да му додели 30 милиони денари на ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет....

Свет13 часа

Трамп: Секој напад врз нешто што е американско ќе значи уништување за Иран

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска се закани дека ќе го нападне Иран во знак на одмазда за какви било напади...

Црна хроника14 часа

Бомби и муниција пронајдени во штала во Дебарско

Дебарската полиција поднесе кривична пријава против двајца дебрани во чија штала биле пронајдени оружје и муниција. Како што информираат од...

Македонија17 часа

Владата му додели помош од 1,5 милион евра на Државниот студентски дом „Скопје“

Владата на редовна седница донесе одлука за доделување средства на Државниот студентски дом „Скопје“ – Скопје. Со оваа одлука на...

Македонија17 часа

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг-комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кој се вели дека...