Контакт

Актуелно

Регион46 минути

Газдата на нападнатото кафуле во Хрватска: Ме нападаа дека сум Србин и зошто ја гледавме „Ѕвезда“

Гостите на едно кафуле во општината Бискупија во близина на Книн го гледале фудбалскиот натпревар на „Црвена ѕвезда“ кога група...

Регион4 часа

Десет деца затруени од храна во Босна

Десет деца со треска, дијареја и повраќање биле хоспитализирани утринава на Клиниката за инфективни болести при Клиничкиот центар на Универзитетот...

Регион4 часа

Мицотакис: Правата на Грците во Албанија се услов за ЕУ-интеграцијата

Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис изјави дека почитувањето на правата на грчкото малцинство во Албанија е услов за земјата да добие...

Европа5 часа

ЕУ против безусловен повик на Русија во Г7

Европската Унија е против испраќање безусловен повик до Русија повторно да се приклучи на разговорите на водачите на Г7, изјави...

Македонија6 часа

Димовски: Само Собранието е надлежно за избор на заменик на Јанева

Претседателот на собраниската Комисија за избори и именување, Илија Димовски, вели дека и изборот и разрешувањето на СЈО е регулирано...