Контакт

Актуелно

Свет51 минута

Пукање во училиште во Лос Анџелес, еден загинат и шестмина повредени

Канцеларијата на шерифот во Лос Анџелес, САД соопшти дека имало пукање во средното училиште Саугус, при што едно лице загина,...

Црна хроника2 часа

Седумнаесетгодишно момче нападнато во Скопје

Вчера во 12:40 часот во СВР Скопје, И.М.(54) од Скопје пријавил дека околу 11:30 часот во близина на угостителски објект...

Македонија3 часа

Заев се сретна со Бутарис во Солун

Премиерот Зоран Заев попладнево се сретна со поранешниот градоначалник на Солун, Јанис Бутарис. „Добрите пријатели на нашата земја остануваат посветени...

Забава9 часа

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на „Шиндлерова листа“ и „Гладијатор“

Филмскиот продуцент Бранко Лустиг почина утрово на 88-годишна возраст во Загреб, пишува „Национал“. Лустиг е најпознатиот хрватски продуцент и добитник...

Македонија9 часа

Рачна бомба пронајдена вo шупа во Арачиново

Рачна бомба oд моделот „Ф1“ од руско производство била пронајдена при претрес во домот на маж од Арачиново. Од Обвинителството...