Контакт

Актуелно

Македонија39 минути

Македонски концепт: Мноштвото од нашите гласови се во неважечките ливчиња

Мноштвото од нашите гласови се во неважечките ливчиња, благодарение на соработката на господин Зоран Заев и господин Христијан Мицкоски, да...

Македонија1 час

СДСМ: ДИК веднаш да ги поправи грешките и да презентира точни резултати

ДИК веднаш да ги поправи грешките и да презентира точни резултати пред јавноста, бараат од СДСМ. „Според податоците на изборниот...

Регион2 часа

По долга пауза Србија и Косово започнуваат со нови преговори во Брисел

Србија и Косово денеска во Брисел ќе започнат нови преговори за нормализирање на нарушените односи по долгиот политички ќор-сокак, но...

Свет3 часа

Директорот на „Tвитер“ за хакирањето: Ова е тежок ден за нас, жал ми е

Компанијата „Твитер“ објави дека хакерите во текот на вчерашните напади ги искористеле вработените со пристап до внатрешните сервери за да...

Црна хроника3 часа

На скопскиот аеродром уапсен тинејџер од Бојане кој се барал со потерница

Во попладневните часови на 15 јули на скопскиот аеродром, при влез во државава, по извршена проверка на 19-годишник од скопското...