Контакт

Актуелно

Македонија60 минути

Русковска наложила од СЈО да ѝ се земе службениот компјутер на Јанева

Обвинителката Вилма Русковска денеска соопшти дека од специјалното јавно обвинителство попладнево ѝ е одземен службениот компјутер на уапсената шефица на...

Македонија1 час

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Премиерите на Србија и Северна Македонија, Ана Брнабиќ и Зоран Заев, в понеделник официјално ќе го одбележат почетокот на работата...

Македонија2 часа

Полицијата ја апси специјалната обвинителка Катица Јанева

Полициски службеници влегоа во домот на специјалната јавната обвинителка во скопската населба Козле. Полициски возила може да се забележат пред...

Култура4 часа

Јавен повик за учество на јубилејната „Бела ноќ“

Оваа година 15-ти јубилејен пат, во организација на Град Скопје и ЈУ Универзална сала – Скопје, се одржува културната манифестација...

Свет5 часа

Мексико ќе одобри рекреативна употреба на кокаин за две лица

Судија во Мексико одобри употреба на кокаин како рекреативна дрога за две лица, што е прв ваков случај во таа...