Контакт

Актуелно

Македонија55 минути

СДСМ: Ги зголемивме платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за наставниците и образованието. За само пет години платите на вработените во основното и...

Забава1 час

Ратајковски: Филмот „Русокоса“ ја фетишизира женската болка

Супермоделот Емили Ратајковски го коментираше новиот филм за животот на холивудската актерка Мерлин Монро, „Русокоса“ (Blonde). Во видеото објавено на...

Свет1 час

Во ракетен напад врз Запорожје, уништен е центарот за рехабилитација за деца со посебни потреби

Руските сили утринава извршија ракетен напад врз градот Запорожје и две села во областа Запорожје, а во тие напади е...

Економија1 час

ВМРО-ДПМНЕ: Додека народот трпи за леб, Ковачевски екстра профитира

Продолжува аферата „Броило“ вредна над 26 милиони евра со нови детали, додека граѓаните немаат за леб, дезертерот Ковачевски и неговиот...

Македонија2 часа

Сончево време, попладне со врнежи од дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има локално зголемување на облачноста...