Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Италијански суд му нареди на „Фејсбук“ да ја врати страницата на неофашистичката Каза Паунд

Италијански суд пресуди дека „Фејсбук“ мора да ја обнови страницата на неофашистичката партија Каза Паунд, истакнувајќи го огромното влијание на социјалните...

Црна хроника1 час

Разбојници со лажен пиштол ограбиле заложна куќа во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица што се товарат за разбојништво. Обвинетите како соизвршители, по претходен договор,...

Македонија3 часа

Пендаровски: „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори за справување со корупцијата

Случајот „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори и надежи за справување со криминалот и високата корупција. Лично, не очекував...

Македонија4 часа

Во возило кај Струмица пронајдени девет бегалци од Сирија, приведени се неколку лица

Пред два дена на локалниот пат за селото Габрово, Струмичко, кај место наречено Габровски Водопад, и на регионалниот пат Струмица...

Свет4 часа

Ево Моралес доби бегалски статус во Аргентина

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, е во Аргентина, каде што доби статус на бегалец, рече аргентинскиот министер за надворешни...