Контакт

Актуелно

Македонија9 минути

Пендаровски телефонски разговараше со Радев

Претседателот Стево Пендаровски телефонски разговараше со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. Претседателот Пендаровски му честиташе на претседателот Радев за...

Македонија21 минута

(Видео) Стоилковски: Ако во рок од 24 часа Демократскиот сојуз не одговори за бесплатниот паркинг на функционери на власта, ќе објавиме списоци

Oбјавуваме скандал што покажува зошто власта е одлепена од реалноста, но и зошто Демократскиот сојуз ѝ е верен партнер на...

Македонија1 час

Побарани надзорните камери на „Паризанска“ за утврдување на несреќата во која загина млада девојка

Издадена е наредба за обезбедување на снимките од видеонадзорот на местото на кое се случи несреќата, во која синоќа загина...

Регион2 часа

Русија сака НАТО да се повлече од Бугарија и Романија

Безбедносните гаранции што Русија ги бара од Запад за повлекување странски војници, оружје и опрема важат и за Бугарија и...

Црна хроника3 часа

Ресенец се обидел да ограби банкомат, полицијата го приведе

Приведен е 36-годишник од Ресен, кој се обидел да изврши кражба од банкомат, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава поради...