Контакт

Актуелно

Свет1 час

Орбан ги ослободи мајките од плаќање даноци и кредити

Соочен со падот на бројот на жители во Унгарија, населувањето му е последна работа на ум на премиерот Виктор Орбан....

Регион2 часа

Лавров: Западот на груб начин ги вовлекува балканските земји во НАТО

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, смета дека Западот на груб начин ги турка балканските земји да станат членки...

Македонија3 часа

Почина лавицата во Зоолошката градина

Лавицата која 20 години престојуваше во Зоолошката градина – Скопје почина по малиген тумор кој започнал да се развива на...

Македонија3 часа

Судскиот совет чека дозвола од антикорупционерите дали да ги одлага постапките за разрешување на судиите

Дали ќе се одложат постапките за утврдување нестручно и несовесно вршење на судиската функција за неколкумина судии, ќе зависи од...

Црна хроника3 часа

Возило удри во пешак на улица во Скопје

Седумдесет и деветгодишниот Б.В. од Скопје се здобил со тешки телесни повреди кога во него удрило возило на улицата Јустинијан...