Контакт

Актуелно

Свет26 минути

Тајван го лансираше првиот ТВ канал на англиски јазик: Приказните за нас треба да се споделат со светот

Тајван денеска го лансираше својот прв телевизиски канал за вести, начин на живот и забава на англиски јазик. Телевизискиот канал...

Црна хроника26 минути

Кривична пријава за велешанец кој со фалсификувани пари купувал мобилни телефони

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.И.(37) од Велес, за сторено кривично дело...

Европа53 минути

Уапсена албанска банда во Британија која киднапирала човек и барала откуп од 400.000 фунти

Британската полиција уапсила албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти, а Албанците ја тепале и...

Европа1 час

Аналитичари: Путин ќе ја интензивира војната во Украина

Путин ќе оди на заострување на војната и нуклеарната закана во Украина, но сепак треба да видиме дали се можни...

Македонија2 часа

СДСМ: Ги зголемивме платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за наставниците и образованието. За само пет години платите на вработените во основното и...