Контакт

Актуелно

Регион10 часа

Вучиќ : Не сакаме Америка да ни биде непријател

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека Србија нема да гради непријателски односи со Соединетите американски држави, туку напротив, работи на...

Европа12 часа

Белгискиот кандидат за еврокомесар обвинет за перење пари

Белгискиот кандидат за местото на нов еврокомесар за правда, кој е министер за надворешни работи на земјата, Дидие Рејндерс, се...

Црна хроника12 часа

22-годишно момче претепано кај Градскиот стадион во Скопје

Иутринава во 4.44 часот во СВР Скопје, И.Ф.(22) од Скопје пријавил дека околу 4.30 во близина на Градскиот стадион во...

Регион13 часа

Инциденти на Парадата на гордоста во Белград, уапсени пет лица

Повеќе инциденти се регистирани пред одржувањето на Парадата на гордоста во Белград, а според тамошните медиуми приведени се и пет...

Црна хроника15 часа

На Олимп загина 57-годишен скопјанец

Македонскиот планинар кој загинал на планината Олимп во Грција по пад во провалија е 57-годишен скопјанец со иницијали М.Г. Информацијата...